Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Vampyr - poradnik do gry

Vampyr - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Tylko jeden kęs; Litościwe uwolnienie | Trofea w Vampyr Vampyr poradnik, solucja

Na stronie znajdują się dokładne opisy odblokowania dwóch bardziej skomplikowanych osiągnięć gry Vampyr - Tylko jeden kęs (Just Take a Bite) oraz Litościwe uwolnienie (Merciful Release). Zdobyciem tych trofeów możesz zająć się w początkowej fazie gry, przy czym wzajemnie się one wykluczają. Na stronie oprócz informacji o wymaganiach tych osiągnięć zamieściliśmy wskazówkę jak w wersjach na PC i PS4 odblokować je bez konieczności ponownego rozpoczynania gry.

Scena powiązana z trofeami

Oba wymienione powyżej osiągnięcia powiązane są z tą samą sceną, a mianowicie z pierwszym spotkaniem z Clayem Coxem, do którego dochodzi w trakcie rozgrywania pierwszego rozdziału gry Vampyr - Tylko jeden kęs; Litościwe uwolnienie | Trofea w Vampyr - Vampyr - poradnik do gry

Oba wymienione powyżej osiągnięcia powiązane są z tą samą sceną, a mianowicie z pierwszym spotkaniem z Clay'em Coxem, do którego dochodzi w trakcie rozgrywania pierwszego rozdziału gry Vampyr. Clay'a możesz odnaleźć tuż po tym jak zaliczysz podróż łodzią w towarzystwie doktora Swansea i znajdziesz się w pobliżu szpitala.

Po zejściu z łodzi musisz wyruszyć w stronę walczących mężczyzn. Ekran zacznie pulsować na czerwono, co wskazuje na rosnącą żądze krwi Jonathana. Rozpocznij dialog z Clay'em Coxem, a następnie go zahipnotyzuj.

Idź teraz na krwawym szlakiem, który wskaże ci ustronne miejsce. Gra wyświetli informację na temat możliwości dokonania wyboru. Sytuację tę prezentuje powyższy obrazek.

Zdobycie trofeum Tylko jeden kęs

W celu zdobycia trofeum Tylko jeden kęs musisz zdecydować się na całkowite wyssanie krwi z Clay'a Coxa, a więc wybrać wampirze objęcie (Embrace). UWAGA - Akcja ta dodatkowo zablokuje ci możliwość zdobycia osiągnięcia "Ani razu", które przyznawane jest za ukończenie gry bez wysysania krwi z niewinnych osób.

Zdobycie trofeum Litościwe uwolnienie

W celu zdobycia trofeum Litościwe uwolnienie musisz zdecydować o wypuszczeniu Clay'a Coxa bez wysysania z niego krwi, a więc wybrać dolną opcję zachowania (Release).

Jak zdobyć oba osiągnięcia za jednym przejściem gry?

Powyższe trofea niestety wzajemnie wykluczają się. Problem ten możesz rozwiązać "oszukując grę" i manipulując automatycznym zapisywanym stanem gry. Jest to możliwe wyłącznie w wersjach na PC oraz na PS4, gdyż konsola Xbox One nie pozwala na ingerowanie w sejwy.

  1. Dotrzyj do miejsca, w którym Reid zejdzie z łodzi.
  2. Nie zbliżaj się do walczących mężczyzn, tylko wyłącz grę.
  3. W przypadku grania na PC odszukaj na dysku katalog z sejwami i wykonaj ich kopię. W przypadku grania na PS4 podłącz do konsoli nośnik USB, przejdź do opcji w menu głównym menu konsoli i przekopiuj sejwy na dysk USB.
  4. Uruchom ponownie grę, zahipnotyzuj Clay'a i zdecyduj się na wypicie jego krwi (Embrace). Zdobędziesz trofeum Tylko jeden kęs.
  5. Wyłącz grę, usuń aktualne sejwy i przenieś w odpowiednie miejsce na dysku komputera/konsoli utworzoną wcześniej kopię sejwów.
  6. Ponownie uruchom grę. Powrócisz do momentu sprzed spotkania z Clay'em.
  7. Ponownie zahipnotyzuj Clay'a, ale tym razem go wypuść (Release). Zdobędziesz trofeum Litościwe uwolnienie.