Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Guardians of the Galaxy - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Guardians of the Galaxy - poradnik do gry

Guardians of the Galaxy - poradnik do gry

I am Groot Guardians of the Galaxy poradnik, solucja to porady do przejścia gry, najlepsze porady na start, do zagadek, walk z bossami, zdolności i bajerów. Opisujemy wszystkie trofea, ważne wybory, lokalizacje Strojów Strażników Galaktyki, archiwów i znajdziek.

Niniejszy poradnik do gry Marvel's Guardians of the Galaxy z 2021 roku jest kompletnym przewodnikiem po produkcji studia Eidos Montreal. Pomoże on Wam w ukończeniu głównego wątku fabularnego, poznaniu wszystkich ważnych wyborów, pokonaniu wszystkich bossów, a także odnalezieniu wszystkich sekretów i znajdziek. Skorzystanie z naszego poradnika umożliwi Wam pomyślne ukończenie GotG w 100%.

Opis przejścia gry podzieliliśmy w naszym poradniku na kilka różnych sekcji. Jedną z nich jest oczywiście tradycyjna solucja, w której znajdziecie omówienia celów misji, czy też informacje jak rozwiązywać zagadki środowiskowe i pokonywać przeciwników. W osobnym rozdziale opisaliśmy konfrontacje z głównymi bossami - każda z nich jest znacznie bardziej skomplikowana od zwykłych potyczek. Dzięki naszym poradom nauczycie się zachowań bossów oraz sposobów ich pokonywania. Bardzo istotną częścią naszego opisu przejścia jest rozdział z ważnymi wyborami i konsekwencjami decyzji, albowiem niektóre z nich ujawniają się dopiero w dalszych rozdziałach. Skorzystanie z naszych podpowiedzi pomoże Wam podejmować najlepsze decyzje i unikać kłopotliwych sytuacji.

Bardzo obszernym rozdziałem poradnika jest ten dotyczący sekretów i znajdziek. Zawiera on informacje na temat lokalizacji i wymagań do odblokowania wszystkich sekretnych przedmiotów z gry, m.in. strojów, znajdziek Strażników i archiwów. Opisy sekretów podzieliliśmy według rozdziałów, w których one występują. Najcenniejsze kostiumy dla Strażników Galaktyki zestawiliśmy też w osobnym podrozdziale.

W zrozumieniu najważniejszych mechanik rozgrywki pomoże Wam nasz przewodnik po grze. W tym rozdziale znajdziecie przede wszystkim porady na start, ale zawiera on też liczne wskazówki i informacje m.in. na temat staczania walk, wydawania poleceń innym Strażnikom, atrakcji statku Milano używanego do podróżowania po galaktyce, czy różnic pomiędzy poziomami trudności i ich modyfikatorami. W przewodniku umieściliśmy też strony z najlepszymi zdolnościami oraz najlepszymi bajerami (perkami), dzięki którym skuteczniej powinniście rozwijać główną postać.

Podstawowe rozdziały uzupełnia przede wszystkim poradnik trofeowy, w którym znajdziecie szczegółowe instrukcje jak odblokowywać osiągnięcia i zdobyć platynowe trofeum. Oprócz tego zamieściliśmy pojedyncze strony m.in. na temat sterowania, wymagań sprzętowych czy tego ile czasu zajmuje przejście gry Guardians of the Galaxy.

Guardians of the Galaxy: Szybkie porady na start

 1. Dokładnie badajcie wszystkie nowo odwiedzane lokacje. Wiele z nich skrywa loot (m.in. komponenty do craftingu) oraz różnorakie sekrety i znajdźki. Guardians of the Galaxy to liniowa produkcja i nie będziecie mogli powracać do wcześniejszych lokacji po to, by zebrać pominięte przedmioty.
 2. Korzystajcie w trakcie walk z aktywnych zdolności bohaterów. W momencie rozpoczynania gry każdy ze Strażników ma jedną odblokowaną zdolność, ale za punkty rozwoju możecie kupować kolejne i zapewniać sobie dzięki nim jeszcze większą różnorodność ataków. Używanie zdolności jest "darmowe", ale każda z nich potrzebuje czasu na odnowienie się.
 3. Specyficzne umiejętności Strażników odblokowują nowe przejścia, np. Rocket może przeciskać się przez szyby wentylacyjne, a Drax przebijać przez słabe ściany. Skorzystanie z niektórych z nich jest obowiązkowe na potrzeby awansowania w grze i rozwiązywania zagadek, ale część z nich może Wam pozwolić na dotarcie do różnorakich sekretnych obszarów.
 4. Jak najczęściej badajcie okolicę z pomocą wizora, którego używanie jest nielimitowane i który pozwala skanować okolicę w alternatywnym trybie widzenia. Najważniejsze są w nim żółte obiekty - są to przeważnie rzeczy, z którymi możecie w jakiś sposób wejść w interakcję.
 5. W grze są mniejsze i większe wybory. O wiele istotniejsze są te drugie, gdyż mogą one wpływać na dalszy przebieg rozgrywki, nastawienie NPC-ów do drużyny czy na dostępność niektórych sekretów. Ich dodatkowym utrudnieniem jest krótki czas na podjęcie decyzji. Wszystkie ważne decyzje omówiliśmy szczegółowo w osobnym rozdziale.
 6. Wydawajcie składniki do craftingu przy stołach warsztatowych. Możecie dzięki nim kupować tzw. bajery (perki), które są różnorakimi premiami do statystyk mogącymi np. wydłużyć pasek zdrowia albo zagwarantować oddawanie ładowanych strzałów. Najlepsze perki zestawiliśmy na osobnej stronie w przewodniku.
 7. Stosujcie odpowiednie wystrzały żywiołów do osłabiania wrogów. Nad głowami niektórych przeciwników możecie zauważać ikony informujące o ich słabościach, np. o małej odporności na lodowe ataki. Wykorzystywanie tej wiedzy i przełączanie się na odpowiednie żywioły pozwoli Wam szybciej rozprawiać się z przeciwnikami.

