Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Odzyskanie noża i łuku - Solucja Shadow of the Tomb Raider Shadow of the Tomb Raider poradnik, solucja

W tym rozdziale znajdziesz między innymi opis przejścia misji fabularnej "Awaryjne lądowanie" gry Shadow of the Tomb Raider.

Ostatnia aktualizacja: 14 września 2018

Na stronie znajduje się opis początku eksploracji peruwiańskiej dżungli w grze Shadow of the Tomb Raider. Lara trafia w to miejsce po katastrofie samolotu i jej pierwszym priorytetem jest odzyskanie części ekwipunku.

Odzyskanie noża

Rozpocznij liniową podróż przez dżunglę - Odzyskanie noża i łuku - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Rozpocznij liniową podróż przez dżunglę. Lara musi dotrzeć do miejsca, w którym zauważy wystrzelenie flary, a następnie przejść po wąskiej krawędzi przy przepaści i wykonać skok z drzewa. Przejdź po powalonym drzewie i zjedź po skarpie do nowej lokacji.

Bohaterka dotrze do większej części dżungli i odnajdzie obozowisko (Plane Wreckage). Po raz pierwszy w trakcie gry możesz wydać zgromadzone punkty rozwoju na odblokowanie jednej lub kilku umiejętności.

Najważniejszym zadaniem Lary jest odzyskanie noża i czekana, dzięki którym mogła kontynuować eksplorację dżungli i dotrzeć do drugiego fragmentu wraku samolotu gdzie przebywa Jonah - Odzyskanie noża i łuku - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Najważniejszym zadaniem Lary jest odzyskanie noża i czekana, dzięki którym mogła kontynuować eksplorację dżungli i dotrzeć do drugiego fragmentu wraku samolotu gdzie przebywa Jonah.

Dotrzyj do największego obszaru dżungli sąsiadującego z obozowiskiem. Konkretnie mowa tu o lokacji ze zbiornikiem wodnym gdzie znajduje się pierwsza część wraku samolotu. Podejdź do żółtego śmigła na jednej ze skalnych półek i zbadaj je. Wpadnie ono do wody i w związku z tym musisz zanurkować. Dotrzyj do leżącego na dnie fragmentu samolotu z powyższego obrazka. Lara zdobędzie nóż (Knife). Przedmiotu tego będziesz od razu musiał użyć do zabicia agresywnego węgorza (wciskaj szybko przycisk akcji).

Ulepszenie noża i odzyskanie łuku

Wypłyń na powierzchnię i użyj nowo pozyskanego noża do podjęcia próby przecięcia liny pokazanej na obrazku - Odzyskanie noża i łuku - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Wypłyń na powierzchnię i użyj nowo pozyskanego noża do podjęcia próby przecięcia liny pokazanej na obrazku. Dowiesz się, że nóż nie jest dostatecznie naostrzony.

1 - Odzyskanie noża i łuku - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry
Musisz znaleźć w okolicy 3 dowolne skrzynki z surowcami (Salvage) - możesz docierać do tych oznaczanych przez grę lub samemu lokalizować inne (przykładową skrzynkę pokazuje obrazek) - Odzyskanie noża i łuku - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Musisz znaleźć w okolicy 3 dowolne skrzynki z surowcami (Salvage) - możesz docierać do tych oznaczanych przez grę lub samemu lokalizować inne (przykładową skrzynkę pokazuje obrazek). Po zgromadzeniu wystarczającej ilości materiałów powróć do obozowiska w dżungli. Przejdź do zakładki inwentarza (Inventory) i wydaj surowce na wytworzenie Prowizorycznego noża (Makeshift Knife) (obrazek 2). Z nożem tym możesz już powrócić do liny i ją przeciąć.

Przecięcie pierwszej liny nie załatwi ostatecznie sprawy, bo ładunek podtrzymuje jeszcze druga lina - Odzyskanie noża i łuku - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Przecięcie pierwszej liny nie załatwi ostatecznie sprawy, bo ładunek podtrzymuje jeszcze druga lina. W celu dotarcia do niej musisz wdrapać się na jedno z interaktywnych drzew (rozpoznaje się je po odrapanej dolnej części kory). Po wdrapaniu się na drzewo przeskocz na sąsiadującą z nim wyższą skalną półkę. Miejsce przecięcia drugiej liny pokazuje obrazek.

Możesz już dotrzeć do miejsca, w którym upadł ładunek - Odzyskanie noża i łuku - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Możesz już dotrzeć do miejsca, w którym upadł ładunek. Łuk (Recurve Bow) oraz krótkofalowka są w podłużnej skrzyni z powyższego obrazka.

Uwaga - Łuk możesz od razu ulepszyć po powrocie do obozowiska, ale nie jest to wymagane do awansowania w głównym wątku fabularnym gry. Może ci to jedynie ułatwić korzystanie z niego.