Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Łucznik - dobry build w Assassin's Creed Odyssey Assassin's Creed Odyssey poradnik, solucja

Łucznik w grze Assassin's Creed Odyssey jest niebywale potężny. Pod koniec gry, dobrze poprowadzona postać może zadawać obrażenia rzędu ponad 1 miliona obrażeń przy strzale w głowę. Poniższy rozdział krok po kroku opowiada, jak zbudować moim zdaniem najpotężniejszą postać w całej grze.

Krok pierwszy - Zdobądź zestaw Artemidy

Absolutną podstawą jest zgromadzenie zestawu Artemidy, który jest nagrodą za zabijanie kolejnych legendarnych bestii - Łucznik - dobry build w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Absolutną podstawą jest zgromadzenie zestawu Artemidy, który jest nagrodą za zabijanie kolejnych legendarnych bestii. Zadanie rozpoczniesz w Fokidzie, gdy podejmiesz się zadania pobocznego "Córy Artemidy". Twoim zadaniem jest zabić:

 1. Dzika Kalidońskiego w Fokidzie (Walka na ok. 13 poziom),
 2. Łanie kerynejską w Eubea (ok. 16 poziom),
 3. Lwa nemejskiego w Argolis (ok. 22 poziom),
 4. Dzika erymantejskiego w Elis (ok. 36 poziom),
 5. Niedźwiedzia Kalisto w Arkadii (ok. 36 poziom),
 6. Byka kreteńskiego w Mesarze (ok. 34 poziom),
 7. Hienę Krokottasa na Wyspie Kithira (ok. 39 poziom),
 8. Oraz finalnie, Wilka Lykaona w Lakoni (ok. 36 poziom).

Po zabiciu każdej bestii, wracaj do Daphnae i oddawaj jej kolejne skóry zwierząt. Gdy ukończysz wszystkie polowania, będziesz miał w swoim ekwipunku legendarny zestaw Artemidy, który znacząco wzmocni obrażenia zadawane łukiem.

Uzbrój się w nowy rynsztunek - już w tym momencie twoja postać będzie zadawać sporo obrażeń wrogom.

Krok drugi - Dobierz odpowiednią broń

W porządku - więc nasza postać nosi zestaw Artemidy, jednak wciąż musimy zadbać o odpowiednią broń. Tutaj mamy kilka wyborów, które wyglądają następująco:

1 - Łucznik - dobry build w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
 1. Łuk Achillesa - Ten łuk ma grawerunek, który zwiększa +20% obrażenia za użycie zdolności niszczący strzał (Devastating shot), co jest bardzo przydatne, gdyż będziemy posługiwać się tą umiejętnością praktycznie cały czas. Aby zdobyć łuk, musisz pokonać najemnika Medea, który nosi pseudonim "Łucznik" (Medea The Marksman"). Wróg ma 21 poziom doświadczenia, więc relatywnie wcześnie w grze uda ci się go wytropić, zabić i zabrać łuk.
2 - Łucznik - dobry build w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
 1. Łuk Erosa - Łuk Erosa ma świetny bazowy grawerunek, który daje +50% szans na zachowanie specjalnych strzał, gdy z nich korzystasz. Łuk ten można zdobyć w regionie Mesenia, w lokacji Kopalnia Andania, w środku jaskini.
W grze znajdziesz więcej legendarnych łuków, takich jak Łuk Hadesa, Parysa, Artemidy itp - Łucznik - dobry build w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
 1. Vine Bow - Ten łuk ma unikalny grawerunek, który zapewnia +25% do obrażeń łowcy, jednak obniża o -15% poziom pancerza. Niestety - by zdobyć ten łuk musisz odwiedzić Oikos z Olimpii i kupić przedmiot za Helixy, lub wylosować go w Olimpijskim Podarunku.

W grze znajdziesz więcej legendarnych łuków, takich jak Łuk Hadesa, Parysa, Artemidy itp. Odstają one jednak od trzech przedstawionych powyżej - bardzo łatwo i szybko można zdobyć Łuk Achillesa, który spokojnie możesz używać do końca gry, ulepszając go przy okazji u kowala.

