Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia poradnik Euro Truck Simulator 2

Dodatek Bałtycki szlak to nowe państwa i nowe trasy, a więc również nowe, odwzorowane miasta do odwiedzenia. Poniżej przedstawiamy listę miast w Finlandii wprowadzonych w najnowszych dodatku.

Helsinki

Mapa Helsinek. - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry
Mapa Helsinek.

Duże i rozległe miasto, stolica Finlandii. Helsinki położone są na południu kraju, na wybrzeżu. Są najlepiej skomunikowanym miastem w całej Finlandii. Miasto zbudowane jest w ten sposób, że jeżdżąc po nim korzystasz przede wszystkim z obwodnicy okalającej je (droga numer 50). Stąd odchodzą drogi we wszystkich kierunkach kraju i prowadzą do największych miast - na zachód do Turku, na północny-zachód do Tampere, na północny-wschód do Lahti oraz na wschód do Kotka i dalej do granicy z Rosją. Jest tutaj także port skąd można się udać do Niemiec oraz na Łotwę. W związku z tym to dobre miejsce na zakup garażu dla swojej firmy.

Centrum miasta z twojej perspektywy znajduje się na zachodzie - jest tutaj garaż, stacja paliw, agencja pracy, parking, dealer samochodów ciężarowych marki IVECO wraz z warsztatem oraz dwie firmy - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Centrum miasta z twojej perspektywy znajduje się na zachodzie - jest tutaj garaż, stacja paliw, agencja pracy, parking, dealer samochodów ciężarowych marki IVECO wraz z warsztatem oraz dwie firmy.

Za każdym razem wyjeżdżając z terenów miejskich do obwodnicy będziesz opuszczać teren zabudowany, więc ograniczenie prędkości będzie podniesione - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Za każdym razem wyjeżdżając z terenów miejskich do obwodnicy będziesz opuszczać teren zabudowany, więc ograniczenie prędkości będzie podniesione. Firmy rozrzucone są po okolicy. Dwie znajdują się daleko na zachodzie przy bocznej drodze. Kolejne dwie znajdują się na północy.

Chociaż obwodnicą szybko się przemieścisz i jest to naprawdę wygodna droga, to ze względu na odległości potrzeba nieco czasu, aby poruszać się pomiędzy miastem a okolicznymi firmami - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Chociaż obwodnicą szybko się przemieścisz i jest to naprawdę wygodna droga, to ze względu na odległości potrzeba nieco czasu, aby poruszać się pomiędzy miastem a okolicznymi firmami. Trzy kolejne firmy znajdują się na zachodzie. Na południu, nad zatoką, znajduje się port i ostatnia już firma transportowa (ale możesz tu dojechać tylko od zachodniej strony - szkoda, bo to utrudnia poruszanie się).

Firmy-zleceniodawcy (liczba)

11: Ateria, Container Port, IBP, IKA, Maatila Egres, Marina, Renat, Polaris Lines, SAL, Vanha Kivi, Viljo paperitehdas Oy

Agencja pracy:

TAK

Dealer ciężarówek:

TAK (IVECO)

Kotka

Mapa Kotka. - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry
Mapa Kotka.

Spore miasto położone przy drodze prowadzącej z Helsinek w kierunku rosyjskiej granicy. Można do niego zjechać z głównej drogi nr 7 na południe albo wcześniej dotrzeć do niego bocznymi drogami.

Obiekty są tu nieco porozrzucane - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Obiekty są tu nieco porozrzucane. Garaż wraz z parkingiem i warsztatem znajduje się w jednym miejscu na wschodzie od drogi nr 15 (zjazd na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną). Na południe znajduje się stacja paliw oraz jedna firma transportowa. Kolejne trzy ulokowane są na zachodzie, a jedna przynależna do tego miasta jest na północy. Nie ma tu ani agencji pracy, ani salonu.

Firmy-zleceniodawcy (liczba)

5:, Container Port, Lindakainen, NSOil, Renar Logistik, Vanha Kivi

Agencja pracy:

NIE

Dealer ciężarówek:

NIE

Kouvola

Mapa Kouvola. - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry
Mapa Kouvola.

Miasto położone na północnym-wschodzie udostępnionego w dodatku terytorium Finlandii. Leży przy drodze prowadzącej z Lahti na zachodzie do Kotka na południowym-wschodzie.

