Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 17 marca 2023, 09:30

autor: Marek Jura

Mr. Robot – Elliot Alderson i twory jego wyobraźni. Najlepsze seriale o najgorszych ludziach

Już od lat Hollywood stopniowo przesuwa granice dobra i zła. W starej epoce seriali była to rzadkość, w nowej jednak każdego roku pojawia się coraz więcej wspaniałych produkcji o niezbyt wspaniałych ludziach.

Mr. Robot – Elliot Alderson i twory jego wyobraźni

Mr. Robot, showrunner: Sam Esmail, Universal Cable, USA Network 2015-2019 - Najlepsze seriale o najgorszych ludziach - dokument - 2023-03-16
Mr. Robot, showrunner: Sam Esmail, Universal Cable, USA Network 2015-2019
  1. Premiera: 2015
  2. Kto gra: Rami Malek, Christian Slater, Portia Doubleday, Carly Chaikin, Grace Gum
  3. Liczba sezonów: 4
  4. Gdzie obejrzeć: SkyShowTime, VIAPlay

Mr. Robot to serial, który można odczytywać na kilka sposobów. Jeżeli potraktujemy go tylko jako walkę głównego bohatera z fobią społeczną, uzależnieniem i halucynacjami, dostaniemy psychodeliczną podróż w głąb ludzkiego umysłu. Ale jeżeli odczytać produkcję także dosłownie, okaże się, że kibicujemy groźnemu terroryście.

To, co zrobił ze swoją postacią Rami Malek, zakrawa o mistrzostwo świata. Oglądając serial, trudno uwierzyć, że aktor sam nie mierzy się z dokładnie takimi samymi zaburzeniami co odgrywana przez niego postać. To po prostu majstersztyk. I może dlatego widzom tak łatwo złapać się w pułapkę współczucia osobie, która dopuszcza się niecnych czynów. Może i w imię jakiejś idei, ale przecież sam fakt dokonania aktu terrorystycznego pozostaje niezaprzeczalny.

Co do pozostałej części obsady – trudno o niej pisać, nie spoilerując. Wiedzcie jednak, że Slater i spółka ustępują Ramiemu tylko nieznacznie, doskonale lepiąc gęsty klimat serialu. Aż szkoda, że na czterech sezonach się skończyło. Na szczęście twórcy byli na to przygotowani i odpowiednio zakończyli najważniejsze wątki.