Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Podbój w Assassin's Creed Odyssey Assassin's Creed Odyssey poradnik, solucja

Podbój (Conquest) to unikalna dodatkowa aktywność w Assassin's Creed: Odyssey związana z trwającą w świecie gry wojną peloponeską. Główny bohater może pomagać Sparcie lub Atenom w przejmowaniu lub utrzymywaniu kontroli nad regionami. Na stronie zestawiliśmy informacje jak odczytać kto zarządza danym regionem, jak osłabić kontrolę nacji nad regionem oraz jak rozgrywać bitwy Podboju po stronie broniącej się lub atakującej nacji.

Uwaga - Gra pozwoli ci zapoznać się z najważniejszymi założeniami Podboju podczas przechodzenia drugiego rozdziału (epizodu) głównego wątku fabularnego w regionie Megaris. Jeśli jednak chcesz w pełni poznać Podbój oraz odblokować powiązane z nim osiągnięcia to musisz zainteresować się tematami osłabiania nacji i uczestniczenia w bitwach Podboju w innych regionach świata gry.

Zarządzca oraz siła regionu

Każdy region w świecie gry znajduje się początkowo pod władaniem jednej z dwóch nacji - Aten lub Spartan - Podbój w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Każdy region w świecie gry znajduje się początkowo pod władaniem jednej z dwóch nacji - Aten lub Spartan. W przykładzie z powyższego obrazka rejon Attika jest zarządzany przez Ateny - informację tę możesz odczytać po prawej stronie ekranu po tym jak kursor znajdzie się nad jakimś regionem.

Regiony w grze są domyślnie ufortyfikowane, a więc znajdują się pod silną kontrolą nacji - Podbój w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Regiony w grze są domyślnie ufortyfikowane, a więc znajdują się pod silną kontrolą nacji. Twoim zadaniem w ramach Podobju jest osłabianie kontroli nacji na danym regionem.

Siła regionu symbolizowana jest przez fioletowy pasek siły nacji (Nation Power). Możesz go znaleźć na mapie świata po podświetleniu regionu. Dodatkowo za każdym razem gdy wykonasz jakąś czynność, która osłabi nację zarządzającą regionem, to w prawym dolnym rogu ekranu wyświetli się stosowny komunikat (przykładowy na obrazku).

Jak osłabiać regiony?

Gra oferuje wiele różnych możliwości osłabiania regionów - Podbój w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Gra oferuje wiele różnych możliwości osłabiania regionów. Nie musisz wykonywać wszystkich opisanych w poradniku czynności w obrębie danego regionu. Możesz wybierać te akty sabotażu, które najbardziej ci odpowiadają lub wydają ci się najprostsze.

Najprostszy sposób osłabiania wpływów nacji w regionie to zabijanie żołnierzy zatrudnionych przez rządzącą regionem nację. Warto zaznaczyć, że do tej grupy nie są wliczani wszyscy przeciwnicy napotykani w danym regionie. Liczą się tylko żołnierze. Przykładowo jeśli regionem zarządzają Ateny to gra uwzględnia jedynie ateńskich żołnierzy. Chodzi tu przede wszystkim o tych wrogów, których napotyka się w fortach i innych lokacjach o charakterze militarnym.

Kolejny sposób osłabiania wpływów nacji to niszczenie zapasów wojennych (War Supplies) - Podbój w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Kolejny sposób osłabiania wpływów nacji to niszczenie zapasów wojennych (War Supplies). Mogą one różnić się w zależności od regionu, przy czym zazwyczaj przyjmują postać skrzyń odnajdywanych w fortach i obozach. Twoim zadaniem jest podpalenie zapasów i najprościej jest w tym celu skorzystać z pochodni. Wyjmij ją z inwentarza (bohater zawsze dysponuje pochodnią) i upuść ją po znalezieniu się obok zapasów.

Uwaga - Zanim podpalisz zapasy warto wejść z nimi w interakcję. Bohater ukradnie część z nich i zdobędziesz sporo surowców.

Następna metoda na osłabiania wpływów to ograbianie skrzyń nacji (Nation Chest) - Podbój w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Następna metoda na osłabiania wpływów to ograbianie skrzyń nacji (Nation Chest). W danym regionie zazwyczaj odnajduje się jedną lub maksymalnie kilka tego typu skrzyń. Są one w pilnie strzeżonych miejscach w fortach (przykład na obrazku) i przykładową skrzynię pokazuje obrazek. Do odnajdywania skrzyń możesz używać Ikarosa. Dzięki okradzeniu skrzyni oprócz osłabienia nacji możesz pozyskać surowce i dużo złota.

Ostatnia dostępna metoda to zamordowanie przywódcy nacji dla danego regionu (Nation Leader) - Podbój w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Ostatnia dostępna metoda to zamordowanie przywódcy nacji dla danego regionu (Nation Leader). Jest ona bardzo skuteczna w osłabieniu wpływów nacji, ale i najbardziej kłopotliwa.

Prawie zawsze jest tak, że w momencie przybycia do nowego regionu przywódca jest nieznany. Możesz odszukać jego szarą ikonę na mapie lub zajrzeć do domu przywódcy (Leader House), który znajduje sie zazwyczaj w głównym mieście lub wiosce w danym regionie (przykład na obrazku).

Z przywódcą nacji powiązana jest ważna zależność - Podbój w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Z przywódcą nacji powiązana jest ważna zależność. Jeśli region jest ufortyfikowany to przywódca będzie pilnie strzeżony. Możesz próbować dopaść go, ale może on mieć wtedy np. osobistych ochroniarzy czy generalnie przebywać w lokacji z dużą liczbą przeciwników. Rozwiązaniem tego problemu jest zaczekanie z zaatakowaniem przywódcy nacji do momentu znaczącego osłabienia regionu. Wraz z osłabianiem wpływów nacji w regionie dopadnięcie przywódcy będzie stawało się coraz prostsze. Możesz on np. utracić osobistych ochroniarzy czy opuścić strzeżoną lokację, w której domyślnie przebywał.

Jak zainicjować bitwę Podboju?

Musisz wykonywać wymienione powyżej czynności do momentu, w którym otrzymasz komunikat, że region został dostatecznie osłabiony i że dostępne stały się bitwy Podboju - Podbój w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Musisz wykonywać wymienione powyżej czynności do momentu, w którym otrzymasz komunikat, że region został dostatecznie osłabiony i że dostępne stały się bitwy Podboju.

1 - Podbój w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
Na mapie regionu pojawią się dwa znaczniki bitew - Podbój w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Na mapie regionu pojawią się dwa znaczniki bitew:

  1. Na obrazku 1 znajduje się przykład bitwy rozgrywanej po stronie broniącej się nacji, tzn. tej, której wpływy wcześniej osłabiałeś. Możesz pomóc tej nacji w odzyskaniu kontroli nad regionem. Bitwa ta jest prostsza do wygrania, ale oferuje słabsze nagrody.
  2. Na obrazku 2 znajduje się przykład bitwy rozgrywanej po stronie atakującej nacji, tzn. tej, która chce przejąć kontrolę nad regionem. Bitwa ta jest trudniejsza do wygrania, ale oferuje lepsze nagrody.

Przebieg bitwy Podboju

Bitwę Podboju inicjuje się dzięki rozmowie z jednym ze wskazanych na mapie dowódców - Podbój w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Bitwę Podboju inicjuje się dzięki rozmowie z jednym ze wskazanych na mapie dowódców. Już po rozpoczęciu walk atakuj słabszych przeciwników, ale wyczekuj momentów, w których gra oznaczy nowego wrogiego kapitana do zamordowania. Skupiaj się zawsze na atakowaniu tylko tych postaci, gdyż śmierć kapitana będzie odczuwalnym ciosem dla wrogiej strony. Po tym jak kapitan zginie wznów atakowanie zwykłych żołnierzy i czekaj aż gra oznaczy nowego kapitana.

W trakcie zaliczania bitew mogą pojawić się dodatkowe komplikacje w postaci najemników, którzy sprzymierzyli się z wrogą nacją - Podbój w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

W trakcie zaliczania bitew mogą pojawić się dodatkowe komplikacje w postaci najemników, którzy sprzymierzyli się z wrogą nacją. Do spotkania z najemnikiem może dojść jeśli polował on na bohatera przed rozpoczęciem bitwy (warto przed rozpoczęciem walk zapłacić karę za popełnione przestępstwa) lub jeśli rozgrywasz trudniejszą bitwę strony atakującej. Niezależnie od okoliczności musisz polegać na najsilniejszych atakach żeby pokonać najemnika. Staraj się też nie przeciągać walki z nim.

Przez cały czas trwania bitwy i góry ekranu widoczne są dwa paski - Podbój w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Przez cały czas trwania bitwy i góry ekranu widoczne są dwa paski. Niebieski pasek to siła wojsk nacji, z którą się sprzymierzyłeś, a czerwony pasek to siła wojsk nacji, którą atakujesz. W celu wygrania bitwy musisz wyczerpać czerwony pasek.

Ryzyko przegrania bitwy pojawia się jeśli doprowadzisz do śmierci bohatera lub jeśli zbyt długo będziesz walczył z wrogimi kapitanami i najemnikami. W międzyczasie może wtedy zginąć sporo sojuszników.

Po zakończonej bitwie wyświetlane jest jej podsumowanie - Podbój w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Po zakończonej bitwie wyświetlane jest jej podsumowanie. Jeśli wygrałeś bitwę to otrzymasz liczne nagrody. Mogą to być punkty doświadczenia, złoto, rzadkie surowce oraz unikalne bronie czy fragmenty pancerza.

Ważna uwaga: Rozegranie bitwy Podboju nie kończy ostatecznie tematu kontroli nad danym regionem. Jeśli chcesz możesz rozpocząć całą "zabawę" od nowa i ponownie zacząć osłabiać wpływy nacji, która kontroluje dany region. Po tym jak dostatecznie osłabisz jej wpływy ponownie odblokują się opcje rozegrania bitew Podboju i ponownie będzie w nich można wygrać wartościowe nagrody.