Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pasywny assassyn - dobry build w Assassin's Creed Odyssey Assassin's Creed Odyssey poradnik, solucja

Buildy łucznika (łowcy) oraz wojownika świetnie sprawdzają się w grze Assassin's Creed Odyssey, aczkolwiek możliwe jest także prowadzenie gry postacią, która ma być przede wszystkim skrytobójcą. Na stronie zamieściliśmy różnorakie informacje i podpowiedzi jak przygotować build assassyna w Assassin's Creed Odyssey. Zawarte wskazówki dotyczą między innymi doboru broni, pancerzy, zdolności oraz grawerunków.

Wstępne informacje na temat buildu assassyna

 1. W Assassin's Creed Odyssey nie jest możliwe prowadzenie postaci, która będzie stuprocentowym skrytobójcą, tzn. wyeliminuje wszystkich napotkanych przeciwników z ukrycia. Zakradnięcie się do wielu lokacji w świecie gry jest nadal możliwe, ale w wybranych misjach czy w bitwach trybu Podboju należy rozprawiać się z przeciwnikami w bezpośrednich konfrontacjach. Musisz o tym pamiętać żeby nagle nie znaleźć się w sytuacji, w której pokonanie kogoś w otwartej walce okaże się nadspodziewanie trudne.
 2. W naszym buildzie assassyn pomaga sobie kilkoma zdolnościami z drzewka wojownika i jedną umiejętnością z drzewka łowcy. Jest to oczywiście tylko i wyłącznie nasza sugestia. Jeśli lubisz korzystać z łuków to możesz przygotować sobie nieco zmieniony build, który uzupełnia ataki skrytobójcze poprzez zadawanie obrażeń łowcy. Warto też przypomnieć, że gra pozwala zresetować w dowolnym momencie umiejętności. Jeśli zbudowałeś build, z którego nie jesteś do końca (lub w ogóle) zadowolony, to możesz ponownie rozdysponować punkty rozwoju.
 3. Opisany przez nas build kładzie duży nacisk na zwiększanie szans występowania obrażeń krytycznych oraz na zwiększanie wielkości obrażeń powodowanych przez ciosy krytyczne. Zainteresuj się koniecznie grawerunkami opisanymi w dalszej części strony, które mogą poprawić oba te parametry.
 4. W dalszej fazie rozgrywki postaraj się zabić wystarczającą liczbę kultystów, by móc ulepszyć Włócznię Leonidasa na piąty poziom. Odblokuje ci to dostęp do najwyższych poziomów aktywnych umiejętności. Dobrym pomysłem jest też zebranie wcześniej około czterech punktów rozwoju i odłożenie ich sobie na później. Po tym jak włócznia zostanie dostatecznie ulepszona będziesz od razu mógł odblokować najlepsze wersje wszystkich ulubionych aktywnych zdolności.

Najlepsze zdolności dla assassyna

Poniżej zestawiliśmy aktywne i pasywne umiejętności z drzewka Assassyn, którymi powinieneś zainteresować się podczas konstruowania buildu assassyna - Pasywny assassyn - dobry build w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Poniżej zestawiliśmy aktywne i pasywne umiejętności z drzewka Assassyn, którymi powinieneś zainteresować się podczas konstruowania buildu assassyna. Dobrze jest przypomnieć, że w danym momencie możesz mieć przyporządkowane maksymalnie cztery aktywne zdolności (nie licząc tych związanych z ewentualnym używaniem łuku). Nic nie stoi jednak na przeszkodzie żeby po dostatecznym awansowaniu w grze przestawić się na inne umiejętności, która gra odblokowała.

