Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

AC Odyssey: Czciciele Kosmosa - lista, podstawy Assassin's Creed Odyssey poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do AC Odyssey znajdziesz najważniejsze informacje na temat Czcicieli Kosmosa - tajnej organizacji świata gry. Dowiesz się m.in. jak znaleźć kryjówkę Czcicieli Kosmosa, jak tropić i zabijać kultystów oraz jakie nagrody przewidziane są za eliminowanie Czcicieli Kosmosa.

Czciciele Kosmosa to tajna organizacja w grze Assassin's Creed Odyseey. Jest ona wrogo nastawiona do sterowanej postaci i w rezultacie w trakcie przechodzenia gry możesz zająć się eliminowaniem kolejnych członków kultu. Uwaga, strona może zawierać spojlery. Czuj się ostrzeżony.

W AC Odyssey do wyeliminowania jest w sumie 42 kultystów Czcicieli Kosmosa oraz 1 lider tego ugrupowania zwany Duchem Kosmosa (The Ghost of Kosmos) - AC Odyssey: Czciciele Kosmosa - lista, podstawy - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Lista wszystkich Czcicieli Kosmosa

W AC Odyssey do wyeliminowania jest w sumie 42 kultystów Czcicieli Kosmosa oraz 1 lider tego ugrupowania zwany Duchem Kosmosa (The Ghost of Kosmos). Informacje na temat personaliów osób związanych z ugrupowaniem Czciciele Kosmosa oraz ich miejsc pobytu znajdziesz na kolejnych stronach tego rozdziału poradnika.

 1. Oczy Kosmosa
 2. Srebrny szlak
 3. Ateński związek morski
 4. Symmachia Spartańska
 5. Bogowie Morza Egejskiego
 6. Wyznawcy Rodu
 7. Herosi Czcicieli
 8. Przywódca Kultu Kosmosa

Gdzie ukrywają się Czciciele Kosmosa?

Spotkania z Czcicielami Kosmosa nie możesz w żaden sposób przegapić - AC Odyssey: Czciciele Kosmosa - lista, podstawy - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Spotkania z Czcicielami Kosmosa nie możesz w żaden sposób przegapić. Sterowana postać zajmuje się infiltracją ich kryjówki w trzecim rozdziale (epizodzie) kampanii, a konkretnie po awansowaniu do głównego questu Legowisko węża (The Serpent's Lair). Quest ten ma narzucony odgórnie przebieg i w trakcie pobytu w kryjówce kultystów bohater nie zostanie przez nich zaatakowany.

Po zakończonej wizycie w kryjówce Czcicieli Kosmosa do menu pauzy dodana zostanie nowa zakładka Czciciele (Cultists). Możesz od tego momentu zajmować się ich tropieniem i eliminowaniem.

Uwaga - Polowania na Czcicieli Kosmosa odbywają się niezależnie od zaliczania kolejnych rozdziałów głównego wątku fabularnego gry. Możesz w dalszym ciągu zajmować się głównymi zadaniami bez konieczności grindowania postaci po to żeby od razu móc rozprawić się z kultystami.

Drzewko Czcicieli Kosmosa

Drzewko (diagram) Czcicieli Kosmosa pokazuje kilkadziesiąt osób, które są członkami kultu - AC Odyssey: Czciciele Kosmosa - lista, podstawy - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Drzewko (diagram) Czcicieli Kosmosa pokazuje kilkadziesiąt osób, które są członkami kultu. W kulcie tym obowiązuje pewna hierarchia. Kultyści niższego poziomu podlegają czcicielom wyższego poziomu (Sage). Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest Dejmos (Deimos). Postać ta nie posiada "podwładnych" i jej tożsamość poznaje się już podczas pierwszej wizyty w kryjówce kultu.

Wszystkie linie diagramu prowadzą z kolei do Ducha Kosmosa (The Ghost of Kosmos), który stoi na czele tej organizacji. Na potrzeby zniszczenia kultu musisz rozpocząć od odnajdywania i eliminowania Czcicieli Kosmosa najniższego poziomu. Dzięki ich zabijaniu będziesz stopniowo zdobywał ślady pozwalające na zajęcie się kultystami wyższego poziomu (Sage).

Odkrywanie kultystów

Po kliknięciu na jakimś kultyście gra wyświetla kartę z informacją o nim - AC Odyssey: Czciciele Kosmosa - lista, podstawy - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Po kliknięciu na jakimś kultyście gra wyświetla kartę z informacją o nim. Niektórzy kultyści od razu są w pełni znani bohaterowi. Możesz rozpocząć śledzenie danej osoby, a także dowiedzieć się jakie nagrody przewidziane są za jej pokonanie. Głównymi nagrodami są zawsze legendarny złoty przedmiot oraz nowy tajemniczy fragment (Mysterious Fragment). Artefakty te są wykorzystywane w dalszej części gry do ulepszania włóczni Leonidasa.

Tożsamość części kultystów jest początkowo tajemnicą - AC Odyssey: Czciciele Kosmosa - lista, podstawy - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Tożsamość części kultystów jest początkowo tajemnicą. Musisz w takiej sytuacji zdobyć ślady pozwalające na zidentyfikowanie takiej postaci. W przypadku niższego kultysty wymagany jest zawsze tylko jeden ślad, ale kultysta wyższego poziomu (przykład na obrazku) może wymagać zebrania pięciu śladów.