Drogi tutaj są wąskie, obiektów jest sporo, ale są one porozrzucane po okolicy - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Drogi tutaj są wąskie, obiektów jest sporo, ale są one porozrzucane po okolicy. Garaż, warsztat, parking, agencja pracy oraz trzy firmy znajdują się na zachód od głównej drogi nr 15. Po jej wschodniej stronie są kolejne dwie, a na południu ostatnie dwie. Tutaj też jest stacja paliw.

Firmy-zleceniodawcy (liczba)

6: Lindakainen, Maatila Egres, NCH, SAL, Radus, Viljo paperitehdas Oy

Agencja pracy:

TAK

Dealer ciężarówek:

NIE

Lahti

Mapa Lahti. - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry
Mapa Lahti.

Miasto położone na północy udostępnionego w dodatku terytorium Finlandii. Położone jest przy drodze prowadzącej z Tampere na zachodzie do Kouvola na wschodzie. Da się także z niego łatwo dotrzeć do Helsinek.

Miasto jest zbite - wszystko jest zlokalizowane blisko siebie - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Miasto jest zbite - wszystko jest zlokalizowane blisko siebie. Jest tutaj tuż obok siebie garaż, warsztat, agencja pracy, salon samochodowy marki Skania, a także dwie firmy. Jeszcze jedna znajduje się nieco dalej na zachód.

Całe miasto zawiera się w kilku drogach ze skrzyżowaniami z sygnalizatorami - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Całe miasto zawiera się w kilku drogach ze skrzyżowaniami z sygnalizatorami. Zwróć tylko uwagę na skrzyżowania z sygnalizatorami kierunkowymi - na skrzyżowaniu jest wtedy osobny cykl świateł do jazdy prosto i do skrętu w lewo.

Firmy-zleceniodawcy (liczba)

3: Ateria, Renar Logistik, Suprema

Agencja pracy:

TAK

Dealer ciężarówek:

TAK (Skania)

Loviisa

Mapa Loviisa. - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry
Mapa Loviisa.

Małe miasteczko położone na uboczu głównej drogi prowadzącej z Helsinek do Kotki. Prowadzi do niego wąska droga, na której końcu znajduje się jedna firma transportowa.

Tutaj naprawdę nic więcej nie ma - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Tutaj naprawdę nic więcej nie ma. Wąska droga z niewielkimi zabudowaniami po drodze z jedną firmą transportową na końcu - tylko tyle.

Firmy-zleceniodawcy (liczba)

1: Ukko Voima

Agencja pracy:

NIE

Dealer ciężarówek:

NIE

Olkiluoto

Mapa Olkiluoto. - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry
Mapa Olkiluoto.

Małe miasteczko położone przy drodze prowadzącej z Turku do Pori. Aby się do niego dostać musisz zjechać z drogi numer 8 w kierunku zachodnim.

Całość miasteczka ogranicza się do zwykłej drogi prowadzącej w kierunku zachodnim, na której końcu znajduje się jedna, duża firma - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Całość miasteczka ogranicza się do zwykłej drogi prowadzącej w kierunku zachodnim, na której końcu znajduje się jedna, duża firma. Nic więcej tu nie ma.

Firmy-zleceniodawcy (liczba)

1: Ukko Voima

Agencja pracy:

NIE

Dealer ciężarówek:

NIE

Naantali

Mapa Naantali. - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry
Mapa Naantali.

Małe miasteczko położone na południowo-zachodnim krańcu Finlandii. Jego główną rolą jest bycie miastem portowym - stąd da się popłynąć promem do Szwecji w okolice Sztokholmu.

Miasto leży tuż obok większego Turku - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Miasto leży tuż obok większego Turku. Od wschodniej strony do miasta prowadzi szeroka autostrada.

Firmy-zleceniodawcy (liczba)

2: IBP, Polaris Lines

Agencja pracy:

NIE

Dealer ciężarówek:

NIE

Pori

Mapa Pori. - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry
Mapa Pori.

Miasto położone na północno-zachodnim dostępnym fragmencie Finlandii. Od południa prowadzi tutaj droga od Turku, a od wschodu dojedziesz tu z Tampere.

