Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przejście przez wykopaliska i ucieczka - Solucja Shadow of the Tomb Raider Shadow of the Tomb Raider poradnik, solucja

W tym rozdziale znajdziesz między innymi opis przejścia misji fabularnych "Księżyc łowcy" oraz "Głowa nad wodą" gry Shadow of the Tomb Raider.

Na stronie znajdują się opis przeprawy przez okupowane przez wrogów wykopaliska oraz opis ucieczki z miasteczka zalewanego przez falę tsunami. Zaliczenie obu tych scen pozwoli ci ukończyć pierwszy główny etap gry Shadow of the Tomb Raider.

Wykopaliska

Musisz eliminować wrogów w trakcie przeprawy przez wykopaliska i zgodnie z sugestią gry najlepiej jest jak najdłużej działać z ukrycia - Przejście przez wykopaliska i ucieczka - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Musisz eliminować wrogów w trakcie przeprawy przez wykopaliska i zgodnie z sugestią gry najlepiej jest jak najdłużej działać z ukrycia. Lara od początku może ustawiać się przy ścianach i chować w winoroślach. Podobną funkcję mogą pełnić wysoko rosnące krzaki.

Pozbądź się pierwszego przeciwnika pracującego przy generatorze. W kolejnej części wykopalisk przebywa kilku wrogów. Jeśli używasz Instynktu przetrwania to interesuj się wrogami oznaczanymi na żółto, bo są oni poza polem widzenia sojuszników. Zakradaj się od razu do wrogów lub pomagaj sobie odnajdywanymi butelkami żeby odwracać ich uwagę. Alternatywnie możesz wytwarzać z butelek koktajle Mołotowa - musisz przytrzymać przycisk craftingu i dysponować składnikami. Koktajle są dobre do atakowania stojących blisko siebie wartowników.

Do kolejnej części wykopalisk dotrzesz wdrapując się na ścianę - Przejście przez wykopaliska i ucieczka - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Do kolejnej części wykopalisk dotrzesz wdrapując się na ścianę. Ponownie warto się tu chować w winoroślach i krzakach. Możesz zakradać się osobiście do wrogów lub zabijać ich po cichu łukiem. Pozbądź się w taki sposób przeciwnika chodzącego po murze (powyższy obrazek). Zawsze celuj w głowę przy oddawaniu strzałów z łuku.

W okolicy jest sporo zapasów, które moga ci pomóc - amunicja, butelki czy puszki, z których możesz wytwarzać granaty.

Prędzej czy później dojdzie niestety do bezpośrednich walk - Przejście przez wykopaliska i ucieczka - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Prędzej czy później dojdzie niestety do bezpośrednich walk. Rozpoczną się one po tym jak Lara zostanie zauważona lub jeśli zbliży się dostatecznie do bramy. Ze śmigłowca wyskoczą opancerzeni najemnicy. Do zabijania ich używaj karabinu lub strzelby. Pamiętaj, że pojedyncze trafienie w głowę ich nie zabije, bo najpierw muszą stracić nakrycie głowy.

W trakcie otwartych walk z ludźmi Trójcy uważaj na podrzucane przez nich wybuchowe przedmioty. Nie pozostawaj zbyt długo za tą samą zasłoną. Samemu szukaj natomiast okazji do celowania w wybuchowe czerwone przedmioty z otoczenia. Po wygranej bitwie dotrzyj do bramy. Otwarcie jej z pomocą czekana załączy dłuższą cut-scenkę ze spotkania z Dominguezem.

Ucieczka

Sekwencję tę rozpoczynasz w wodzie i początkowo będziesz mógł przemieszczać sie jedynie na boki - Przejście przez wykopaliska i ucieczka - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Sekwencję tę rozpoczynasz w wodzie i początkowo będziesz mógł przemieszczać sie jedynie na boki. Unikaj za wszelką cenę zderzania się z przeszkodami, bo Lara może w ten sposób łatwo zginąć.

Po tym jak znajdziesz się pod wodą zacznij szybko płynąć. Po drodze możesz pomóc sobie dotarciem do bańki powietrza. Zlokalizuj drzwi wyjściowe (obrazek) i otwórz je wspomagając się czekanem.

Lara ponownie porwana zostanie przez falę i musisz zaczekać aż dopłynie do murku, na który może się wspiąć - Przejście przez wykopaliska i ucieczka - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Lara ponownie porwana zostanie przez falę i musisz zaczekać aż dopłynie do murku, na który może się wspiąć. Przeskakuj na sąsiednie obiekty, przechodź po wąskich platformach i chwytaj się po drodze lamp. Lara docelowo musi dotrzeć do ściany wspinaczkowej i złapać się jej czekanem.

Przemieść się w lewo, dotrzyj do pokazanej na obrazku ściany, doskocz do niej i złap się górnej krawędzi.

Po wdrapaniu się na małą półkę złap się błękitnej krawędzi ściany budynku i zacznij przemieszczać w prawo - Przejście przez wykopaliska i ucieczka - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Po wdrapaniu się na małą półkę złap się błękitnej krawędzi ściany budynku i zacznij przemieszczać w prawo. Lara po drodze może stracić równowagę i musisz w razie potrzeby szybko zareagować żeby nie odpadła od ściany. Po dotarciu w miejsce z powyższego obrazka doskocz do wyższych krawędzi i wdrap się na dach. Gra wyświetli ostatnią cut-scenkę dla tej lokacji.