Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wydostanie się ze świątyni i powrót do wioski - Shadow of the Tomb Raider Shadow of the Tomb Raider poradnik, solucja

W tym rozdziale znajdziesz między innymi ciąg dalszy opisu przejścia misji fabularnej "Droga umarłych" gry Shadow of the Tomb Raider.

Na stronie znajduje się opis powrotu do wioski Kuwak Yaku w grze Shadow of the Tomb Raider. Bohaterka musi odbyć tę podróż po zbadaniu głównej sali świątyni i po drodze czekają na nią różnorakie zagrożenia.

Opuszczenie świątyni

Przeciśnij się przez uszkodzoną ścianę żeby opuścić pomieszczenie z muralem - Wydostanie się ze świątyni i powrót do wioski - Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Przeciśnij się przez uszkodzoną ścianę żeby opuścić pomieszczenie z muralem. W kolejnej sali Lara obejrzy monolit i odblokowane zostanie nowa umiejętność Orli szpon (Eagle Talon). Pozwala ona zaskakiwać przeciwników z wysokości i już wkrótce będziesz mógł przetestować jej działanie.

Podejdź do krawędzi, wskocz do wody i zanurkuj. Po raz pierwszy w trakcie gry musisz unikać piranii - jeśli zostaniesz zauważony zaatakują one Larę i oznacza to szybką śmierć. Jeśli korzystasz z instynktu przetrwania to pływające grupy piranii oznaczane są w nim na czerwono. Przepływaj z dala od piranii lub chowaj się w roślinach rosnących na dnie (przykład takiej akcji na obrazku).

Podczas eksploracji podwodnego obszaru oprócz unikania piranii nie zapominaj też o ograniczonym zapasie tlenu w płucach Lary - Wydostanie się ze świątyni i powrót do wioski - Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Podczas eksploracji podwodnego obszaru oprócz unikania piranii nie zapominaj też o ograniczonym zapasie tlenu w płucach Lary. Po drodze możesz na szczęście korzystać z baniek powietrza. We wschodniej części zbiornika jest podwodny tunel. Przepłynięcie przez niego pozwoli ci wydostać się na powierzchnię i opuścić ruiny. Możesz wyjść na brzeg.

Przeprawa przez dżunglę

Niedługo po rozpoczęciu przemarszu przez dżunglę Lara wpadnie na nowych przeciwników - Wydostanie się ze świątyni i powrót do wioski - Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Niedługo po rozpoczęciu przemarszu przez dżunglę Lara wpadnie na nowych przeciwników. Wdrap się na drzewo i zainteresuj pokazanym na obrazku najemnikiem. Możesz przetestować na nim działanie odblokowanej niedawno umiejętności Orli szpon. Wciśnij przycisk wykończenia gdy przeciwnik znajdzie się wystarczająco blisko drzewa. Lara automatycznie użyje strzały z liną i po trafieniu nią w przeciwnika powiesi go na drzewie (delikwent od razu zginie).

Dodatkowa uwaga - W dalszej części gry warto zakupić za 3 punkty rozwoju ulepszenie opisywanej umiejętności - Orli szpon II. Pozwala ono na schowanie trafionego przeciwnika w koronie drzewa i ułatwia tym samym dalsze działania z ukrycia.

Rozpraw się w dowolny sposób ze stojącym kawałek dalej kolejnym przeciwnikiem i wznów przemarsz - Wydostanie się ze świątyni i powrót do wioski - Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Rozpraw się w dowolny sposób ze stojącym kawałek dalej kolejnym przeciwnikiem i wznów przemarsz. Po przeciśnięciu się między drzewami Lara dotrze do nowego większego obszaru z przeciwnikami.

Także i w tej lokacji wskazane są działania z ukrycia. Możesz przede wszystkim ponownie wchodzić na drzewa i polegać na umiejętności Orli szpon, ale wszystkie wcześniejsze ciche ataki również są dostępne. Najbardziej kłopotliwy jest opancerzony przeciwnik, który stoi na zarośniętym wraku. Nie próbuj go zabijać z użyciem łuku, bo przeżyje pojedyncze trafienie w głowę. Zamiast tego postaraj się zabić niepostrzeżenie okolicznych wrogów i następnie zakraść do niego od tyłu.

Po oczyszczeniu okolicy odszukaj półkę, do której można doskoczyć - Wydostanie się ze świątyni i powrót do wioski - Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Po oczyszczeniu okolicy odszukaj półkę, do której można doskoczyć. Zalicz nowy liniowy przemarsz. Lara natrafi po drodze na ciała zabitych najemników, ale nie musisz już teraz spodziewać się kolejnych walk.

Powróć w okolice wejścia do ruin gdzie przebywają Jonah i Abby. Zbliż się do małego otworu wewnątrz ruin, a załączy się filmik przerywnikowy. Lara automatycznie przeniesie się do nowej lokacji gdzie do zaliczenia będą Próba Jaguara i Próba Pająka.