Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Skradanie się w Shadow of the Tomb Raider Shadow of the Tomb Raider poradnik, solucja

Skradanie się jest w grze Shadow of the Tomb Raider najlepszym sposobem na rozgrywanie większości starć z przeciwnikami. Na stronie zamieściliśmy podpowiedzi jak działać z ukrycia oraz jak skutecznie eliminować po cichu wrogów.

Gra pozwala na rozegranie większości walk z ukrycia, a to dlatego, że wrogowie zazwyczaj nie spodziewają się przybycia Lary - Skradanie się w Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Gra pozwala na rozegranie większości walk z ukrycia, a to dlatego, że wrogowie zazwyczaj nie spodziewają się przybycia Lary. W trakcie skradania się polegaj na obiektach z otoczenia, które mogą pomagać Larze w pozostawaniu w ukryciu. Są to przede wszystkim krzaki oraz ściany z winoroślami. Bohaterka ukrywająca się w tego typu miejscach nie może zostać wykryta przez zwykłych przeciwników. W dalszej części gry pojawia się także okazja do wspinania na drzewa. One również chronią przed wykryciem, przy czym ograniczają pole manewru o ile w najbliższym otoczeniu nie ma innych drzew, na które Lara mogłaby przeskoczyć bez powracania na ziemię.

Niektóre lokacje z przeciwnikami pozwalają na nałożenie błotnego kamuflażu poprzez wejście w interakcję z kałużą. Korzystaj z tej opcji jeśli jest to tylko możliwe. Kamuflaż utrudnia przeciwnikom wykrycie Lary, a więc zwiększają się szanse na pozostawanie w ukryciu. Dodatkowo Lara z nałożonym kamuflażem może ukrywać się przy ścianach pokrytych błotem.

W wielu lokacjach okupowanych przez wrogów Lara może też odnajdywać przedmioty nadające się do rzucania. Na potrzeby skradania się wykorzystuj obiekty do odwracania uwagi wrogów. Może ci to pomóc ich rozdzielić i dzięki temu łatwiej wyeliminować ich po kolei.

W grze Shadow of the Tomb Raider nie warto całkowicie omijać przeciwników, gdyż za każde poprawnie wykonane ciche zabójstwo możesz otrzymać kilkadziesiąt punktów doświadczenia - Skradanie się w Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

W grze Shadow of the Tomb Raider nie warto całkowicie omijać przeciwników, gdyż za każde poprawnie wykonane ciche zabójstwo możesz otrzymać kilkadziesiąt punktów doświadczenia. Zanim cokolwiek zrobisz postaraj się rozeznać w sytuacji i jeśli tylko posiadasz możliwość używania instynktu przetrwania to go załącz. W trybie instynktu przetrwania na żółto oznaczani są wrogowie będący poza zasięgiem widzenia innych przeciwników. To właśnie ich staraj się namierzać, gdyż jest duża szansa, że ich śmierć nie zostanie od razu odnotowana i okolica nie zostanie zaalarmowana.

Najlepsze metody cichego eliminowania przeciwników w grze to wykończenia oraz ataki z użyciem łuku. Wykończenia to inaczej egzekucje w walce wręcz. Możesz odpalać je po tym jak uda ci się zakraść do przeciwnika lub gdy znajdzie się on w pobliżu Lary (także nad nią lub pod nią). Szansę wykonania wykończenia sygnalizuje ikona czaszki. W przypadku korzystania z łuku staraj się celować w głowy przeciwników.

W eliminowaniu wrogów Larze mogą pomagać niektóre umiejętności. Dwie najważniejsze to Uderzenie Węża (Serpent's Strike) i Wężowa Furia (Serpent's Fury). Uderzenie Węża gwarantuje, że wykończenie będzie ciche. Wężowa Furia pozwala z kolei na zaatakowanie z zaskoczenia dwóch przeciwników. To bardzo pomocna zdolność, gdyż wielu wrogów patroluje teren parami lub stoi w obozowisku blisko siebie. Lara w trakcie przechodzenia głównej fabuły otrzymuje też dostęp do dwóch nowych technik bardzo pomocnych w cichym eliminowaniu wrogów. Orli szpon (Eagle Talon) pozwala na wieszanie przeciwników na drzewach. Warto od razu rozwinąć tę umiejętność, dzięki czemu powieszony przeciwnik zostanie schowany w koronie drzewa. Strach jaguara (Jaguar's Fear) pozwala na atakowanie przeciwników halucynogennymi strzałami. Trafiony przeciwnik zwraca się przeciw sojusznikom i na koniec popełnia samobójstwo. To doskonała metoda pozbywania się grup przeciwników bez ryzykowania bezpośrednich konfrontacji.

W trakcie przechodzenia gry nie tylko Lara zdobywa wyposażenie - Skradanie się w Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

W trakcie przechodzenia gry nie tylko Lara zdobywa wyposażenie. To samo tyczy się przeciwników. Uważaj przede wszystkim na wrogów korzystających z nakryć głowy - mogą to być najemnicy w ciężkich zbrojach oraz kultyści z Ukrytego Miasta Paititi. Trafienie takiego przeciwnika strzałą w głowę nie doprowadzi do jego śmierci. Wróg straci nakrycie głowy, ale przejdzie od razu w zaalarmowany stan. Polegaj na innych metodach, np. na wykończeniach, które mogą zabić każdą osobę. Inne utrudnienie to przeciwnicy wyposażeni w gogle termowizyjne. Mogą oni wykryć Larę nawet jeśli chowa się ona w krzakach czy w winoroślach. Zachodź tych wrogów od tyłu lub używaj błotnego kamuflażu, który zabezpieczy przed wykryciem.

Jeśli Lara została zauważona to możesz przystąpić do walk lub rozpocząć ucieczkę. Ta druga metoda jest rekomendowana jeśli masz do czynienia z grupą dobrze wyposażonych przeciwników. Priorytet to zniknięcie wrogom z pola widzenia. Dopiero wtedy możesz podjąć starania o to żeby na nowo ukryć się w krzakach, winoroślach, na drzewie czy w innym tego typu miejscu. Przeciwnicy przez pewien czas patrolują okolicą i mogą wtedy wkroczyć do obszarów, których normalnie nie odwiedzają - bądź na to przygotowany.