Jeśli chodzi o broń do walki wręcz, sprawa wygląda tak, że priorytetem jest +% do obrażeń łowcy. Możesz nawet używać epickich przedmiotów, byle by odpowiednio zwiększały bazowy poziom obrażeń. Idealnym rozwiązaniem byłoby znalezienie broni, które dodatkowo zwiększają obrażenia za trafienia w głowę.

Dodatkowo, w grze znajdziesz broń o nazwie Falx z Olimpu (Falx of Olympos) - oręż został zatopiony wraz ze statkiem i spoczywa w lokacji Pałac Amfirite - Łucznik - dobry build w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Dodatkowo, w grze znajdziesz broń o nazwie Falx z Olimpu (Falx of Olympos) - oręż został zatopiony wraz ze statkiem i spoczywa w lokacji Pałac Amfirite. Spójrz na powyższy obrazek, by poznać położenie broni. By ją zdobyć, zanurz się pod wodę i otwórz jedną ze skrzyń. W środku znajdziesz bardzo interesującą broń - Falx ma grawerunek, który dodaje +100% obrażeń, ale maksymalny poziom zdrowia spada do 25%. Na dłuższą metę używanie tej broni/grawerunku nie ma sensu, ale z jej pomocą można zadawać naprawdę spektakularne obrażenia.

Krok trzeci - dobór grawerunków

Teraz musisz udać się do kowala i wybrać najlepsze grawerunki dla siebie - Łucznik - dobry build w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Teraz musisz udać się do kowala i wybrać najlepsze grawerunki dla siebie. Osobiście polecam używać grawerunków, które:

 1. Zwiększają procentowe obrażenia umiejętności Niszczący strzał,
 2. Zwiększają obrażenia za trafienia w głowę,
 3. Dodają +% obrażeń do wszystkich zdolności,
 4. Bazowo zwiększają obrażenia łowcy.

Nie warto moim zdaniem inwestować specjalnie w szansę krytyczną - obrażenia za strzał w głowę mają osobny mnożnik i dużo lepiej skupić się na grawerunkach, które po prostu wzmacniają ogólny procent zadawanych obrażeń.

Krok czwarty - dobór umiejętności

Generalnie, musisz skupić się na następujących umiejętnościach - Łucznik - dobry build w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Generalnie, musisz skupić się na następujących umiejętnościach:

 1. Niszczący strzał - absolutna podstawa, gdyż to twoja najpotężniejsza zdolność. W pełni naładowana strzała może zadać ponad milionowe obrażenia.
 2. Spowolnienie czasu - niezwykle potężna umiejętność. Czas dookoła zwalnia, a ty przez krótki czas (maksymalnie 10sekund), możesz strzelać we wrogów. Wspaniała zdolność, by np. naładować w pełni pasek adrenaliny, strzelając przeciwnikom w głowę.
 3. Szósty zmysł - umiejętność, która pasywnie zwiększa +200% obrażenia łowcy, gdy wrogowie cię zauważą.
 4. Mistrzostwo łucznictwa - kolejna umiejętność, która pasywnie zwiększy zadawane obrażenia.
 5. Przełamujący strzał z łuku/Seria strzał - umiejętności, które idealnie nadają się do niszczenia słabszych wrogów, gdy np. jesteś otoczony.
 6. Drugi oddech - leczenie zawsze powinno być na twoim pasku umiejętności, gdyż jako łucznik będziesz dość podatny na ataki.
 7. Okrzyk bojowy Aresa - świetna umiejętność. Zwiększa o 50% zadawane obrażenia przez 20s. Idealna zdolność na cięższe potyczki.

Jak grać łucznikiem w Assassin's Creed Odyssey?

Build łucznika jest niebywale potężny i łatwo pozwala zabijać wrogów o znacznie wyższym poziomie doświadczenia, niż sami posiadamy - Łucznik - dobry build w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Build łucznika jest niebywale potężny i łatwo pozwala zabijać wrogów o znacznie wyższym poziomie doświadczenia, niż sami posiadamy. Podstawą jest tak naprawdę dobór wyposażenia, gdyż w walce będziesz tak naprawdę używał głównie Niszczącego strzału i Serii strzał. Absolutną koniecznością jest również korzystanie ze strzał śmierci, które dodatkowo wzmocnią nasze ataki.