Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Vampyr - poradnik do gry

Vampyr - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ogólne informacje o trofeach i plan zdobycia trofeów | Trofea w Vampyr Vampyr poradnik, solucja

Zdobycie kompletu osiągnięć nie jest prostym wyczynem w grze Vampyr. Na tej i kolejnych stronach rozdziału zamieściliśmy informacje i podpowiedzi odnośnie ich odblokowywania. Opisaliśmy również metodę pozwalającą na zdobycie wszystkich trofeów w ramach pojedynczego przejścia gry, dzięki czemu można zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Najważniejsze informacje o trofeach Vampyr

Orientacyjny poziom trudności trofeów - 5-6/10 - Vampyr sam w sobie nie jest bardzo wymagającą grą, ale problemy pojawiają się jeśli zapragniesz zdobyć wszystkie osiągnięcia oferowane przez tę produkcję. Najbardziej kłopotliwe jest trofeum Ani razu, gdyż wymusza ono ukończenie gry bez zabijania innych osób. Czyni to rozgrywkę znacznie trudniejszą, gdyż Reid nie może zdobywać dużych ilości punktów doświadczenia z tytułu mordowania innych osób i w rezultacie wolniej awansuje na wyższe poziomy doświadczenia. Może to być bardzo kłopotliwe w starciach z bossami czy grupami silnych przeciwników, bo sterowana postać będzie od nich wyraźnie słabsza.

Kolejnym poważnym problemem jest to, że wiele osiągnięć w grze Vampyr można przegapić bez szansy na powrót do lokacji czy questów, z którymi są powiązane. Vampyr nie posiada opcji ponownego przechodzenia zaliczonych już rozdziałów i nie pozwala również na kontynuowanie rozgrywki po zaliczeniu wszystkich questów głównego wątku fabularnego. Wskazane jest zapoznanie się z wymaganiami trofeów jeszcze przed przystąpieniem do rozgrywki.

Ostatnia istotna kwestia dotyczy tego, że niektóre trofea wzajemnie wykluczają się i w rezultacie nie jest możliwe zdobycie ich podczas pojedynczego przejścia gry. W przypadku wersji na komputery osobiste i konsolę PS4 możesz "oszukać" grę manipulując sejwami (szczegóły na ten temat na dole strony). W przypadku wersji na Xboksa One (lub nie zabezpieczenia się na czas przed jakąś ważną decyzją) jedynym rozwiązaniem jest powtórne przejście całej gry.

Orientacyjna ilość czasu na ukończenie gry w 100% - Co najmniej 40 godzin. Jest to wartość podawana przy założeniu, że nie będziesz "oszukiwał" i zdecydujesz się na dwukrotne ukończenie całej gry. Jeśli uda ci się zdobyć problematyczne trofea dzięki wgrywaniu starszych sejwów to może udać ci się skrócić ilość czasu potrzebnego na zdobycie platynowego trofeum do około 30 godzin.

Liczba trofeów - 29 - Do zdobycia jest 6 brązowych trofeów, 17 srebrnych trofeów, 5 złotych trofeów i 1 platynowe trofeum (tylko wersja na PS4)

Trofea offline - 29

Trofea online - 0 - Gra Vampyr nie oferuje żadnych trybów multiplayer.

Czy poziom trudności wpływa na zdobywanie trofeów? - Nie. Vampyr nie posiada opcji zmiany poziomu trudności. Zabawa staje się po prostu trudniejsza jeśli na potrzeby osiągnięcia Ani razu będziesz celowo unikał wysysania krwi z niewinnych osób.

Minimalna wymagana liczba przejść gry - Dwa. Jest to domyślna "taktyka" odnośnie zdobycia kompletu osiągnięć. Jeśli posiadasz wersję na PC lub na PlayStation 4 to możesz w kilku kluczowych miejscach w trakcie przechodzenia gry wykonać kopie bezpieczeństwa sejwów i powrócić do nich po wykonaniu czynności powiązanych z bardziej problematycznymi scenami. W takiej sytuacji można powiedzieć, że jedno przejście gry okaże się wystarczające do odblokowania "platyny".

Zdobycie wszystkich osiągnięć w trakcie pojedynczego przejścia gry

Ważna uwaga: Opisany poniżej plan zdobycia kompletu osiągnięć dotyczy wyłącznie wersji na PC i na PlayStation 4. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że tylko na tych platformach możliwe jest wykonywanie kopii aktualnych zapisów stanu gry. Jeśli w grę Vampyr grasz na konsoli Xbox One to musisz ją ukończyć przynajmniej dwa razy.

