Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak szybko zdobywać punkty doświadczenia w Assassin's Creed Odyssey? Assassin's Creed Odyssey poradnik, solucja

Awansowanie na wyższe poziomy doświadczenia może być w grze Assassin's Creed: Odyssey męczącym i powolnym procesem. Na stronie zamieściliśmy wskazówki jak łatwo zdobywać xp i jak szybko awansować na wyższe poziomy doświadczenia. Niektóre z przedstawionych tematów (np. walki na Arenie) szerzej opisaliśmy w odrębnych rozdziałach poradnika. Nasze podpowiedzi pozwolą ci kontynuować grę jeśli np. natrafisz na ważny quest czy region z dużymi wymaganiami co do poziomu doświadczenia postaci.

Rozwiązywanie zadań

Nie wszystkie questy w AC Odyssey pozwalają na zdobywanie dużych ilości punktów doświadczenia - Jak szybko zdobywać punkty doświadczenia w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Nie wszystkie questy w AC Odyssey pozwalają na zdobywanie dużych ilości punktów doświadczenia. Najlepiej nagradzane są zadania głównego wątku fabularnego, misje z polowań na kultystów i na dzikie legendarne zwierzęta, oraz wybrane kontrakty (te, które wymuszają np. pokonanie kilku określonych elitarnych Spartan). Najlepiej jest przeglądać dostępne zadania w dzienniku. Questy z najwyższymi nagrodami w temacie punktów doświadczenia mają w opisie nagród złote ikonki XP - przykład takiego zadania jest na dołączonym obrazku. Staraj się przystępować do tego typu misji w pierwszej kolejności.

1 - Jak szybko zdobywać punkty doświadczenia w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
W przypadku wspomnianych wcześniej kontraktów ważne jest to żeby je jak najwcześniej odblokowywać, bo dopiero od momentu pojawienia się ich w dzienniku liczone jest wypełnianie ich założeń (np - Jak szybko zdobywać punkty doświadczenia w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

W przypadku wspomnianych wcześniej kontraktów ważne jest to żeby je jak najwcześniej odblokowywać, bo dopiero od momentu pojawienia się ich w dzienniku liczone jest wypełnianie ich założeń (np. zaliczanie celów w jaskiniach czy zatapianie określonych rodzajów łodzi). Sprawdzaj tablice ogłoszeniowe w każdej nowo odwiedzanej lokacji oraz tablicę z kontraktami znajdującą się na pokładzie Adrestii.

Dość unikalnym zleceniodawcą kontraktów jest generał Demosthenes, którego spotyka się w centralnej części Aten (region Attika) w miejscu z powyższego obrazka. Zleca on questy dotyczące mordowania elitarnych spartańskich żołnierzy oraz dostarczania mu pozostawianych przez nich pieczęci (Seals). Elitarnych wrogów (np. Spartan Polemarch) możesz odnajdywać w fortach w tych regionach, które są pod kontrolą Spartan. Jeśli regiony te odwiedzasz po raz pierwszy to pieczęcie możesz zdobywać "przy okazji" zaliczania wszystkich celów powiązanych z fortami. Po tym jak dostarczysz Demosthenesowi wymaganą liczbę pieczęci automatycznie odblokujesz kolejny quest i będziesz mógł powalczyć o kolejną nagrodę w postaci ogromnej ilości xp (a także złota i wartościowych elementów ekwipunku).

Uwaga - Nawet jeśli kontrakt odebrałeś z tablicy ogłoszeniowej to po wypełnieniu jego założeń konieczne może okazać się dotarcie do osoby, która wypłaca za niego nagrodę. Dopiero wtedy otrzymasz xp za zaliczenie zadania. Przeglądaj regularnie kontrakty z dziennika żeby nie przegapić jakiegoś, który czeka na zamknięcie.

