Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wdrapanie się na szczyt zamku - Solucja Shadow of the Tomb Raider Shadow of the Tomb Raider poradnik, solucja

W tym rozdziale znajdziesz między innymi opis przejścia misji fabularnej "Dzielny wędrowiec" gry Shadow of the Tomb Raider.

Na stronie znajduje się opis początkowej części etapu rozgrywanego w posiadłości Croftów w grze Shadow of the Tomb Raider. W etapie tym steruje się młodą Larą Croft i pierwszym większym zadaniem jest wdrapanie sie na zamek, czyli na ogromną posiadłość.

Ważna uwaga - Z racji na rozgrywanie retrospekcji do posiadłości Croftów nie będziesz mógł powrócić w dalszej części gry. Na szczęście nawet jeśli przegapisz dodatkowe aktywności w posiadłości Croftów to nie przekreśli to szans na pełne zaliczenie gry i odblokowanie platynowego trofeum. Wyzwanie i znajdźki z Posiadłości Croftów nie są zaliczane do wymagań ukończenia gry w 100 procentach.

1 - Wdrapanie się na szczyt zamku - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry
Rozpoczynasz na placu zabaw, po którym możesz się trochę rozejrzeć jeśli jesteś zainteresowany dodatkowymi wyzwaniami i sekretami - Wdrapanie się na szczyt zamku - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Rozpoczynasz na placu zabaw, po którym możesz się trochę rozejrzeć jeśli jesteś zainteresowany dodatkowymi wyzwaniami i sekretami. Opisaliśmy je dokładniej w osobnych rozdziałach na temat sekretów oraz na stronie Czy można powrócić do posiadłości Croftów? (pamiętaj, że do posiadłości Croftów nie można powrócić w dalszej części gry!)

  1. Wyzwanie Bullseye polega na rzuceniu kulą (w okolicy jest kilka tego typu przedmiotów) w cztery różne tarcze na placu zabaw (przykładowa na obrazku 1).
  2. Możesz odnajdywać obrazki, notatki i listy, które będą trafiały do kategorii Mystery of the White Queen w dzienniku Lary. Na terenie placu zabaw i ogrodu do odnalezienia są figurka, dwa listy i zdjęcie rodzinne.
  3. Najbardziej kłopotliwa jest interaktywna skrzynia ze skarbem (zdjęciem państwa Croftów) z pokazanego na obrazku 2 masztu znajdującego się na statku. Dotarcie do skrzyni wymaga rozwiązania prostej zagadki. Musisz wrzucić kilka kul do masztu, dzięki czemu zostanie obciążony i obniży się.
W celu posunięcia fabuły do przodu musisz udać się do ogrodu i zainteresować się pokazaną na obrazku drewnianą konstrukcją - Wdrapanie się na szczyt zamku - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

W celu posunięcia fabuły do przodu musisz udać się do ogrodu i zainteresować się pokazaną na obrazku drewnianą konstrukcją. Lara może rozpocząć w tym miejscu wspinaczkę.

Wdrap się po kolejnej "drabince" żeby dotrzeć na jeden z balkoników. Przejdź pod oknem salonu, złap się nowych interaktywnych krawędzi i zacznij przemieszczać po ścianie budynku w prawo.

Kontynuuj liniową wspinaczkę aż znajdziesz się na gzymsie - Wdrapanie się na szczyt zamku - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Kontynuuj liniową wspinaczkę aż znajdziesz się na gzymsie. W dalszym ciągu przemieszczaj się w prawo. Musisz dotrzeć do rynny. Po obejrzeniu krótkiego filmiku ponownie wyrusz w prawo. W pokazanym na obrazku miejscu Lara może wdrapać się na fragment dachu i następnie przecisnąć pomiędzy rusztowaniami.

Skorzystaj z drabiny i przejdź po wąskim fragmencie oszklonego dachu. Musisz dotrzeć do jego środkowej części gdzie odpali się kolejna cut-scenka.