Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Czym różni się tryb eksploracyjny od normalnego w Assassin's Creed Odyssey? Assassin's Creed Odyssey poradnik, solucja

Przed rozpoczęciem zmagań w Assassin's Creed: Odyssey, gra zapyta nas w którym trybie rozgrywki chcemy przeżywać przygodę. Do wyboru jest tryb normalny (Guided Mode) lub eksploracyjny (Exploration Mode). Ten pierwszy niczym nie różni się od tego, co widzieliśmy wcześniej w Assassin's Creed: Origins. Na mapie pojawiają się wszystkie znaczniki, a w trakcie wykonywania zadań głównych i pobocznych jesteśmy za rączkę kierowani do kolejnego celu misji.

W trybie eksploracyjnym zmienia się przede wszystkim sposób wykonywania zadań - Czym różni się tryb eksploracyjny od normalnego w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

W trybie eksploracyjnym zmienia się przede wszystkim sposób wykonywania zadań. W przeważającej większości przypadków gra nie wskaże nam markera z kolejnym celem misji, ale podsunie kilka wskazówek, pozwalających określić gdzie on się znajduje. Może być to nazwa regionu lub lokacji, często podawany jest też ogólny kierunek świata, w który należy się udać. Wskazówki wyświetlane są zawsze w lewym, górnym rogu ekranu - z naszych obserwacji nie wynika, że ich liczba zwiększa się po wyczerpaniu wszystkich kwestii dialogowych. Po prostu do zadania odgórnie przypisane są konkretne podpowiedzi, które pojawiają się wyłącznie w trybie eksploracyjnym.

Po zbliżeniu się do domniemanego celu misji, gra poinformuje nas o tym fakcie i zaleci użycie orła. Z pomocą ptaka lokalizujemy wówczas poszukiwaną osobę lub lokację i dopiero w tym momencie umieszczony zostanie marker. Dalsza część zadania przebiega w standardowy sposób, chyba, że zadanie znów będzie wymagać odnalezienie czegoś lub kogoś w opisany wyżej sposób.

  • Użycie trybu eksploracyjnego jest zalecane przez deweloperów;
  • W trybie eksploracyjnym na mapie pojawiają się wszystkie startowe markery zadań głównych i pobocznych, a także wszystkie interesujące miejsca, oznaczone znakiem zapytania.

Wybór trybu rozgrywki na początku zmagań nie jest permanentny. Zmiany można dokonać w dowolnym momencie zabawy, wybierając odpowiednią opcję w menu.