Zaliczanie celów w fortach i dużych obozowiskach

W każdym większym regionie świata gry znajduje się fort plus co najmniej kilka obozowisk - Jak szybko zdobywać punkty doświadczenia w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

W każdym większym regionie świata gry znajduje się fort plus co najmniej kilka obozowisk. W pierwszej kolejności wybieraj te lokacje, która mają większą liczbę celów do zaliczenia (np. zabicie kapitana, sabotowanie zapasów wojennych, znalezienie skrzyń ze skarbami). "Oczyszczenie" ich jest nagradzane jeszcze większymi ilościami XP.

Ważna uwaga - Nie opuszczaj nigdy fortu ani obozowiska dopóki nie zaliczysz 100% powiązanych z nim celów. Gra przydziela główną nagrodę w postaci xp dopiero gdy wykonasz wszystkie czynności. Wykonaj dodatkowy zwiad orłem jeśli masz np. problemy z odnalezieniem brakującej skrzyni.

Rozgrywanie bitew Podboju

W celu odblokowania nowej bitwy musisz najpierw osłabić dostateczne wpływy nacji, która zarządza danym regionem - Jak szybko zdobywać punkty doświadczenia w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

W celu odblokowania nowej bitwy musisz najpierw osłabić dostateczne wpływy nacji, która zarządza danym regionem. Często można tego łatwo dokonać już przy okazji zaliczania questów w danym obszarze. Łatwiej jest też osłabić te regiony, które są mniejsze (np. wyspa Keos). Po tym jak gra odblokuje dwa warianty bitew dobrym pomysłem jest sprzymierzenie się z atakującą nacją. Bohatera czeka wtedy nieco trudniejsza bitwa, ale dzięki wygraniu jej zdobywa się więcej XP (i przy okazji lepsze nagrody rzeczowe).

Więcej informacji o dużych bitwach i osłabianiu regionów jest w rozdziale Podbój w naszym poradniku.

Zabijanie unikalnych przeciwników

Do tej kategorii zaliczają się przede wszystkim najemnicy, którzy zaczynają polować na bohatera po tym jak popełni on serię przestępstw (możesz też atakować ich z własnej inicjatywy jeśli spotkasz ich podczas swobodnej eksploracji) - Jak szybko zdobywać punkty doświadczenia w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Do tej kategorii zaliczają się przede wszystkim najemnicy, którzy zaczynają polować na bohatera po tym jak popełni on serię przestępstw (możesz też atakować ich z własnej inicjatywy jeśli spotkasz ich podczas swobodnej eksploracji). Oprócz tego gra przydziela duże ilości XP za eliminowanie czcicieli Kosmosa oraz za polowanie na legendarne gatunki zwierząt (questy Cór Artemidy).

Dodatkowa wskazówka - Podczas walk z elitarnymi przeciwnikami warto zawsze dać się im zauważyć i następnie uciec na dach lub na wysoko położoną półkę. Po tym jak wróg doścignie sterowaną postać użyj Spartańskiego kopniaka żeby zrzucić go w przepaść. Nawet bardzo silny przeciwnik może zginąć na miejscu w wyniku upadku z dużej wysokości.

Przystępowanie do walk na Arenie

Arena znajduje się w regionie Pephka w południowej części mapy, przy czym nie odwiedzaj tej lokacji dopóki nie awansujesz bohaterem na co najmniej 25 poziom - Jak szybko zdobywać punkty doświadczenia w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Arena znajduje się w regionie Pephka w południowej części mapy, przy czym nie odwiedzaj tej lokacji dopóki nie awansujesz bohaterem na co najmniej 25 poziom. W przeciwnym razie możesz mieć mnóstwo problemów z pokonaniem nawet najsłabszych wrogów. Arena oferuje możliwość przystępowania do starć z coraz silniejszymi przeciwnikami, którym często towarzyszą podrzędni wrogowie.

Po więcej informacji przejdź do strony Jak odblokować walki na Arenie? w naszym poradniku.