Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak powstrzymać atakujących najemników w Assassin's Creed Odyssey? Assassin's Creed Odyssey poradnik, solucja

Najemnicy (Mercenaries) to w grze Assassin's Creed: Odyssey łowcy nagród, którzy zaczynają polować na bohatera po tym jak popełni serię przestępstw. Są oni bardzo irytujący, gdyż przeszkadzają w eksploracji świata oraz w zaliczaniu zadań. Najemnik może nagle pojawić się w okolicy i zwiększyć poziom trudności misji, która w innych okolicznościach byłaby prosta do ukończenia. Na stronie informujemy dlaczego najemnicy polują na bohatera oraz jak powstrzymać kolejne ataki ze strony najemników.

W miarę popełniania przestępstw w grze w prawym dolnym rogu ekranu zapełnia się stopniowo czerwony pasek - Jak powstrzymać atakujących najemników w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

W miarę popełniania przestępstw w grze w prawym dolnym rogu ekranu zapełnia się stopniowo czerwony pasek. Po tym jak pojawi się na nim co najmniej jedna czerwona ikona hełmu (przykład na dołączonym obrazku) za złapanie bohatera wystawiona zostanie nagroda i zacznie polować na niego jeden z najemników. Na czerwonym pasku maksymalnie może pojawić się pięć czerwonych hełmów i oznacza to, że w danym momencie na bohatera może polować maksymalnie pięciu najemników.

Najemnik w momencie przyjęcia zlecenia zaczyna tropić bohatera - Jak powstrzymać atakujących najemników w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Najemnik w momencie przyjęcia zlecenia zaczyna tropić bohatera. Nie zna on naszego dokładnego położenia, ale pojawia się w tych samych lokacjach i przeszukuje je. Możesz to bardzo skomplikować grę gdy np. badasz wrogi fort czy staczasz walki w ramach questów. Najemnik może wtedy "dołączyć" do innych wrogów i odniesienie zwycięstwa będzie bardzo trudne.

Gra ostrzega sygnałem dźwiękowym gdy najemnik jest w odległości kilkudziesięciu metrów od bohatera. Możesz uciec najemnikowi lub pokonać go w bezpośredniej walce. Śmierć najemnika nie załatwia sprawy, bo na bohatera może zostać nasłany kolejny łowca nagród.

1 - Jak powstrzymać atakujących najemników w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
Polowanie na bohatera możesz zatrzymać na trzy sposoby i każda z tych metod powstrzyma najemników od dalszego tropienia sterowanej postaci - Jak powstrzymać atakujących najemników w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Polowanie na bohatera możesz zatrzymać na trzy sposoby i każda z tych metod powstrzyma najemników od dalszego tropienia sterowanej postaci.

Pierwszy wariant to przeczekanie aż sytuacja uspokoi się. Musisz w tym przypadku unikać łowców nagród oraz unikać popełniania dalszych przestępstw.

Kolejny wariant to zapłacenie kary. Dokonuje się tego z poziomu mapy świata. Możesz:

  1. Zapłacić jedynie sponsorowi, który wystawił za bohaterem list gończy (przykład na obrazku 1).
  2. Zapłacić od razu wszystkie kary - informacja o ich łącznej wysokości jest po prawej stronie ekranu (przykład na obrazku 2).

Ważna uwaga - Karę możesz zapłacić w dowolnym momencie gry, nawet wtedy gdy najemnik poluje już aktywnie na bohatera i znajduje się w jego otoczeniu. Jest to dobry sposób na "pozbycie się" najemnika jeśli doszło do nagłego spotkania z nim i przeszkadza on bohaterowi w zabezpieczeniu lokacji czy zaliczeniu zadania. Po tym jak zapłacisz karę najemnik nie zniknie od razu z mapy, ale nie będzie już zainteresowany atakowaniem bohatera gdy go zauważy.

Ostatni możliwy wariant to wytropienie i zamordowanie sponsora, który wystawił za bohaterem list gończy - Jak powstrzymać atakujących najemników w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Ostatni możliwy wariant to wytropienie i zamordowanie sponsora, który wystawił za bohaterem list gończy. Są oni oznaczani ikoną czerwonej sakiewki i zazwyczaj przebywają w lokacjach wraz z innymi przeciwnikami. Sposób wyeliminowania sponsora jest dowolny. Zabicie tej osoby sprawia, że list gończy traci ważność.

Uwaga - Najemników możesz spotykać w świecie gry także wtedy gdy nie są oni zajęci tropieniem bohatera. Mogą stacjonować np. w mieście czy w forcie. Najlepiej ich wtedy omijać. Wyjątkiem jest sytuacja gdy celowo chcesz zaatakować jednego z nich np. po to żeby zdobyć xp, cenny przedmiot na wyposażeniu najemnika, czy doprowadzić do jego rekrutacji po tym jak go ogłuszysz.