Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Build wojownika - dobry build w Assassin's Creed Odyssey Assassin's Creed Odyssey poradnik, solucja

Granie wojownikiem w Assassin's Creed Odyssey nie jest aż tak skuteczne jak granie łucznikiem opierającym siłę swoich ataków na zadawaniu obrażeń łowcy. Build wojownika może być jednak ciekawą alternatywą jeśli preferujesz rozprawianie się z przeciwnikami w walce wręcz. Na stronie zamieściliśmy obszerne wskazówki jak przygotować build wojownika w AC Odyssey. Dowiesz się jakich broni i pancerzy używać, oraz jakie aktywne i pasywne zdolności dobrze jest mieć odblokowane.

Wstępne informacje na temat buildu wojownika

 1. Granie wojownikiem nie pozwoli ci na zadawanie gigantycznych krytycznych obrażeń tak jak może to miejsce w przypadku buildu łowcy (łucznika). Dobrze rozwinięty bohater będzie jednak w stanie zadawać ciągłe wysokie obrażenia, a także nakładać na przeciwników silne negatywne statusy w postaci podpalenia lub zatrucia.
 2. Nie musisz przeznaczać 100% punktów rozwoju na odblokowywanie zdolności z drzewka Wojownik. Uczyni to oczywiście Twoją postać silniejszą, aczkolwiek odblokowanie niektórych umiejętności z innych drzewek również może być pomocne np. gdy pojawi się okazja do zaatakowania przeciwników z zaskoczenia.
 3. Nie możesz zbudować dobrego buildu już na wczesnym stadium gry. Najlepsze umiejętności wojownika, grawerunki oraz legendarne przedmioty i ich zestawy wymagają awansowania w grze.
 4. W dalszej fazie rozgrywki postaraj się zabić wystarczającą liczbę kultystów, by móc ulepszyć Włócznię Leonidasa na piąty poziom. Odblokuje ci to dostęp do najwyższych poziomów aktywnych umiejętności. Dobrym pomysłem jest też zebranie wcześniej około czterech punktów rozwoju i odłożenie ich sobie na później. Po tym jak włócznia zostanie dostatecznie ulepszona będziesz od razu mógł odblokować najlepsze wersje wszystkich ulubionych aktywnych zdolności

Bronie

Ważna uwaga - Premie do statystyk liczone są dla obu broni znajdujących się w aktywnych slotach - Build wojownika - dobry build w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Ważna uwaga - Premie do statystyk liczone są dla obu broni znajdujących się w aktywnych slotach. Dla przypomnienia drugi slot odblokowywany jest po awansowaniu na 15. poziom doświadczenia (pasywna zdolność Druga broń). Umieść także w drugim slocie broń z dobrymi parametrami dla buildu wojownika nawet jeśli w trakcie gry korzystasz (głównie lub w całości) tylko z broni z pierwszego slotu.

Bardzo dobrą bronią dla wojownika, którą można zdobyć już na dość wczesnym stadium gry, jest Miecz Nikolaosa (Nikolaos's Sword). Miecz ten zdobywa się po spotkaniu z Wilkiem ze Sparty pod koniec drugiego rozdziału fabuły (niezależnie jak zachowasz się w trakcie spotkania). Broń ta zwiększa ogólne obrażenia wojownika, zwiększa obrażenia zadawane ateńskim żołnierzom oraz zwiększa obrażenia z użyciem zdolności Spartański kopniak. Nie zapomnij o dodaniu czwartego parametru dla tej broni dzięki nałożeniu na nią jakiegoś grawerunku u kowala (w przykładzie z obrazka na broń nałożyliśmy grawerunek dodający obrażenia od trucizny).

Dużą zaletą miecza Nikolaosa jest także to, że pozwala on na wyprowadzanie szybkich ataków. Możesz dzięki tej broni z większą łatwością szukać okazji do atakowania wrogów po wykonanym uniku czy parowaniu. Jeśli przypadnie ci do gustu korzystanie z miecza to staraj się regularnie ulepszać go u kowala. Nie musi to być bardzo kosztowne o ile nie będziesz równolegle wydawał drachm i surowców np. na ulepszanie elementów pancerza.

