Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Spis wszystkich krypt w grze Shadow of the Tomb Raider Shadow of the Tomb Raider poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 17 września 2018

Krypty (Crypts) możesz odnajdywać w głównych lokacjach w grze Shadow of the Tomb Raider. W grze do odnalezienia i zbadania jest w sumie 10 krypt. Niektóre krypty są dostępne od samego początku gry, inne mogą wymuszać awansowanie w głównym wątku fabularnym lub dysponowanie dodatkowym wyposażeniem Lary. W trakcie eksploracji krypt Lara musi unikać pułapek oraz rozwiązywać mniejsze zagadki środowiskowe. Celem wizyty w kaźdej krypcie jest odnalezienie sarkofagu, w którym znajduje się jakiś cenny przedmiot (np. nowy strój dla Lary). Dokładny opis przejścia każdej krypty znajduje się w naszym poradniku.

Wszystkie krypty w Shadow of the Tomb Raider

10 krypt podzieliliśmy według głównych lokacji mapy świata. Do opisów krypt dodaliśmy również wideo-poradnik z instrukcją przejścia.

  1. Krypty w lokacji Peruwiańska dżungla - do zbadania są 2 krypty
  2. Krypty w lokacji Kuwak Yaku - do zbadania są 2 krypty, jedna z nich wymaga strzelby
  3. Krypty w lokacji Ukryte Miasto - do zbadania jest 5 krypt, dwie wymagają rozpoczęcia pobocznej misji Hearts and Minds, dwie wymagają odblokowania dostępu do górnego miasta
  4. Krypty w lokacji San Juan - do zbadania jest 1 krypta

Przejście krypty polega na zlokalizowaniu jej wejścia (może ono wymagać dysponowania unikalnym sprzętem), przejściu przez wszystkie komnaty unikając pułapek i rozwiązując zagadki środowiskowe, oraz odnalezieniu sarkofagu. Po otwarciu sarkofagu Lara zdobywa jakiś nowy wartościowy przedmiot i krypta jest uznawana za zaliczoną (choć nadal trzeba z niej wyjść, zazwyczaj gra oferuje drogę na skróty).

Lara w trakcie eksploracji krypt może też odnajdywać rzadkie surowce (np. rudy złota) oraz różnorakie sekrety (dokumenty, murale, relikty itp.).