Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Vampyr - poradnik do gry

Vampyr - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zabijać czy pomagać w Vampyr? Vampyr poradnik, solucja

W Vampyrze masz pozostawioną wolną rękę - możesz ukończyć grę jako zabójca, polujący na mieszkańców, lub dobry lekarz, który okiełznał swój głód. W poniższym rozdziale znajdziesz najważniejsze informacje związane z tym wyborem, wraz ze spisem różnic.

Lepiej zabijać czy pomagać w Vampyr?

1 - Zabijać czy pomagać w Vampyr? - Vampyr - poradnik do gry
  • Zabijanie mieszkańców znacząco ułatwia grę, ponieważ poprzez wyssanie krwi Jonathan staje się silniejszy i zdobywa bardzo dużo doświadczenia.
  • Aby wyssać krew z mieszkańca, podczas dialogu należy go oczarować, zabrać w ustronne miejsce (gra je wskaże dla nas) i dokonać aktu wyssania.
  • Każdy mieszkaniec ma określony poziom hipnotyzmu, wymagany by wprowadzić ich w trans. Jonathan może ssać krew tylko z postaci, których poziom hipnotyzmu jest mniejszy, lub równy obecnemu u bohatera. Co ważniejsze postacie nie ukatrupisz więc przed końcem gry.
  • Zabijanie mieszkańców wpływa na ogólny stan zdrowia dzielnicy. W grze dzielnica może osiągnąć kilka poziomów zdrowia: Odkażony, zdrowy, stabilny, poważny, krytyczny i wrogi. Gdy giną mieszkańcy, stan zdrowia znacząco się pogarsza, a gdy minie poziom krytyczny, dzielnica upadnie - pojawią się tam wrogowie.
  • Gdy lepiej poznajesz postacie w dzielnicy, zdobywasz na ich temat wskazówki. Każda odblokowana wskazówka zwiększa poziom doświadczenia za wyssanie krwi. Najlepiej więc pomagać innym, poznawać ich jak najlepiej i jeśli planujemy zabijać npc - wysysać krew na samym końcu.
  • Można ukończyć grę, bez zabijania innych. Jest to trochę trudniejsze - choć przy odpowiednim poprowadzeniu postaci, Vampyr nie jest grą zbyt wymagającą. Nie przejmuj się więc, że gra może być bardzo trudna przez wstrzemięźliwość od ssania krwi.
  • Zabici mieszkańcy często opuszczają klucze - dzięki temu możesz zyskać dostęp do ich prywatnych przedmiotów, które często są zamknięte w skrzyniach, czy sejfie w ich pokoju.

Clay Cox - pierwsza możliwość wyssania krwi

Gdy na początku gry dotrzesz do Szpitala w Pembroke, spotkasz rannego Claya Coxa - Zabijać czy pomagać w Vampyr? - Vampyr - poradnik do gry

Gdy na początku gry dotrzesz do Szpitala w Pembroke, spotkasz rannego Claya Coxa. Twoim zadaniem jest przetransportowanie rannego w ustronne miejsce. Będziesz mógł wyssać krew z Claya (uśmiercisz go), lub zostawisz go w spokoju. Krew wzmocni Jonathana i ułatwi start gry, jednak stracisz możliwość zdobycia wskazówek dla Coxa. Tym samym, nie zdobędziesz maksymalny potencjał doświadczenia dostępny dla tej postaci. W skrócie - nie warto wysysać na ten moment postaci - lepiej poczekać.