 1. Assassyn cienia - To bardzo ważna umiejętność, która zwiększa obrażenia podczas przeprowadzania skrytobójstw (ataków z zaskoczenia) oraz ataków ogłuszających. Postaraj się ją maksymalnie rozwinąć. Na kolejnych poziomach oprócz dalszego zwiększenia "zwykłych" obrażeń przyznawana jest także premia do obrażeń krytycznych.
 2. Zatruty atak - Umiejętnością tą warto zainteresować się w początkowej fazie gry gdy nie posiadasz jeszcze grawerunku "obrażenia zadawane przez broń stają się obrażeniami od trucizny", który pozwala na "zatrucie" dowolnej posiadanej broni (grawerunek jest nagrodą za pokonanie najemnika Meleagrosa). Obrażenia od trucizn przydadzą ci się wtedy gdy zmuszony zostaniesz do rozegrania bezpośredniej walki. Zatruty przeciwnik może stopniowo tracić punkty życia nawet gdy nie jest w danym momencie atakowany. Dodatkowo zatrucie powoduje, że zadaje słabsze ciosy i ma mniej punktów pancerza.
 3. Szybkie skrytobójstwo - To jedna z najpotężniejszych umiejętności assassyna. Jest ona przede wszystkim bardzo łatwa w stosowaniu. Możesz "teleportować się" do namierzonego wroga (tylko gdy nie doszło jeszcze do otwartych walk). To jednak nie wszystko, bo możesz "przeskoczyć" na innego przeciwnika. Ulepszenie tej umiejętności czyni ją jeszcze potężniejszą. Możesz zaatakować do 4 przeciwników w serii lub przeskakiwać pomiędzy dwoma-trzema silniejszymi przeciwnikami.
 4. Mistrzostwo trucizn - Zakup wszystkie trzy poziomy tej pasywnej zdolności jeśli używasz aktywnej umiejętności Zatruty atak lub grawerunku, który pozwala na zadawanie obrażeń od trucizn. Wzmocnisz w ten sposób tego typu ataki.
 5. Śmiertelne skrytobójstwo - To jedna z priorytetowych umiejętności dla assassyna. Odblokuj jej pierwszy poziom gdy tylko dostatecznie awansujesz i maksymalnie ją też docelowo ulepsz. Śmiertelne skrytobójstwo doskonale sprawdza się przy eliminowaniu pojedynczych przeciwników podczas infiltrowania wrogich lokacji. Zadanie im znacznie większych obrażeń assassyna zwiększa prawdopodobieństwo, że zginą w wyniku pojedynczego ciosu w plecy.
 6. Cios bohatera - Unikalną cechą tej zdolności jest to, że obrażenia asasyńskie w oparciu o używanie włóczni Leonidasa możesz wyprowadzać także w trakcie bezpośrednich walk z przeciwnikami. Jest to więc jedna z tych zdolności, z których możesz korzystać jeśli zostaniesz wykryty lub jeśli nie możesz w danym momencie skradać się.
 7. Mistrzostwo skradania - Zakup tej pasywnej zdolności możesz odłożyć sobie nieco na później, ale nie warto jej ignorować. Zmniejsza ono prawdopodobieństwo, że Twoje ciche ataki zostaną odnotowane przez przeciwników. Jest to szczególnie pomocne w dużych lokacjach takich jak forty kiedy to przedwczesne wykrycie bohatera może mieć opłakane skutki.

Oprócz zdolności z drzewka Assassyn warto zainteresować się również:

 1. Pasywną zdolnością Szósty zmysł z kategorii Łowca - Gwarantuje ona spowolnienie czasu na kilka sekund w momencie gdy zauważony zostanie bohater. Możesz wtedy zareagować na tę sytuację. Idealnie sprawdza się to w połączeniu z aktywną zdolnością Szybkie skrytobójstwo. Możesz "teleportować się" do przeciwnika, który zauważył sterowaną postać, zanim jeszcze rozpocznie się bezpośrednie starcie.
 2. Aktywną zdolnością Okrzyk bojowy Aresa z kategorii Wojownik - Unikalną cechą tej umiejętności jest to, że zwiększa ona na określony czas wszystkie rodzaje obrażeń. Może ona też dzięki temu zwiększać siłę ataków skrytobójczych. Co więcej zdolność ta nie potrzebuje adrenaliny do tego żeby ją uaktywnić.
 3. Aktywną zdolnością Ataki przełamujące z kategorii Wojownik - To kolejna bardzo przydatna umiejętność, która nie jest zarezerwowana tylko dla postaci wojownika. Równie dobrze możesz używać jej np. w oparciu o posiadane asasyńskie sztylety. Pamiętaj tylko, że każda aktywacja tej zdolności oznacza zużycie trzech segmentów adrenaliny.

Wyposażenie assassyna

Idealną bronią dla assassyna jest sztylet - Pasywny assassyn - dobry build w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Idealną bronią dla assassyna jest sztylet. Wszystkie tego typu bronie zadają domyślnie obrażenia assassyna. Ponadto występuje duże prawdopodobieństwo, że niektóre premie pancerzy asasyńskich lub grawerunków dla tego typu buildu będą gwarantowały zwiększenie obrażeń zadawanych sztyletami.

W przypadku pancerzy warto dążyć do tego żeby wszystkie założone fragmenty przyczyniały się do zwiększenia obrazeń assassyna - Pasywny assassyn - dobry build w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

W przypadku pancerzy warto dążyć do tego żeby wszystkie założone fragmenty przyczyniały się do zwiększenia obrazeń assassyna. Możesz też postarać się wejść w posiadanie legendarnego zestawu elementów pancerza. Na powyższym obrazku prezentujemy przykładowy legendarny zestaw pielgrzyma - możesz go zdobyć docierając do pięciu różnych skrzyń opisanych w rozdziale Legendarne skrzynie w naszym poradniku. Elementy tego pancerza gwarantują dodatkowe premie np. w postaci szybkiego gromadzenia adrenaliny dzięki skrytobójstwom, szybszego poruszania się w przykucniętej pozycji czy zwiększenia obrażeń zadawanych sztyletami.

