Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Veni Vidi Perdidi - Ucieczka z San Juan - Solucja Shadow of the Tomb Raider Shadow of the Tomb Raider poradnik, solucja

Na stronie jest opis wydostania się z San Juan już po zbadaniu sekretnej krytpy w grze Shadow of the Tomb Raider. Jest to kolejna główna misja o tytule Veni Vidi Perdidi. Lara po drodze musi radzić sobie z żołnierzami Trójcy, przy czym gra oferuje wiele sposobów ich eliminacji. O najciekawszych i najbardziej przydatnych metodach napisaliśmy w naszym poradniku.

Pierwszy obszar z przeciwnikami

Dobra wiadomość jest taka, że rozpoczynasz w ukryciu - Veni Vidi Perdidi - Ucieczka z San Juan - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Dobra wiadomość jest taka, że rozpoczynasz w ukryciu. Zła wiadomość jest taka, że w San Juan pojawili się najlepiej wyszkoleni i najlepiej uzbrojeni najemnicy Trójcy. Wrogowie korzystają z nakryć głowy i eliminuje to praktycznie możliwość używania łuku. Musisz polegać na wykończeniach, specjalnych umiejętnościach Lary oraz obiektach z otoczenia, dzięki którym można odwracać uwagę wrogów lub wytwarzać np. granaty.

Jeśli Lara zostanie zauważona to rozstaw się w jakimś miejscu, w którym wrogom trudno będzie ją zaskoczyć. Możesz też podejmować próby ucieknięcia wrogom i schowania się. Przejście do kolejnej lokacji pokazuje obrazek. Lara musi przecisnąć się przez dziurę w murze. Możesz tam dotrzeć po tym jak przekradniesz się obok wrogów bez zabijania ich lub dopiero po wyeliminowaniu ich wszystkich.

Drugi obszar z przeciwnikami

W kolejnym obszarze wpadniesz na nowych wrogów z goglami termowizyjnymi, aczkolwiek możesz nałożyć w tej lokacji błotny kamuflaż, który pomoże w unikaniu wykrycia - Veni Vidi Perdidi - Ucieczka z San Juan - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

W kolejnym obszarze wpadniesz na nowych wrogów z goglami termowizyjnymi, aczkolwiek możesz nałożyć w tej lokacji błotny kamuflaż, który pomoże w unikaniu wykrycia.

Problemem jest to, że przy wyjściu z opisywanego obszaru domyślnie stoi grupa przeciwników (miejsce to pokazuje obrazek). Musisz odwrócić ich uwagę lub zabić wszystkich wrogów przebywających w okolicy. Pewnym ułatwieniem jest to, że możesz wdrapywać się na górne półki oraz przeskakiwać na drzewa. Pomóc mogą tu też granaty, koktajke Mołotowa, strzały halucynogenne, a także celowanie w czerwone beczki i kanistry. Wyjściem z lokacji jest wspomniana bramka, przy której stali wrogowie - nad bramką jest otwór, przez który Lara może się przecisnąć.

Trzeci obszar z przeciwnikami i śmigłowcem

W kolejnym obszarze możesz początkowo skradać się i bardzo pomocne jest tu ukrywanie się z rozległych krzakach - Veni Vidi Perdidi - Ucieczka z San Juan - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

W kolejnym obszarze możesz początkowo skradać się i bardzo pomocne jest tu ukrywanie się z rozległych krzakach. Możesz dzięki temu łatwo zbliżać się przeciwników i chować ich ciała. Docelowo nad okolicą pojawi się wrogi śmigłowiec i musisz rozprawić się z przeciwnikami, którzy z niego wysiądą. Staraj się atakować ich z dużej odległości i unikać ich ostrzału dzięki ustawianiu się np. za dużymi głazami.

Po walkach udaj się do lewego budynku. Otwórz pokazaną na obrazku bramkę (użyj czekana).

Ucieczka podczas trzęsienia ziemi

W ostatniej części misji musisz zaliczyć scenę ucieczki podczas trzęsienia ziemi - Veni Vidi Perdidi - Ucieczka z San Juan - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

W ostatniej części misji musisz zaliczyć scenę ucieczki podczas trzęsienia ziemi. Tak samo jak w poprzednich tego typu scenach nie zatrzymuj się, bo doprowadzi to do szybkiej śmierci Lary. Podczas ucieczki skupiaj się na szybkim i bezbłędnym doskakiwaniu do krawędzi i przeskakiwaniu nad przepaściami. Pilnuj się też podczas zjazdu po stromym zboczu z powyższego obrazka - nie możesz wcisnąć przycisku skoku zbyt późno. W końcowej części ucieczki pomóż sobie czekanem z liną i wykonuj dokładne skoki między rozpadającymi się półkami. Na sam koniec zdecyduj się na skok do wody z dużej wysokości.

W trakcie nowej cut-scenki bohaterowie powróca do Ukrytego Miasta Paititi i zdobędziesz osiągnięcie Do punktu wyjścia.