Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozwiązanie zagadki z mostem - Solucja Shadow of the Tomb Raider Shadow of the Tomb Raider poradnik, solucja

W tym rozdziale znajdziesz między innymi ciąg dalszy opisu przejścia misji "Awaryjne lądowanie" gry Shadow of the Tomb Raider.

Na stronie znajduje się opis eksploracji dżungli w Shadow of the Tomb Raider już po spotkaniu z Jonahem i odzyskaniu najważniejszych elementów wyposażenia. Do rozwiązania jest nieco bardziej złożona zagadka środowiskowa. Ponadto raz jeszcze Larę czeka walka, przy czym tym razem do pokonania jest "tylko" jeden jaguar.

Rozpocznij nowy przemarsz w towarzystwie Jonaha - Rozwiązanie zagadki z mostem - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Rozpocznij nowy przemarsz w towarzystwie Jonaha. Bohaterowie szybko dotrą do przeszkody, którą można podnieść tylko wspólnymi siłami (tego typu barykady są symbolizowane ikonami dwóch postaci). Po odblokowaniu przejścia przejdź po wąskiej krawędzi sąsiadującej z przepaścią.

Lara i Jonah dotrzą wkrótce do opuszczonego mostu. Do rozwiązania jest tu zagadka, w ramach której należy podnieść most żeby móc kontynuować podróż.

Udaj się na lewo od mostu i wdrap się po murze na wieżę - Rozwiązanie zagadki z mostem - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Udaj się na lewo od mostu i wdrap się po murze na wieżę. Jest tu interaktywny mechanizm z powyższego obrazka. Skorzystanie z niego doprowadzi do odkręcenia przepływu wody.

Wróć się na dół i zainteresuj pokazanym na obrazku innym mechanizmem na lewo od mostu - Rozwiązanie zagadki z mostem - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Wróć się na dół i zainteresuj pokazanym na obrazku innym mechanizmem na lewo od mostu. Lara i Jonah muszą tu współpracować. Popchnięcie mechanizmu sprawi, że do zielonego pojemnika przeleje się woda.

Zielony zbiornik działa na zasadzie przeciwwagi, ale jest dziurawy i musisz śpieszyć się z wykonaniem kolejnego kroku - Rozwiązanie zagadki z mostem - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Zielony zbiornik działa na zasadzie przeciwwagi, ale jest dziurawy i musisz śpieszyć się z wykonaniem kolejnego kroku. Wróć się kawałek i wybierz ścieżkę prowadzącą na dół żeby znaleźć się pod mostem związanym z opisywaną zagadką.

1 - Rozwiązanie zagadki z mostem - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry
Szybko wyceluj z łuku w pokazany na obrazku 1 zwój liny - Rozwiązanie zagadki z mostem - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Szybko wyceluj z łuku w pokazany na obrazku 1 zwój liny. Jeśli poprawnie oddałeś strzał to oba zwoje liny zostaną połączone - pokazuje to obrazek 2.

Jeśli zbyt dużo czasu zmarnowałeś na dotarcie do obszaru pod mostem i oddanie strzału z łuku to może wylać się cała woda z zielonego zbiornika. W takiej sytuacji musisz powtórzyć wszystkie kroki począwszy od popchnięcia mechanizmu przelewania wody do zbiornika przy udziale Jonaha.

Możesz już powrócić na górę i dotrzeć bezproblemowo na drugi koniec mostu - Rozwiązanie zagadki z mostem - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Możesz już powrócić na górę i dotrzeć bezproblemowo na drugi koniec mostu. Odsuń barykadę z pomocą Jonaha i obejrzyj cut-scenkę. Zdobędziesz też umiejętność Oko Orła (Eye of the Eagle), ale nie jest ona ci już teraz potrzebna (pozwala ona na tworzenie mieszanek ziół pomagających w odnajdywaniu zwierząt i surowców). Wyjdź na zewnątrz i podążaj dalej. Na drodze pojawi się nowa barykada wymagająca współpracy między Larą i Jonahem.

Tuż po podniesieniu barykady rozpocznie się nagle pojedynek z jaguarem, który przeżył poprzednie starcie - Rozwiązanie zagadki z mostem - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Tuż po podniesieniu barykady rozpocznie się nagle pojedynek z jaguarem, który przeżył poprzednie starcie. Zacznij od użycia pistoletu na flary, a następnie rozegraj potyczkę na bardzo zbliżonych zasadach do poprzedniej. Polegaj na unikach, szukaj okazji do trafiania jaguara w głowę, rozglądaj się w razie potrzeby za zapasami i zaliczaj scenki QTE jeśli jaguar złapie Larę. Jedyną nowością jest to, że w scence QTE musisz w odpowiednim momencie wcisnąć wskazany przez grę dodatkowy przycisk.

Po wygranej walce powróć do barykady gdzie przebywa Jonah. Załączy się filmik przerywnikowy i po tym jak Lara zaśnie akcja chwilowo przeniesie się do posiadłości Croftów. Będziesz sterował młodą Larą.