Więcej podpowiedzi i wskazówek znajdziecie na stronie Porady na start w naszym przewodniku po grze.

Guardians of the Galaxy: Opis przejścia gry

Nasz opis przejścia gry Marvel's Guardians of the Galaxy podzieliliśmy rozdziałami. Każdy z nich to większy fragment gry, w ramach którego może czekać Was sporo eksploracji, walk czy rozwiązywania zagadek.

 1. Prolog i rozdział 1 - Ryzykowna stawka
 2. Rozdział 2 - Przyłapani
 3. Rozdział 3 - Cena swobody
 4. Rozdział 4 - Królowa potworów
 5. Rozdział 5 - Zginąć za uczciwość
 6. Rozdział 6 - Między młotem a kowadłem
 7. Rozdział 7 - Psim swędem
 8. Rozdział 8 - Matrona
 9. Rozdział 9 - Ciężkie czasy
 10. Rozdział 10 - Próba wiary
 11. Rozdział 11 - Umysł ponad materią
 12. Rozdział 12 - Po rozum do głowy
 13. Rozdział 13 - Wbrew wszystkiemu
 14. Rozdział 14 - Prosto w ogień
 15. Rozdział 15 - Złamane obietnice
 16. Rozdział 16 - Finałowy boss i zakończenie

Guardians of the Galaxy: Wszystkie ważne wybory

W Marvel's Guardians of the Galaxy często musicie wybrać opcję zachowania spośród kilku dostępnych. Oprócz drobnych decyzji w grze są też bardzo ważne wybory, które mają wpływ na przebieg kolejnych misji czy relacje pomiędzy postaciami. Zestawiliśmy je wszystkie w osobnym rozdziale i z wyprzedzeniem możecie się dzięki temu dowiecie się jakie są ich konsekwencje.

 1. Podstawowe informacje o ważnych wyborach
 2. Rozdział 2
 3. Rozdziały 3 i 4 - oba te etapy są powiązane ze sobą w temacie ważnych wyborów
 4. Rozdział 5
 5. Rozdział 6
 6. Rozdział 8
 7. Rozdział 9
 8. Rozdział 10
 9. Rozdział 12
 10. Rozdział 15
 11. Rozdział 16

Guardians of the Galaxy: Wszystkie sekrety i znajdźki

W Guardians of the Galaxy na odkrycie czeka niemal 130 sekretów i znajdziek, do których zaliczają się kostiumy, sekretne przedmioty kolekcjonerskie oraz archiwa (dokumenty). W naszym poradniku opisy znajdziek podzieliliśmy przede wszystkim rozdziałami, gdyż każdą z nich musicie zabrać przy pierwszej możliwej okazji żeby jej nie przegapić. W osobnym podrozdziale zestawiliśmy też unikalne stroje dla Strażników Galaktyki, które są najcenniejszą kategorią znajdziek.

Rozdziały z sekretami

 1. Rozdział 1
 2. Rozdział 2
 3. Rozdział 3
 4. Rozdział 4 (opcja sprzedania Rocketa)
 5. Rozdział 4 (opcja sprzedania Groota)
 6. Rozdział 5
 7. Rozdział 6
 8. Rozdział 7
 9. Rozdział 8
 10. Rozdział 9
 11. Rozdział 10
 12. Rozdział 12
 13. Rozdział 13
 14. Rozdział 14

Stroje Strażników Galaktyki

 1. Star-Lord (Peter Quill)
 2. Drax
 3. Gamora
 4. Rocket
 5. Groot

Guardians of the Galaxy: Wszyscy bossowie

W trakcie przechodzenia kampanii oprócz podrzędnych i elitarnych przeciwników musicie też co jakiś czas zmierzać się z głównymi bossami, których rozpoznacie po bardzo długich paskach zdrowia i unikalnych nazwach. Wszystkie tego typu pojedynki bardzo dokładnie opisaliśmy w rozdziale o bossach - dowiecie się o miejscu walki, wachlarzu ataków bossa oraz o tym jak go skutecznie osłabiać i pokonać.