Inna dobra broń dla buildu wojownika to Sica Prometeusza (Prometheuss Sika) - Build wojownika - dobry build w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Inna dobra broń dla buildu wojownika to Sica Prometeusza (Prometheus's Sika). W celu pozyskania tej broni musisz odszukać w świecie gry najemnika Leodoke the Spark i pokonać go. Pamiętaj, że możesz zaglądać do zakładki o najemnikach w menu pauzy. Sprawdź, czy wspomniany najemnik jest już odkryty. Rozpocznij następnie śledzenie go, odszukaj na mapie świata i pokonaj jeśli aktualny poziom doświadczenia bohatera ci na to pozwala.

Także i sica jest mieczem, przy czym posiada inne parametry od opisanego wyżej Miecza Nikolaosa. Zwiększ ona oczywiście obrażenia wojownika, ale oprócz tego zapewnia premie do obrażeń od ognia oraz do przyrostu adrenaliny. Tradycyjnie już nie zapomnij o dodaniu do tej broni jakiegoś czwartego parametru w oparciu o jeden z odblokowanych już grawerunków.

Korzystanie z Sicy Prometeusza doskonale sprawdzi się jeśli zamierzasz polegać na aktywnej umiejętności Ataki ogniowe, która pozwala na zadawanie przeciwnikom obrazeń od ognia oraz na podpalanie ich. Przeciwnik zaatakowany z użyciem tej kombinacji broń+zdolność nie tylko otrzyma duże początkowe obrażenia, ale będzie także musiał radzić sobie z negatywnym statusem podpalenia przez kilka kolejnych sekund.

Elementy pancerza

W początkowej fazie gry skupiaj się jedynie na zakładaniu elementów ubioru, które podnoszą obrażenia wojownika - Build wojownika - dobry build w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

W początkowej fazie gry skupiaj się jedynie na zakładaniu elementów ubioru, które podnoszą obrażenia wojownika. Docelowo powinieneś jednak dążyć do skompletowania legendarnego zestawu powiązanego z buildem wojownika. Przedmioty z legendarnych zestawów same w sobie oferują dobre statystyki, ale to nie wszystko, bo po założeniu wszystkich pięciu elementów ubioru z tego samego zestawu otrzymuje się dodatkową premię.

Fragmenty ubioru z legendarnych zestawów możesz kompletować dzięki zabijaniu kolejnych czcicieli Kosmosa z tej samej gałęzi drzewka kultystów i poniżej zestawiliśmy dwa rekomendowane zestawy.

 1. Pierwszy rekomendowany legendarny zestaw jest łatwiejszym do odblokowania z uwagi na niższe poziomy powiązanych z nim kultystów. To Zestaw spartańskiego bohatera wojennego (Spartan War Hero Set). Elementy ubioru z tego zestawu zdobywa się dzięki zabijaniu kultystów z Ligi peloponeskiej (Peloponnesian League). Konkretnie są to Skylaks, Kramarz (Monger), Silanos, Kallias oraz Lagos. Przedmioty z tego zestawu zwiększają ogólne obrażenia i obrażenia wojownika, pozwalają na zadawanie większych obrażeń Ateńczykom, a także zwiększają obrażenia z ataków przełamujących i trafień krytycznych.
 2. Drugi rekomendowany legendarny zestaw trudniej jest skompletować (kultyści z wyższych poziomów), ale może on zaoferować bardziej pożyteczne premie do statystyk. To Zestaw Agamemnona (Agamemnon's Set). Elementy ubioru z tego zestawu zdobywa się dzięki zabijaniu kultystów ze Srebrnego Szlaku (Silver Vein). Konkretnie są to Epiktetos, Centaur, Gryf (Griffin), Chimera i Machaon. Przedmioty z tego zestawu zwiększają ogólne obrażenia i obrażenia wojownika, zwiększają obrażenia od ognia i przyrost adrenaliny, oraz sprawiają, że wrogowie są podpalani na dłużej. To idealny zestaw do połączenia z aktywną zdolnością Ataki ogniowe, która pozwala używać "płonących" broni.