Nowe ślady pozwalające na identyfikowanie kultystów możesz pozyskiwać na różne sposoby - AC Odyssey: Czciciele Kosmosa - lista, podstawy - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Nowe ślady pozwalające na identyfikowanie kultystów możesz pozyskiwać na różne sposoby. Gra na karcie kultysty informuje o tym jakie wymagania należy spełnić żeby go zidentyfikować - w przykładzie z powyższego obrazka wiąże się to z koniecznością odwiedzenia kopalni srebra w regionie Attika.

Najczęstsze sposoby zdobywania śladów to:

 1. Zabijanie "poprzednich" kultystów z tej samej gałęzi drzewka. Po zabiciu członka kultu może on pozostawić po sobie ślad.
 2. Wykonywanie głównych i pobocznych misji gry. Ślad możesz otrzymać od zleceniodawcy questu czy np. odnaleźć po pokonaniu jakiegoś ważnego przeciwnika.
 3. Odwiedzanie wskazanych lokacji. W trakcie ich "oczyszczania" można natrafić na ślad pozwalający ustalić tożsamość kultysty.
 4. Dostateczne osłabianie regionów świata gry. Pozbawienie nacji pełnej kontroli nad danym regionem może nakłonić kultystę do wyjścia z ukrycia.

Bardziej nietypowe metody pozyskania śladów to np. zakupienie podpowiedzi od handlarza albo staczanie walk na Arenie.

Po tym jak zbierzesz wystarczającą liczbę śladów możesz otworzyć kartę na temat danego kultysyty i odkryć tożsamość i lokalizację nowego Czciciela Kosmosa - AC Odyssey: Czciciele Kosmosa - lista, podstawy - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Po tym jak zbierzesz wystarczającą liczbę śladów możesz otworzyć kartę na temat danego kultysyty i odkryć tożsamość i lokalizację nowego Czciciela Kosmosa.

Zabijanie kultystów niższego rzędu

Każdy zidentyfikowany Czciciel Kosmosa jest zaznaczany na mapie świata - przykład ikonki kultysty prezentuje powyższy obrazek - AC Odyssey: Czciciele Kosmosa - lista, podstawy - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Każdy zidentyfikowany Czciciel Kosmosa jest zaznaczany na mapie świata - przykład ikonki kultysty prezentuje powyższy obrazek. Ikony te pojawiają się także w tych regionach, do których jeszcze nie dotarłeś. Przed wyruszeniem w podróż sprawdź oczywiście, czy aktualny poziom doświadczenia bohatera pozwoli na rozprawienie się z kultystą.

Po dotarciu w pobliże kryjówki danego Czciciela Kosmosa warto wykonać krótki zwiad Ikarosem, albowiem są to często wytrzymałe i doskonale wyposażone postacie - AC Odyssey: Czciciele Kosmosa - lista, podstawy - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Po dotarciu w pobliże kryjówki danego Czciciela Kosmosa warto wykonać krótki zwiad Ikarosem, albowiem są to często wytrzymałe i doskonale wyposażone postacie. Zabij kultystę w dowolny sposób. Po pokonaniu każdego kultysty podejdź do niego i potwierdź zabójstwo.

Informacje na temat konkretnych kultystów i questów związanych z Czcicielami Kosmosa są w oddzielnym rozdziale naszego poradnika.

Zabijanie kultystów wyższego rzędu (Sage)

Kult reprezentowany jest przez ośmiu czcicieli wyższego rzędu (Sage) - AC Odyssey: Czciciele Kosmosa - lista, podstawy - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Kult reprezentowany jest przez ośmiu czcicieli wyższego rzędu (Sage). Dejmos jak już wspomnieliśmy, to unikalna postać. Pozostałych siedem osób musisz zidentyfikować i zabić.

Zidentyfikowanie kultysty wyższego rzędu jest trudniejsze. Nie wystarczy do tego pojedynczy ślad. Zamiast tego musisz zebrać ślady od kultystów niższego rzędu z tego samego odgałęzienia diagramu. W przykładzie z powyższego obrazka zabicie pięciu kultystów z lewej górnej gałęzi pozwoliło ustalić tożsamość Nyx.

Zidentyfikowanego kultystę wyższego rzędu zabija się w taki sam sposób, jak innych. Możesz zacząć śledzić tę postać, odszukać jej ikonę na mapie świata i po dotarciu w jej pobliże w dowolny sposób ją zabić.

Z zabijaniem kultystów wyżxszego rzędu wiążą się dodatkowe nagrody. Możesz otrzymać bardzo cenne artefakty, mnóstwo złota i xp oraz nawet pełny komplet legendarnych przedmiotów. Ponadto każdy zabity Sage pozostawia po sobie ślad pomocny w zidentyfikowaniu Ducha Kosmosa. W grze jest ośmiu Sage'ów i oznacza to, że musisz zdobyć 8 śladów, żeby ustalić kim jest Duch Kosmosa i gdzie przebywa.