Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Megaris - Atlas świata Assassin's Creed Odyssey
Megaris - Atlas świata Assassin's Creed Odyssey
Powiększ mapę

Mapa Megaris - grobowce, ostrakony, zagadki i sekrety Assassin's Creed Odyssey poradnik, solucja

Na stronie poradnika do gry Assassin's Creed Odyssey zamieściliśmy mapę świata regionu Megaris. Jest to obszar odwiedzany w początkowych godzinach gry, niedługo po odpłynięciu ze startowej lokacji (Kefalonia). Na mapie zaznaczone zostały możliwe do odwiedzenia lokacje. Są wśród nich między innymi punkty widokowe, grobowce, kamienne tabliczki oraz enigmatyczne ostrakony.

Legenda do mapy

Legenda do mapy Megaris. - Mapa Megaris - grobowce, ostrakony, zagadki i sekrety - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
Legenda do mapy Megaris.

Podstawowe informacje o regionie Megaris

W regionie Megaris do odnalezienia jest 1 grobowiec - Mapa Megaris - grobowce, ostrakony, zagadki i sekrety - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
  1. Do regionu Megaris dopływa się łodzią po opuszczeniu startowych Wysp Kefalońskich. Jest to więc drugi region odwiedzany w ramach zaliczania głównego wątku fabularnego gry. Nie jest rekomendowane wcześniejsze docieranie do innych, sąsiednich regionów. Większość z nich ma bardzo wysokie wymagania w kwestii poziomu doświadczenia bohatera. Można w rezultacie szybko w nich zginąć i nie będzie możliwe zajmowanie się w nich questami.
  2. Rekomendowany poziom doświadczenia bohatera dla tego regionu to 5-9. Jeśli nie jesteś jeszcze na dziewiątym poziomie doświadczenia to trzymaj się z dala od agresywnej dzikiej zwierzyny oraz silniejszych przeciwników.
  3. Na Megaris zalicza się samouczek z Podboju (Conquest). W ramach rozgrywania go musisz najpierw osłabić wpływy Ateńczyków w tym regionie, a następnie pomóc Spartanom w przejęciu Megaris poprzez wzięcie udziału w dużej bitwie. Warto wykorzystać okazję i jak najlepiej zapoznać się z tym jak działa Podbój w grze, gdyż w dalszej części gry jest on jednym z najlepszych sposobów na zdobywanie dużych ilości xp.
  4. Największa lokacja w regionie Megaris to miasto Megara. W lokacji tej możesz odnaleźć kowala, tablicę ogłoszeń oraz zleceniodawców pobocznych questów. Na obrzeżach miasta znajdują się ponadto pierwszy grobowiec w grze oraz duży port, który jest traktowany jako fort. Także i w przypadku fortów warto przećwiczyć zaliczanie ich celów. W późniejszej fazie gry za "oczyszczenie" każdego fortu będziesz mógł otrzymać kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt tysięcy punktów xp.
  5. Po załatwieniu wszystkich spraw w Megaris i podjęciu decyzji w sprawie Wilka Sparty bohater musi wyruszyć do Fokidy. Podobnie jak w przypadku poprzednich podróży łodzią nie powinieneś zbaczać z ustalonego kursu.

Grobowce w regionie Megaris

W regionie Megaris do odnalezienia jest 1 grobowiec. Jest to Grobowiec Alkathousa (Tomb of Alkathous) znajdujący się na obrzeżach Megary niedaleko świątyni.

Enigmatyczne ostrakony w regionie Megaris

W regionie Megaris do odnalezienia są 2 enigmatyczne ostrakony. Są one w lokacjach:

  1. Dom przywódcy (Leader's House)
  2. Jaskinia przy polu bitwy (Battlefield Cave)

Kamienne tabliczki w regionie Megaris

W regionie Megaris możesz odnaleźć 2 lokacje z kamiennymi tabliczkami:

  1. Pillar of Dionysos
  2. Zeus Ephesos

Romanse w regionie Megaris

Podczas eksploracji Megaris nie rozpoczyna się żadnych nowych romansów. Możesz natomiast kontynuować romans z Odessą rozpoczęty w regionie Wyspy Kefalońskie.