Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 17 marca 2023, 09:30

autor: Marek Jura

Ty – On i jego z pozoru zupełnie normalna kochanka. Najlepsze seriale o najgorszych ludziach

Już od lat Hollywood stopniowo przesuwa granice dobra i zła. W starej epoce seriali była to rzadkość, w nowej jednak każdego roku pojawia się coraz więcej wspaniałych produkcji o niezbyt wspaniałych ludziach.

Ty – On i jego z pozoru zupełnie normalna kochanka

You, showrunner: Greg Berlanti i Sera Gamble, Warner Bros., Lifetime i Netflix 2018– - Najlepsze seriale o najgorszych ludziach - dokument - 2023-03-16
You, showrunner: Greg Berlanti i Sera Gamble, Warner Bros., Lifetime i Netflix 2018–
  1. Premiera: 2018
  2. Kto gra: Penn Badgley, Elizabeth Lail, Love Quinn, Jenna Ortega, Jonathan Moore, Shay Mitchell
  3. Liczba sezonów: 4
  4. Gdzie obejrzeć: Netflix

Ty to serial, któremu udało się zaskoczyć widzów co najmniej kilkoma wielkimi plot twistami. Mogliśmy więc na zmianę współczuć trochę bardziej i trochę mniej głównemu bohaterowi. Niezmiennie pozostawał on jednak rasowym stalkerem, często bezlitosnym wobec osób, które pojawiały się na jego drodze do raz upatrzonego celu.

W pewnym momencie historii wydaje się, że w serialu nie może pojawić się nikt, kto będzie skłonny do podobnych zachowań, tak zły i jednocześnie na swój sposób charyzmatyczny. Twórcom udaje się jednak pokazać, jak główny bohater wpada w taką samą pułapkę, jaką sam wcześniej z wielką pieczołowitością przygotowywał.

Ostatecznie nie tylko Joe okazuje się złoczyńcą. W zasadzie każdy sezon zmienia układ sił. Niezmiennie jest to jednak opowieść, w której kibicujemy „tym złym”. Za to jak dobrze napisana! You udaje się utrzymać widza zauroczonego ludźmi postępującymi źle nawet wówczas, gdy ci przekraczają kolejne granice.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!