Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

ETS2 Bałtycki szlak: Łotwa poradnik Euro Truck Simulator 2

Łotwa to nowe państwo wprowadzone w dodatku Euro Truck Simulator 2 Bałtycki szlak. Poniższy poradnik pozwoli Ci poznać nowy kraj i jego miasta.

Dyneburg

Mapa Dyneburga. - ETS2 Bałtycki szlak: Łotwa - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry
Mapa Dyneburga.

Miasto leżące na południo-wschodnim krańcu Łotwy. Położone jest tuż przy granicy z Litwą. (kierunek południowo-zachodni). Prowadzą stąd także drogi w kierunku Rygi (północny-zachód) oraz Rzeżycy (północny-wschód). Kategoria tych dróg jest niska.

Samo miasto jest skumulowane z jednym miejscu - ETS2 Bałtycki szlak: Łotwa - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Samo miasto jest skumulowane z jednym miejscu. Przede wszystkim na wjeździe do niego znajduje się informacja o prędkości z jaką się poruszasz po czym znajduje się fotoradar, więc zwolnij.

Przy kilku wąskich uliczkach znajduje się garaż, agencja pracy oraz cztery firmy - ETS2 Bałtycki szlak: Łotwa - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Przy kilku wąskich uliczkach znajduje się garaż, agencja pracy oraz cztery firmy. W niedalekiej odległości jest jeszcze warsztat z parkingiem. Na północny kolejne trzy firmy. Porusza się po tym mieście dość przyjemnie.

Firmy-zleceniodawcy (liczba)

7: Baltomorsk, Eviksi ZS, GNT, Lateds, LVR, NSOil, Renat

Agencja pracy:

TAK

Dealer ciężarówek:

NIE

Lipawa

Mapa Lipawy. - ETS2 Bałtycki szlak: Łotwa - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry
Mapa Lipawy.

Miasto leżące na zachodzie Łotwy nad Morzem Batyckim. Położone jest przy drodze krajowej prowadzącej z Litwy, z Kłajpedy, na północ do Windawy. Można też z niego ruszyć na wschód, w kierunku Rygi i dalej.

Samo miasto jest dość małe, ale praktyczne, bo kompaktowe - wszędzie jest blisko - ETS2 Bałtycki szlak: Łotwa - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Samo miasto jest dość małe, ale praktyczne, bo kompaktowe - wszędzie jest blisko. Znajduje się tu garaż, warsztat, stacja paliw, parking, port oraz - w samym centrum - trzy firmy. W jego okolicy znajdują się kolejne stacje paliw oraz kolejne trzy firmy. Wjazd do miasta od południowej strony jest oryginalny - droga dzieli się na dwie jednokierunkowe jezdnie - przez pomyłkę nie pojedź pod prąd!

Bardzo wiele tutaj skrzyżowań wraz z sygnalizacją świetlną - ETS2 Bałtycki szlak: Łotwa - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Bardzo wiele tutaj skrzyżowań wraz z sygnalizacją świetlną. Uważaj także na kursujące tu tramwaje. Na zachodzie miasta jest port, gdzie możesz wsiąść na prom płynący do Travemunde w Niemczech (obok Rostoku). Nie ma tutaj ani dealera, ani agencji pracy. Dzięki swojemu położeniu to dobre miejsce na zakup garażu.

Firmy-zleceniodawcy (liczba)

6: Baltic Metallurgy, Cemeltex, Eviksi ZS (2x), Polaris Lines, Rosmark

Agencja pracy:

NIE

Dealer ciężarówek:

NIE

Ryga

Mapa Rygi. - ETS2 Bałtycki szlak: Łotwa - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry
Mapa Rygi.

Miasto leżące w środkowej Łotwie, nad zatoką. Odchodzą od niego drogi w każdym kierunku dookoła - jest więc doskonale skomunikowane w kierunku zachodnim, wschodnim i południowym. Jakość dróg do niego prowadząca jest różna, ale przeważają jednopasmowe.

Samo miasto jest duże i rozległe - ETS2 Bałtycki szlak: Łotwa - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Samo miasto jest duże i rozległe. Częściowo poruszasz się wokół niego po obwodnicy, częściowo nie. Uważaj na ograniczenia prędkości - ulice są szerokie, a ograniczenie standardowe w obszarze zabudowanym. Zwracaj uwagę na radary.