Kluczową rolę przy budowaniu buildu jest dobranie odpowiednich grawerunków, dzięki którym będziesz mógł zadawać możliwie jak największe obrażenia z tytułu skrytobójstw - Pasywny assassyn - dobry build w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Kluczową rolę przy budowaniu buildu jest dobranie odpowiednich grawerunków, dzięki którym będziesz mógł zadawać możliwie jak największe obrażenia z tytułu skrytobójstw. Najciekawsze grawerunki dla assassyna to:

 1. +x% do obrażeń assassyna
 2. +x% do wszystkich obrażeń
 3. +x% do szans na trafienie krytyczne przy pełnym zdrowiu - korzystaj z grawerunków wymuszających pełny pasek zdrowia (a nie ograniczoną żywotność), gdyż grając jako skrytobójca będziesz niemal zawsze zaskakiwał wrogów mając właśnie 100% zdrowia
 4. +x% do obrażeń po trafieniu krytycznym
 5. +x% do obrażeń zadawnych sztyletem
 6. +x% do obrażeń podczas ataku od tyłu
 7. +x% do obrażeń umiejętności Szybkie skrytobójstwo (oraz innych aktywnych związanych z drzewkiem assassyna)

Jeśli chcesz zatruwać atakowanych przeciwników to dodatkowo zainteresuj się grawerunkami:

 1. obrażenia zadawane przez broń stają się obrażeniami od trucizny
 2. +x% do obrażeń od trucizny

Uwaga! W celu odblokowania grawerunku "obrażenia zadawane przez broń stają się obrażeniami od trucizny" musisz pokonać najemnika Meleagros the Weaver (odszukaj go na liście w zakładce o najemnikach). Zdobędziesz w ten sposób legendarny sztylet Arachna'e Stingers, który odblokowuje możliwość nakładania grawerunku na inne bronie.

Jak grać assassynem w Assassin's Creed Odyssey?

1 - Pasywny assassyn - dobry build w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
 1. Tuż przed zbliżeniem się do przeciwników warto aktywować umiejętność Okrzyk bojowy Aresa, która pozwoli na zadawanie większych obrażeń z tytułu wszystkich rodzajów ataków.
 2. Jeśli tylko masz taką możliwość staraj się zachodzić wszystkich przeciwników od tyłu lub zeskakiwać na nich. Wykonuj standardowe ataki skrytobójcze lub polegaj na umiejętności Śmiertelne skrytobójstwo (zużywa ona jeden segment paska adrenaliny) jeśli odnotujesz, że przeciwnik nie zginie w wyniku "zwykłego" ciosu w plecy.
 3. Do eliminowania grup przeciwników używaj zdolności Szybkie skrytobójstwo. Początkowo możesz tak zaatakować tylko dwa cele, ale docelowo aż cztery. Przed wykonaniem ataku upewnij się, że wrogowie są na tyle słabi, że od razu zginą. W ostateczności możesz też "powrócić" do silniejszego przeciwnika w ramach tej samej serii (np. zaatakuj silnego wroga, przeskocz na słabszego i powróć do silniejszego).
 4. Jeśli posiadasz umiejętność Szósty zmysł to gra pozwoli ci "wybronić się" przed wykryciem w momencie gdy bohatera zauważy jakiś przeciwnik. Gdy tylko załączy się spowolnienie czasu namierz szybko tego wroga i użyj Szybkiego skrytobójstwa żeby się do niego "teleportować".
 5. W tych sytuacjach, w których bezpośrednie walki są obowiązkowe, oprócz wspomnianego Okrzyku bojowego Aresa warto dodatkowo polegać na Ciosie bohatera, na Atakach przełamujących oraz na zatrutej broni (grawerunek lub umiejętność Zatruty atak). Pozwoli ci to szybciej pozbawić każdego przeciwnika wszystkich punktów zdrowia.
 6. W sytuacji znalezienia się na skraju śmierci ucieknij przeciwnikom i schowaj się np. w krzakach. Pozwoli to bohaterowi powrócić do pełni sił i będziesz mógł rozpocząć od nowa skradanie się czy np. użyć na nich umiejętności Szybkie skrytobójstwo.
 7. Wszystkie wrogie lokacje staraj się badać nocną porą. Ograniczy to pole widzenia przeciwników. Dodatkowo niektórzy z nich udadzą się na odpoczynek i można ich wtedy łatwo zamordować we śnie.