Układ drogowy jest tu mało rozbudowany, drogi są wąskie - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Układ drogowy jest tu mało rozbudowany, drogi są wąskie. Trzeba jednak przyznać, że jak na Finlandię wszystko znajduje się dość blisko siebie. Jest tutaj agencja pracy, garaż, warsztat, parking oraz pięć firm przewozowych.

Najbliższa stacja paliw jest nieco dalej na południe - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Najbliższa stacja paliw jest nieco dalej na południe. Uważaj, bo w okolicy jest sporo przejazdów kolejowych, które w każdej chwili mogą się zamknąć dla przejeżdżającego pociągu.

W Finlandii jest także sporo radarów mierzących prędkość i wyświetlających ją w kolorze zielonym (dozwolona) bądź czerwonym (przekroczona) - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

W Finlandii jest także sporo radarów mierzących prędkość i wyświetlających ją w kolorze zielonym (dozwolona) bądź czerwonym (przekroczona). Taki radar znajduje się na drodze dojazdowej do miasta od południa.

Firmy-zleceniodawcy (liczba)

5: Baltic Metallurgy, Container Port, Lindakainen, NS Chemicals, SAL

Agencja pracy:

TAK

Dealer ciężarówek:

NIE

Tampere

Mapa Tampere. - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry
Mapa Tampere.

Tampere to duże miasto położone na północny udostępnionej części Finlandii. Jest ono rozległe i dobrze skomunikowane - położone jest przy autostradzie, która prowadzi w kierunku południowo-wschodnim do Helsinek. Można też stąd pojechać do Lahti na wschód, do Pori na zachód oraz w kierunku południowo-zachodnim.

W samym mieście obiektów jest niewiele: garaż, warsztat, parkingi, stacja paliw - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

W samym mieście obiektów jest niewiele: garaż, warsztat, parkingi, stacja paliw. Drogi są tutaj wąskie, jest tutaj kilka rond i skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. W miejscu gdzie jest garaż są dwa przejazdy kolejowe. Szkieletem komunikacyjnym tej okolicy jest autostrada (droga nr 3). W okolicy łącznie znajduje się pięć firm transportowych.

Jedna z firm znajduje się w samym mieście - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Jedna z firm znajduje się w samym mieście. Dwie kolejne na wschodzie przy drodze szybkiego ruchu. Kolejne trzy na południu przy bocznych drogach. Uważaj na tereny zabudowane w okolicy - możesz tam natrafić na radary.

Firmy-zleceniodawcy (liczba)

6: Finnish Tyres, IKA, Radus, Renar Logistik, Suprema, Viljo paperitehdas Oy

Agencja pracy:

NIE

Dealer ciężarówek:

NIE

Turku

Mapa Turku. - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry
Mapa Turku.

Duże miasto położone na południowo-zachodnim krańcu Finlandii. Miasto podzielone jest na dwie główne części, które są połączone szeroką drogą (nr 40). Jest bardzo dobrze położone - na zachód udasz się stąd do portu w Naantali i dalej do Szwecji, na wschód do Helsinek i dalej, na północ Tempere czy Pori. Z tego względu zakup tutaj garażu to dobry pomysł.

Układ drogowy w tym rejonie jest rozbudowany - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Układ drogowy w tym rejonie jest rozbudowany. Pełno tutaj dwupasmowych dróg, skrzyżowań z sygnalizacją świetlną, ruch także przeważnie jest spory. W zachodniej części znajdują się dwie firmy, agencja pracy, parkingi oraz stacja paliw. Aby stąd dostać się do drugiej części musisz udać się na północ, a następnie na wschód i południe drogą nr 40. Tutaj znajduje się garaż, warsztat, stacja paliw, parkingi, salon samochodowy marki Volvo.

Zasięg miasta jest bardzo duży - ETS2 Bałtycki szlak: Finlandia - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Zasięg miasta jest bardzo duży. Prócz owych dwóch firm transportowych jest jeszcze kilka: jedna na północny-zachód (dojazd drogą nr 8), trzy na północny-wschód (dojazd trasą nr 9). To naprawdę świetne miasto na siedzibę firmy!

Firmy-zleceniodawcy (liczba)

6: AeroBaltica, Balteus Yachts, Ladoga, NCH, Renar Logistik, Vanha Kivi

Agencja pracy:

TAK

Dealer ciężarówek:

TAK (Volvo)