Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Return to Monkey Island - poradnik do gry

Return to Monkey Island - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Return to Monkey Island: Znajomość serii - czy jest wymagana? Return to Monkey Island poradnik, solucja

Return to Monkey Island jest szóstą odsłoną serii i nawiązuje do swoich poprzedników. Ta strona poradnika wyjaśnia czy trzeba znać całą serię przygód Guybrusha Threepwooda przed zagraniem w Monkey Island 6.

Ostatnia aktualizacja: 21 września 2022

Na tej stronie poradnika znajdziecie odpowiedź na pytanie - czy w Return to Monkey Island warto zagrać bez znajomości serii. Zamieściliśmy też podpowiedzi jak najlepiej przygotować się przed rozpoczęciem nowej gry po to żeby rozpoznawać jak najwięcej rzeczy z poprzednich gier.

Album Scrapbook

Return to Monkey Island teoretycznie jest szóstwą odsłoną cyklu Monkey Island, aczkolwiek gra kontynuuje wydarzeniach z dwóch pierwszych części, tzn - Return to Monkey Island: Znajomość serii - czy jest wymagana? - Return to Monkey Island - poradnik do gry

Return to Monkey Island teoretycznie jest szóstwą odsłoną cyklu Monkey Island, aczkolwiek gra kontynuuje wydarzeniach z dwóch pierwszych części, tzn. The Secret of Monkey Island oraz Monkey Island 2: Le Chuck's Revenge. Obie te gry doczekały się mocno odświeżonych wersji Special Edition i powinniście zagrać w pierwszą i drugą część Małpiej Wyspy. Znajomość kolejnych części (3-5) nie jest już obowiązkowa.

W menu głównym gry znajduje się album Scrapbook - to dobre przypomnienie głównych wydarzeń, do których doszło w pierwszej i drugiej części. Możecie przeglądać kolejne strony albumu, wysłuchując komentarzy Guybrusha. Dodatkowo możecie klikać na zdjęciach i rysunkach żeby uzyskiwać więcej informacji o danej postaci czy scenie. Może to być dobre przypomnienie nawet jeśli skończyliście Monkey Island 1 i 2.

Nawiązania do poprzednich części

W grze jest mnóstwo odwołań do poprzednich odsłon cyklu - możecie odwiedzać znane lokacje (niektóre z nich są bardzo podobne, inne się zmieniły) oraz napotykać wiele znanych postaci - Return to Monkey Island: Znajomość serii - czy jest wymagana? - Return to Monkey Island - poradnik do gry

W grze jest mnóstwo odwołań do poprzednich odsłon cyklu - możecie odwiedzać znane lokacje (niektóre z nich są bardzo podobne, inne się zmieniły) oraz napotykać wiele znanych postaci. Brak znajomości serii wyraźnie obniża przyjemność z rozgrywki, zwłaszcza że w grze jest mnóstwo drobnych smaczków i easter eggów adresowanych do osób dobrze znających serię.

W Return of Monkey Island pojawia się też quiz wiedzy na temat Małpiej Wyspy - Return to Monkey Island: Znajomość serii - czy jest wymagana? - Return to Monkey Island - poradnik do gry

W Return of Monkey Island pojawia się też quiz wiedzy na temat Małpiej Wyspy. Wymusza to dobrej znajomości miejsc i wydarzeń i gra pozwala na każde z pytań tylko raz udzielić odpowiedzi, bez możliwości jej poprawy.

Podsumowując, polecamy przed zagraniem w Return to Monkey Island skończyć co najmniej pierwszą i drugą część cyklu. Pozwoli to Wam poznać lub przypomnieć sobie fabułę, wydarzenia i główne postacie opowieści.