Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 17 marca 2023, 09:30

autor: Marek Jura

Sukcesja – niemal wszyscy członkowie rodu Royów. Najlepsze seriale o najgorszych ludziach

Już od lat Hollywood stopniowo przesuwa granice dobra i zła. W starej epoce seriali była to rzadkość, w nowej jednak każdego roku pojawia się coraz więcej wspaniałych produkcji o niezbyt wspaniałych ludziach.

Sukcesja – niemal wszyscy członkowie rodu Royów

Succession, showrunner: Jesse Armstrong, Warner Bros., HBO 2018- - Najlepsze seriale o najgorszych ludziach - dokument - 2023-03-16
Succession, showrunner: Jesse Armstrong, Warner Bros., HBO 2018-
  1. Premiera: 2018
  2. Kto gra: Brian Cox, Sarah Snook, Kieran Culkin, Nicholas Braun, Jeremy Strong, Hiam Abbass, Alan Ruck
  3. Liczba sezonów: 3
  4. Gdzie obejrzeć: HBO MAX

Rodzina Royów to kompletnie oderwani od rzeczywistości bogacze, posługujący się rynsztokowym językiem i walczący o jeszcze więcej władzy i jeszcze więcej pieniędzy nawet z najbliższymi. Choć powinni choć sprawiać pozory, że pracują dla dobra społeczeństwa, drwią z klasy średniej i każdego, kto znajduje się w korpohierarchii trochę niżej niż oni sami.

Głową rodziny jest Logan Roy, wiecznie miotający kolejnymi „fuckami”, niemający litości dla nikogo ze swojej wpływowej rodziny. Po kłótni na rodzinnym przyjęciu rozpoczyna się spór o sukcesję pomiędzy ojcem, synem, potem także drugim synem i córką. Tylko jeden z Royów nie miesza się w sprawy rodzinne. Ale i on czerpie korzyści z przynależności do uprzywilejowanej familii.

Oglądanie Sukcesji, o ile nie należycie do bardzo wąskiego grona multimilionerów, jest swoistym guilty pleasure. Bo przecież, choć to fikcja przepuszczona przez sito serialowych wymogów audiowizualnej atrakcyjności, to jakże dla większości z nas boleśnie prawdziwa.