W głównej części znajduje się garaż, agencja pracy, stacja paliw oraz sześć firm - ETS2 Bałtycki szlak: Łotwa - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

W głównej części znajduje się garaż, agencja pracy, stacja paliw oraz sześć firm. W mieście jest sporo skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. Uważaj także na tramwaje. Kolejna firma oraz salon marki MAN wraz z warsztatem znajduje się przy obwodnicy. Kolejne trzy firmy znajdują się przy drogach dojazdowych, na południu, na wschodzie i bardzo daleko na zachodzie (tak daleko, że firma ta powinna przynależeć do Windawy). Razem to aż 10 przedsiębiorstw! To miasto jest ciekawą opcją do rozważenia na zakup garażu dla siebie.

Firmy-zleceniodawcy (liczba)

10: AeroBaltica, Balteus Yachts, Eviksi ZS, LVR, Marina, NCH, NS Chemicals, Renat, Rosmark, Vanha Kivi

Agencja pracy:

TAK

Dealer ciężarówek:

TAK (MAN)

Rzeżyca

Mapa Rzeżycy. - ETS2 Bałtycki szlak: Łotwa - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry
Mapa Rzeżycy.

Miasto leżące na wschodzie Łotwy. Położone jest przy drodze krajowej prowadzącej z Litwy do Rosji, bardzo niedaleko Dyneburga. Granicą z Rosją jest tuż za jego granicą na północny-wschód.

Samo miasto jest relatywnie małe - ETS2 Bałtycki szlak: Łotwa - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Samo miasto jest relatywnie małe. Sporo bloków, kilka wąskich ulic, kilka skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. Na północy znajduje się jego druga część, do której dotrzesz trasą obwodową z kilkoma rondami po drodze. W mieście i okolicy trzy stacje paliw, parking, garaż który możemy kupić. Żadnego dealera aut - brak tu też agencji pracy. W okolicy znajdują się jedynie cztery firmy transportowe.

Firmy-zleceniodawcy (liczba)

4: Baltomorsk, Renat, Rosmark, Suprema

Agencja pracy:

NIE

Dealer ciężarówek:

NIE

Windawa

Mapa Windawy. - ETS2 Bałtycki szlak: Łotwa - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry
Mapa Windawy.

To małe miasto położone na północnym-zachodzie Łotwy. Można do niego dotrzeć drogami z południa od strony Lipawy oraz od wschodu, z Rygi.

Chociaż jest ono dość duże, tzn - ETS2 Bałtycki szlak: Łotwa - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Chociaż jest ono dość duże, tzn. rozbudowane w układzie drogowym (dwupasmowe drogi, ronda, skrzyżowania z sygnalizacją świetlną), to jest tutaj niewiele obiektów. W samym mieście jest warsztat, parking, stacja paliw oraz trzy firmy przewozowe. Poza miastem znajdują się jeszcze dwie firmy - jedna na południu, a jedna na wschodzie.

Bardzo ważnym obiektem jest port - ETS2 Bałtycki szlak: Łotwa - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Bardzo ważnym obiektem jest port. Umożliwia on w szybki sposób dostanie na terytorium Szwecji, do miasta Nynashamn tuż obok Sztokholmu.

Firmy-zleceniodawcy (liczba)

5: Baltomorsk, Eviksi ZS, GNT, NSOil, Polaris Lines

Agencja pracy:

NIE

Dealer ciężarówek:

NIE

Valmiera

Mapa Valmiera. - ETS2 Bałtycki szlak: Łotwa - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry
Mapa Valmiera.

Duże miasto położone w północnej części Łotwy. Można tutaj dotrzeć z południowego-zachodu od strony Rygi, od północy z Tartu (z Estonii), ze wschodu z Pskowa (z Rosji), a z południa z Rzeżycy. Układ drogowy jednak nie jest zbyt wygodny ze względu na jakość i poprowadzenie dróg.

Wokół miasta biegnie obwodnica - droga A3 - a na niej co jakiś czas są ronda albo węzeł - ETS2 Bałtycki szlak: Łotwa - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Wokół miasta biegnie obwodnica - droga A3 - a na niej co jakiś czas są ronda albo węzeł. Przy obwodnicy jest warsztat, stacja paliw czy parking. Do centrum miasta wjeżdżasz od strony węzła na zachodzie. Jest tutaj parking, stacja paliw, garaż oraz dwie firmy.

Poza miastem znajdują się jeszcze cztery firmy - trzy na wschodzie, a jedna na zachodzie - ETS2 Bałtycki szlak: Łotwa - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Poza miastem znajdują się jeszcze cztery firmy - trzy na wschodzie, a jedna na zachodzie.

Firmy-zleceniodawcy (liczba)

7: Baltomorsk, Cemeltex, Dom Depo, Eviksi ZS, GNT, Lateds, NSOil

Agencja pracy:

NIE

Dealer ciężarówek:

NIE