 1. Lokator Mroku
 2. Bracia Krwi
 3. Kapitan Chwała
 4. Fin Fang Foom
 5. Wielki Unifikator Raker
 6. Magus

Guardians of the Galaxy: FAQ

W rozdziale FAQ naszego poradnika odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania związane z produkcją studia Eidos Montreal. Są to tematy powiązane z różnymi potencjalnie problematycznymi mechanikami rozgrywki.

 1. Stan gry - jak zapisywać?
 2. Rozdziały - czy można powtarzać?
 3. Grywalna postać - czy można zmienić?
 4. Widok FPP - czy jest dostępny?
 5. Czwarta zdolność - jak odblokować?
 6. XP - jak zdobywać?
 7. Romanse - czy są w grze?
 8. Latanie - czy jest możliwe?
 9. Pasek zdrowia - jak wydłużyć?
 10. Przejścia - jak odblokowywać?

Guardians of the Galaxy: Podstawy

W naszym przewodniku po grze znajdziecie różne porady i wskazówki na temat podstawowych elementów gry, których poprawne zrozumienie ułatwi Wam rozgrywkę. Zamieściliśmy też podpowiedzi na temat możliwie jak najlepszego schematu rozwoju postaci i kupowania ich nowych zdolności i bajerów.

 1. Walka i dowodzenie drużyną
 2. Poziomy trudności
 3. Najlepsze bajery (perki)
 4. Najlepsze zdolności
 5. Statek Milano

Guardians of the Galaxy: Trofea i platyna

W grze Guardians of the Galaxy możecie odblokować aż 59 różnych trofeów i w przypadku wersji na PS4 i PS5 jest wśród nich platynowe trofeum. W rozdziale Trofea / Osiągnięcia znajdziecie nasz poradnik trofeowy, w którym bardzo szczegółowo opisaliśmy jakie wymagania mają poszczególne osiągnięcia i jak zdobyć 100% achievementów.

 1. Trofea / Osiągnięcia - lista
 2. Pełnia potencjału
 3. Nie tak prędko, Korpusie Nova
 4. Spętaczospętacz
 5. Kij w szprychy
 6. Drax Niszczyciel Kończyn
 7. Wystawieni do odstrzału
 8. Galaktyczna bieda
 9. Udław się, gryzoniu

Guardians of the Galaxy: Długość gry

Ukończenie gry Marvel's Guardians of the Galaxy po raz pierwszy powinno Wam zająć około 20 godzin. Czas rozgrywki może wydłużyć przede wszystkim tryb Nowa Gra Plus, dzięki któremu będziecie mogli sprawdzić inne warianty ważnych wyborów. Możecie też spędzić dodatkowy czas na poszukiwaniach sekretów i zdobywaniu trofeów. Komplet informacji o tym ile czasu zajmuje przejście GotG znajdziecie na stronie Długość gry.

Guardians of the Galaxy: Wymagania sprzętowe PC

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i5-4460 3.2 GHz / AMD Ryzen 5 1400 3.2 GHz
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta graficzna: 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 570
 5. Wymagane miejsce na dysku: 80 GB

Powyższa konfiguracja dotyczy minimalnych wymagań sprzętowych Guardians of the Galaxy na PC. Na stronie Wymagania sprzętowe zamieściliśmy również zalecane wymagania oraz wymagania ultra dotyczące grania w rozdzielczości 4K i mając włączony ray tracing.

Na stronie Miejsce na dysku znajdziecie dodatkowo informacje na temat rozmiarów instalacji gry na PC i różnych modelach konsol.

Guardians of the Galaxy: Polska wersja językowa

Gra Guardians of the Galaxy oferowana jest w pełnej polskiej wersji językowej, która obejmuje polskie napisy oraz polski dubbing, przy czym możliwe jest również ustawienie angielskich napisów i/lub dialogów.

Komplet informacji na temat dostępnych wersji językowych Guardians of the Galaxy znajduje się na stronie Polska wersja językowa.

Informacje o Guardians of the Galaxy - poradnik do gry

Autor : Jacek Stranger Hałas

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 9 listopada 2021, odwiedź Poradnik do gry

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 25 listopada 2021, odwiedź Opis przejścia

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.