Dodatkowa uwaga - Jeśli myślisz o poleganiu na najlepszym pancerzu dopiero w fazie endgame (tzn. po awansowaniu na najwyższy 50. poziom), to warto rozważyć wstrzymanie się z zabiciem niektórych kultystów będących w posiadaniu fragmentów legendarnych zestawów. Skompletowanie całego zestawu np. na 30 poziomie doświadczenia bohatera może oznaczać konieczność ulepszenia każdego z pięciu elementów z osobna aż o 20 poziomów (przy założeniu, że nadal będziesz go chciał używać na 50. poziomie).

Grawerunki

Dobór grawerunków powinien być uzależniony od tego jaką wybrałeś broń i jaki legendarny pancerz (lub pojedyncze elementy pancerza) - Build wojownika - dobry build w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Dobór grawerunków powinien być uzależniony od tego jaką wybrałeś broń i jaki legendarny pancerz (lub pojedyncze elementy pancerza). Najbardziej uniwersalnymi grawerunkami są:

 1. +x% do obrażeń wojownika
 2. +x% do wszystkich obrażeń
 3. +x% do przebijania pancerza
 4. +x% do obrażeń zadawanych mieczem (obie zarekomendowane wcześniej bronie są właśnie mieczami)
 5. +x% do obrażeń po trafieniu krytycznym
 6. +x+ do obrażeń z ataków przełamujących (Overpower Attacks)

Jeśli polegasz na atakach ogniowych, których celem jest podpalanie wrogów, to zainteresuj się grawerunkami:

 1. +x% do obrażeń od ognia
 2. +x sekund do czasu trwania podpalenia

Jeżeli z kolei masz w planach zatruwanie przeciwników, to warto rozważyć grawerunki:

 1. obrażenia zadawane przez broń stają się obrażeniami od trucizny
 2. +x% do obrażeń od trucizny

Uwaga! W celu odblokowania grawerunku "obrażenia zadawane przez broń stają się obrażeniami od trucizny" musisz pokonać najemnika Meleagros the Weaver (odszukaj go na liście w zakładce o najemnikach). Zdobędziesz w ten sposób legendarny sztylet Arachna'e Stingers, który odblokowuje możliwość nakładania grawerunku na inne bronie.

Zdolności

W przypadku aktywnych umiejętności zainteresuj się następującymi (dobieraj je w zależności od potrzeb i postępów w grze - w gotowości możesz mieć w danym momencie maksymalnie 4) - Build wojownika - dobry build w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

W przypadku aktywnych umiejętności zainteresuj się następującymi (dobieraj je w zależności od potrzeb i postępów w grze - w gotowości możesz mieć w danym momencie maksymalnie 4):

 1. Szarża byka - Jest to bardzo uniwersalny atak, którego możesz używać do osłabiania i przewracania pojedynczych wrogów lub grup przeciwników (najlepiej żeby stali bardzo blisko siebie lub w linii prostej od bohatera).
 2. Spartański kopniak - Jest on pomocny w zrzucaniu przeciwników z dachów budynków, skalnych półek i innych tego typu miejscówek. Jest duża szansa, że zrzucony przeciwnik zginie w wyniku upadku z dużej wysokości lub otrzyma poważne obrażenia.
 3. Drugi oddech - To jedyna aktywna umiejętność o charakterze defensywnym. Zdecydowanie nie powinieneś jej lekceważyć, szczególnie jeśli nie radzisz sobie z poprawnym wykonywaniem uników albo po prostu jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć się przed nową trudną bitwą.
 4. Ataki ogniowe - Umiejętność tę najlepiej aktywować na początku każdej walki, tym bardziej, że nie potrzebuja ona do działania adrenaliny. Staraj się też zawsze atakować tego samego przeciwnika żeby zapełniał się stopniowo wskaźnik podpalenia.
 5. Ataki przełamujące - Idealnie sprawdzają się one do atakowania wszystkich silniejszych przeciwników. Pamiętaj jednak o konieczności wykonania najpierw serii zwykłych ataków, bo musisz zapełnić co najmniej trzy segmenty paska adrenaliny.
 6. Okrzyk bojowy Aresa - Najlepiej jest podobnie jak w przypadku Ataków ogniowych skorzystać z niego na początku każdej bitwy. Umiejętność ta nie wymaga adrenaliny do działania. Zwiększone obrażenia do ataków są bardzo pomocne.

