Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

ETS2: Kredyt - jak wziąć i spłacać? poradnik Euro Truck Simulator 2

Na tej stronie poradnika do ETS2 znajdziecie informacje o tym jak wziąć i później spłacać kredyt.

Wzięcie kredytu

Jednym ze sposobów na pozyskanie funduszy jest wzięcie kredytu w banku. Będzie on dostępny praktycznie od samego początku gry - po wykonaniu kilku szybkich zleceń otrzymacie maila z propozycją zaciągnięcia pożyczki. Początkowo Wasz limit będzie ograniczony i dopiero z czasem zostanie on zwiększony. Aby przejść do banku skorzystajcie z ikony w prawym-dolnym rogu ekranu kierowcy (ikonka z symbolem €).

Na pierwszy rzut oka może się wydawać iż oprocentowanie 12% (w przypadku kredytu na €400000) czy 18% (w przypadku kredytu na €100000) jest mało atrakcyjne, ale pamiętajcie, że to oprocentowanie roczne - ETS2: Kredyt - jak wziąć i spłacać? - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Na pierwszy rzut oka może się wydawać iż oprocentowanie 12% (w przypadku kredytu na €400000) czy 18% (w przypadku kredytu na €100000) jest mało atrakcyjne, ale pamiętajcie, że to oprocentowanie roczne. Biorąc pod uwagę, iż za pożyczone pieniądze rozbudujecie garaż lub kupicie nowy czy też zakupicie nową ciężarówkę, która dzięki wynajętemu pracownikowi będzie przynosić dochody, kredyt to naprawdę dobre rozwiązanie, o ile nie przesadzicie z obciążeniami budżetu firmy.

Jednak zanim podejmiecie się jakikolwiek zobowiązania finansowego warto upewniać się czy możecie sobie na niego pozwolić. Sprawdzicie to w jednym z menadżerów firmy. Zwróćcie uwagę ile zysku przyniosła Wasz firma przez ostatnie 7 dni oraz ile średnio dziennie i porównajcie to z ewentualną ratą. Pamiętajcie, by po wzięciu kredytu nie wydawać wszystkich posiadanych środków na inwestycje. Zaplanujcie to tak, by w kasie zostało kilkanaście tysięcy na nieprzewidziane wydatki np. kosztowną naprawę po wypadku.

Kredyt spłaca się automatycznie - w momencie spłaty raty usłyszycie dźwięk otwierającej się kasy, a w prawym dolnym rogu (na dole doradcy drogowego) wyświetlana jest informacja o spłacie raty oraz kwota - ETS2: Kredyt - jak wziąć i spłacać? - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Spłacanie kredytu

Kredyt spłaca się automatycznie - w momencie spłaty raty usłyszycie dźwięk otwierającej się kasy, a w prawym dolnym rogu (na dole doradcy drogowego) wyświetlana jest informacja o spłacie raty oraz kwota. Jeśli macie jeden kredyt spłata raty następuje codziennie w godzinie, w której go wzięliście. Gdy posiadacie więcej kredytów to spłata wszystkich rat z danego dnia następuje codziennie w południe.

Aby sprawdzić ile rat już zapłaciliście oraz ile pieniędzy musicie jeszcze spłacić. Ponadto w dowolnym momencie możecie dokonać całkowitej spłaty kredytu (bądź kredytów) naciskając przycisk "spłata". Przy czym nie da się spłacić części kredytu - albo oddajecie całą kwotę, która pozostała, albo zgodnie z terminem w ratach.

1 - ETS2: Kredyt - jak wziąć i spłacać? - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry