Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 17 marca 2023, 09:30

autor: Marek Jura

Dexter – Dexter Morgan. Najlepsze seriale o najgorszych ludziach

Już od lat Hollywood stopniowo przesuwa granice dobra i zła. W starej epoce seriali była to rzadkość, w nowej jednak każdego roku pojawia się coraz więcej wspaniałych produkcji o niezbyt wspaniałych ludziach.

Dexter – Dexter Morgan

Dexter, showrunner: James Manos Jr. i Clyde Phillips, Showtime 2006– - Najlepsze seriale o najgorszych ludziach - dokument - 2023-03-16
Dexter, showrunner: James Manos Jr. i Clyde Phillips, Showtime 2006–
  1. Premiera: 2006
  2. Kto gra: Michael C. Hall, Jennifer Carpenter
  3. Liczba sezonów: 9
  4. Gdzie obejrzeć: CANAL+ ONLINE (Dexter: New Blood), SkyShowTime (pierwsze 8 sezonów)

Dexter to obok Breaking Bad jeden z pierwszych głośnych współczesnych seriali o „tym złym”. Przy czym produkcji, w której w głównego bohatera wciela się Michael C. Hall, udało się przetrwać aż osiem sezonów, a potem, po zmianie nazwy, dalej kontynuować swój telewizyjny żywot.

Tutaj od samego początku wiemy, że mamy do czynienia z seryjnym mordercą, socjopatą i człowiekiem, który, jak sam o sobie mówi, jest kompletnie wyzuty z uczuć. A mimo to dzięki narracji łamiącej czwartą ścianę i specyficznemu czarnemu humorowi widz czuje, że w pewien sposób Dexter jest mu bliski.

Zostało jeszcze 43% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie