Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przestępczość i kary w Assassin's Creed Odyssey Assassin's Creed Odyssey poradnik, solucja

Popełnianie przestępstw w grze Assassin's Creed: Odyssey ma swoje negatywne konsekwencje, które mogą utrudniać dalszą rozgrywkę. Na stronie zamieściliśmy dokładne informacje jakie przestępstwa są karane w grze, jak wyglądają kary za złamanie prawa i jak pozbyć się kar z tytułu popełnionych przestępstw.

Jakie przestępstwa są karane w grze?

Trzy główne rodzaje przępstw, za które można wpaść w kłopoty z prawem, to - Przestępczość i kary w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Trzy główne rodzaje przępstw, za które można wpaść w kłopoty z prawem, to:

  1. Kradzieże. Dotyczy to większości przedmiotów oraz pojemników odnajdywanych w zamieszkałych lokacjach. Gra w momencie ustawienia się przy danym obiekcie wyświetla na czerwono informację o tym, że będzie to kradzież (przykład na obrazku). Akcja zostanie odnotowana jako kradzież tylko jeśli dokonasz jej będąc w polu widzenia innych postaci (np. mieszkańców).
  2. Zabójstwa. Możesz wpaść w kłopoty niezależnie od tego czy zabijesz wieśniaka, najemnika, strażnika czy żołnierza. Morderstwo zostanie odnotowane tylko jeśli byli jego świadkowie.
  3. Atakowanie innych statków. Jako przestępstwo traktowane są wszystkie rodzaje aktów agresji na morzu, takie jak zatapianie innych statków czy dokonywanie abordażu.
Każde odnotowane przestępstwo zapełnia stopniowo czerwony pasek, który widoczny jest w prawym dolnym rogu ekranu - Przestępczość i kary w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Każde odnotowane przestępstwo zapełnia stopniowo czerwony pasek, który widoczny jest w prawym dolnym rogu ekranu.

Jakie są skutki łamania prawa?

1 - Przestępczość i kary w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
Po tym jak pasek zapełni się na tyle żeby na czerwono zapaliła się ikona hełmu za bohaterem wystawiona zostanie nagroda i zacznie polować na niego najemnik (łowca nagród) - Przestępczość i kary w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Po tym jak pasek zapełni się na tyle żeby na czerwono zapaliła się ikona hełmu za bohaterem wystawiona zostanie nagroda i zacznie polować na niego najemnik (łowca nagród). Każda nowa czerwona ikona hełmu to nowy najemnik próbujący wytropić i zamordować sterowaną postać. Maksymalnie na bohatera może polować pięciu łowców nagród.

Łowcy nagród widoczni są na mapie świata i otrzymasz też ostrzeżenie jeśli jakiś znajdzie się w pobliżu bohatera (tj. w odległości około kilkudziesięciu metrów od niego). Masz wtedy dwa wyjścia:

  1. Możesz uciec najemnikowi. Jest to lepszy wariant jeśli łowca nagród dysponuje silnymi umiejętnościami oraz gdy znajduje się na wyższym poziomie doświadczenia od bohatera.
  2. Możesz pokonać najemnika. To dobry pomysł jeśli zależy ci na pozyskaniu na jego sprzętu lub na zrekrutowaniu go do roli porucznika na statku.

Jak pozbyć się kłopotów z prawem?

2 - Przestępczość i kary w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
Istnieją trzy główne metody rozwiązywania kłopotów z prawem w grze Assassins Creed: Odyssey - Przestępczość i kary w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Istnieją trzy główne metody rozwiązywania kłopotów z prawem w grze Assassin's Creed: Odyssey. Najmniej rozbudowana opcja to przeczekanie aż sytuacja uspokoi się. Musisz w tym przypadku unikać łowców nagród oraz unikać popełniania dalszych przestępstw.

Kolejny wariant to zapłacenie kary. Dokonuje się tego z poziomu mapy świata. Możesz:

  1. Zapłacić jedynie sponsorowi, który wystawił za bohaterem list gończy (przykład na obrazku 1).
  2. Zapłacić od razu wszystkie kary - informacja o ich łącznej wysokości jest po prawej stronie ekranu (przykład na obrazku 2).

Ważna uwaga - Karę możesz zapłacić w dowolnym momencie gry, nawet wtedy gdy najemnik poluje już aktywnie na bohatera i znajduje się w jego otoczeniu. Jest to dobry sposób na "pozbycie się" najemnika jeśli doszło do nagłego spotkania z nim i przeszkadza on bohaterowi w zabezpieczeniu lokacji czy zaliczeniu zadania. Po tym jak zapłacisz karę najemnik nie zniknie od razu z mapy, ale nie będzie już zainteresowany atakowaniem bohatera gdy go zauważy.

Ostatni możliwy wariant to wytropienie i zamordowanie sponsora, który wystawił za bohaterem list gończy - Przestępczość i kary w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Ostatni możliwy wariant to wytropienie i zamordowanie sponsora, który wystawił za bohaterem list gończy. Są oni oznaczani ikoną czerwonej sakiewki i zazwyczaj przebywają w lokacjach wraz z innymi przeciwnikami. Sposób wyeliminowania sponsora jest dowolny.