Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak leczyć bohatera w Assassin's Creed Odyssey? Assassin's Creed Odyssey poradnik, solucja

Na stronie zawarliśmy wszystkie informacje na temat tego jak przywracać bohatera do pełni sił w grze Assassin's Creed: Odyssey. Dowiesz się jak leczyć bohatera w trakcie walk i co zrobić gdy sterowana postać znajdzie się na skraju śmierci.

W trakcie swobodnego przemierzania świata gry czy podczas skradania się pasek zdrowia może samoczynnie odnowić się - Jak leczyć bohatera w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

W trakcie swobodnego przemierzania świata gry czy podczas skradania się pasek zdrowia może samoczynnie odnowić się. Musisz jedynie chwilę odczekać aż rozpocznie się regeneracja, dzięki której zdrowie powróci do maksymalnego poziomu.

Pasek zdrowia niestety nie regeneruje się samoczynnie w trakcie walk. Możesz w rezultacie łatwo doprowadzić do sytuacji, w której bohaterowi pozostanie niewiele punktów życia i w rezultacie będzie mógł łatwo zginąć.

Pierwsze rozwiązanie kwestii braku regeneracji zdrowia jest najprostsze, ale oferuje też niestety najsłabsze efekty. Główny bohater może odzyskać niewielką część punktów zdrowia za każdym razem gdy odpalona została dowolna aktywna zdolność. Do aktywowania aktywnych umiejętności potrzebujesz oczywiście adrenaliny (co najmniej jednego pełnego segmentu żółtego paska). Nie powrócisz w ten sposób szybko do pełni sił, ale możesz dłużej przetrwać na polu bitwy. Bardzo wskazane jest regularne zużywanie posiadanej adrenaliny. Jeśli zapełnisz żółty pasek to nie będziesz mógł jej dalej gromadzić i "stracisz" szanse na częściowe podleczenie bohatera.

Drugie rozwiązanie braku regeneracji zdrowia w trakcie walk jest dostępne od samego początku gry i polega na ucieczce - Jak leczyć bohatera w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Drugie rozwiązanie braku regeneracji zdrowia w trakcie walk jest dostępne od samego początku gry i polega na ucieczce. Musisz zniknąć przeciwnikom z pola widzenia i następnie ukryć się w krzakach, na dachu lub w innym miejscu, które zapewnia dobre schronienie. Wystarczy następnie odczekać aż pasek zdrowia zacznie się odnawiać.

Uwaga - Jeśli zamierzasz korzystać z tej metody np. podczas atakowania fortów to staraj się nie wychodzić całkowicie z lokacji, w której miały miejsce walki. Zwiększy to szanse, że po ponownym zbliżeniu się do obszaru walk w okolicy nie pojawią się nowi wrogowie, a ci, których zdołałeś wcześniej zranić, nie powrócą do pełni zdrowia.

Trzecie rozwiązanie problemu z regeneracją zdrowia to zakupienie aktywnej zdolności Drugi oddech (Second Wind) - Jak leczyć bohatera w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Trzecie rozwiązanie problemu z regeneracją zdrowia to zakupienie aktywnej zdolności Drugi oddech (Second Wind). Umiejętność ta staje się dostępna po awansowaniu na 5 poziom doświadczenia. Jej najniższy stopień pozwala na natcyhmiastowe odnowienie 1/4 paska zdrowia bohatera (odblokowanie wyższych stopni zwiększa procentową wartość regeneracji). Przydziel tę umiejętność do jednego z czterech przycisków walki wręcz, dzięki czemu będziesz ją miał zawsze pod reką.

Z używaniem zdolności Drugi oddech wiążą się dwa utrudnienia:

  1. Umiejętność możesz odpalić tylko jeśli posiadasz co najmniej jeden zapełniony segment paska adrenaliny.
  2. Umiejętności nie możesz używać kilka razy pod rząd. Musisz zaczekać aż się ona odnowi. Jeśli regeneracja nie była wystarczająca do zapewnienia bezpieczeństwa bohaterowi to wykonuj serie uników aż zdolności stanie się ponownie możliwa do użycia.