Plan działania zakłada wykonanie kopii sejwów w kilku ważnych momentach w trakcie przechodzenia gry. Pozwoli ci to zdobyć wzajemnie wykluczające się trofea i następnie wgrać ponownie wcześniejsze stany żeby móc kontynuować grę.

W przypadku wersji na PC sejwy do gry Vampyr znajdziesz domyślnie w katalogu:

C:\Users\nazwa_użytkownika\AppData\Local\AVGame\Saved\SaveGames

Jeśli nie widzisz tego katalogu to użyj np. aplikacji TotalCommander i wybierz w ustawieniach opcję odkrycia ukrytych katalogów.

W przypadku wersji na PS4 wystarczy po wyłączeniu gry Vampyr podpiąć do konsoli pendrive'a lub dowolny nośnik USB, w opcjach menu głównego konsoli przejść do zakładki z lokalnymi sejwami i przekopiować je na dysk USB.

Oto kolejne kroki, które powinieneś wykonywać po to żeby zdobyć komplet osiągnięć za jednym przejściem gry:

 1. Rozpocznij grę i od samego początku kampanii unikaj zabijania niewinnych osób (nie wysysaj z nich krwi!). Zignorowanie tego kroku zablokuje ci możliwość zdobycia trofeum Ani razu. Dodatkowo pamiętaj o tym żeby nie doprowadzić nigdy do spadku "stanu zdrowia" żadnej z dzielnic do poziomu 50% lub niższego (podawaj lekarstwa tym osobom, które zachorują).
 2. Wyłącz grę po tym jak zakończysz przejażdżkę łodzią w rozdziale 1 i wykonaj kopię bezpieczeństwa aktualnego stanu gry.
 3. Dotrzyj w pierwszym rozdziale do miejsca, w którym przebywa Clay Cox i zabij go. Zdobędziesz trofeum Tylko jeden kęs.
 4. Wyłącz grę, usuń aktualny zapis stanu gry i wgraj z powrotem wcześniejsze sejwy.
 5. Ponownie dotrzyj do miejsca, w którym przebywa Clay Cox i tym razem uwolnij go. Zdobędziesz trofeum Litościwe uwolnienie.
 6. W drugim rozdziale gry zadecyduj o oszczędzeniu Dorothy Crane.
 7. W trzecim rozdziale gry pozwól na wypicie krwi Seanowi Hamptonowi.
 8. W piątym rozdziale gry zamień Aloysiusa Dawsona w wampira (w przeciwnym razie by zginął).
 9. W piątym rozdziale gry nie zabijaj pokonanego McCulluma.
 10. W szóstym rozdziale gry ulecz doktora Swansea swoją krwią (w przeciwnym razie by zginął).
 11. Awansuj w szóstym rozdziale do momentu, w którym będziesz bliski rozpoczęcia pojedynku z finałowym bossem gry - Katastrofą. Wyłącz grę i wykonaj nową kopię bezpieczeństwa aktualnego stanu gry. Jeśli nie masz pewności kiedy dochodzi do walki z Katastrofą to zajrzyj do naszego opisu przejścia gry lub zdecyduj się na wykonanie kopii sejwów tuż po rozpoczęciu szóstego rozdziału.
 12. ZANIM przystąpisz do pojedynku z Katastrofą zajmij się przede wszystkim opcjonalnymi aktywnościami, m.in. odnalezieniem wszystkich dokumentów i broni. Możesz zostać zmuszony do zabicia niektórych NPC-ów, ale nie przejmuj, bo później odtworzysz wcześniejszy stan. Podobnie wygląda kwestia z trofeami dotyczącymi celowego doprowadzenia do utraty dzielnic (przyznaniu im statusów dzielnic wrogich).
 13. Docelowo powinieneś odblokować wszystkie osiągnięcia za wyjątkiem dwóch (nie licząc "platyny") - Katastrofa nienaturalna dotyczącego pokonania finałowego bossa, Apetyt na krew dotyczącego ukończenia głównej fabuły oraz Ani razu dotyczącego ukończenia gry bez zabijania innych osób. Wyłącz grę, usuń aktualny zapis stanu gry i wgraj z powrotem wcześniejsze sejwy.
 14. Dokończ główny wątek fabularny żeby zdobyć brakujące trzy trofea + ewentualnie także platynowe trofeum (PS4).