Jeśli chodzi o pasywne umiejętności to postaraj się odblokować i maksymalnie ulepszyć te:

 1. Mistrzostwo broni - Koniecznie odblokowuj jej kolejne poziomy, gdyż każdy z nich zwiększa znacząco zadawane obrażenia wojownika.
 2. Mistrzostwo wyposażenia - Tak jak wyżej, postaraj się odblokowywać na bieżąco kolejne poziomy. Lepszy pancerz bardzo ci się przyda.
 3. Mistrzostwo ognia - Obowiązkowo odblokuj wszystkie poziomy tej pasywnej zdolności jeśli używasz aktywnej umiejętności Ataki ogniowe.

Oprócz zdolności z drzewka Wojownik warto zainteresować się również:

 1. Aktywną umiejętnością Szybkie skrytobójstwo z drzewka Asasyn - Jest ona dobrym wyborem do rozpoczęcia każdej bitwy, w której przeciwnicy nie są świadomi pojawienia się bohatera. Po maksymalnym rozwinięciu tej umiejętności możesz zaatakować na początku bitwy do czterech różnych wrogów lub "przeskakiwać" między dwoma-trzema silniejszymi przeciwnikami. Używanie tej zdolności pozwoli ci osłabić najtrudniejszych wrogów już na początku walk i łatwiej będzie wtedy rozprawić się z nimi w bezpośrednich walkach z wykorzystaniem broni białej.
 2. Pasywną umiejętnością Mistrzostwo trucizn z drzewka Asasyn - Zakup wszystkie trzy poziomy tej zdolności jeśli używasz grawerunku "obrażenia zadawane przez broń stają się obrażeniami od trucizny" lub w jakiś inny sposób zatruwasz bronią białą napotykanych przeciwników.

Jak grać wojownikiem w Assassin's Creed Odyssey?

1 - Build wojownika - dobry build w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
 1. Jeżeli masz okazję zakraść się do przeciwników to potyczkę warto rozpocząć od skorzystania z Szybkiego skrytobójstwo do zaskoczenia i wstępnego osłabienia wrogów.
 2. Na początku bitwy aktywuj Ataki ogniowe i/lub Okrzyk bojowy Aresa.
 3. Jeżeli używasz Ataków ogniowych to pilnuj się żeby bohater nie zajął się ogniem. Ratunkiem jest w takiej sytuacji wykonanie pełnego przewrotu (przytrzymaj przycisk uniku).
 4. W trakcie walk szukaj okazji do polegania na Szarży byka / Spartańskim kopniaku lub gromadź adrenalinę w celu zapewnienia sobie szansy odpalenia Ataku przełamującego. Najlepiej sprawdza się on do atakowania silnych wrogów (kapitanowie, najemnicy itp.).
 5. Jeśli odniesiesz poważne obrażenia to zużyj 1 segment adrenaliny na Drugi oddech. Pamiętaj, że zdolność ta potrzebuje trochę czasu żeby się odnowić. Nie możesz wyleczyć się kilka razy pod rząd!
 6. Jeżeli grasz na wysokim poziomie trudności to większą uwagę warto przywiązać do szybkiego rozwinięcia umiejętności Drugi oddech na najwyższy trzeci poziom, a także zdecydować się na większą liczbę grawerunków poprawających parametry pancerza.