Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 24 lutego 2023, 17:21

autor: Marek Jura

Mass Effect. Gry, które POTRZEBUJĄ ekranizacji

Hollywood czasami korzysta z niektórych najpopularniejszych growych marek. Tak działo się w przypadku Super Mario, Tomb Raider czy ostatnio Uncharted. Ale na ekranizację wciąż czeka znacznie więcej tytułów z ogromnym potencjałem.

Mass Effect

Mass Effect 3, BioWare, Electronic Warts Inc., 2012 - Gry, które POTRZEBUJĄ ekranizacji - dokument - 2023-02-24
Mass Effect 3, BioWare, Electronic Warts Inc., 2012
  1. Gatunek gry: shooter/RPG
  2. Gatunek filmu/serialu: space opera
  3. Potencjalni twórcy: Peyton Reed
  4. Czy ekranizacja powstaje? Być może
  5. Ile lat gra już czeka na duży lub mały ekran: 17 lat

Mass Effect to gra, której udało się dokonać pewnej rewolucji w branży – nie dość bowiem, że udanie łączyła elementy RPG i strzelanki, to jeszcze wprowadziła niepowtarzalny system relacji z drużyną. Słynna misja samobójcza z drugiej części z marszu nadaje się do hollywoodzkiej space opery.

Pomysłów na ekranizację było już wiele. Twórcy jednak ostatecznie nie porozumieli się co do zawartości filmu, który musiałby w ciągu maksymalnie dwóch godzin zmieścić wiele skomplikowanych wątków. Pod koniec 2021 roku chęć zrealizowania serialu na podstawie gry zgłosił jednak Amazon. Jego szef, Jeff Bezos, znany z zamiłowania do kosmicznych opowieści, był gotów na stworzenie wysokobudżetowego widowiska z premierą w 2024 roku. Na razie jednak wciąż nie wiemy, czy serialowy Mass Effect faktycznie się na Amazonie pojawi.

Skoro jednak nie dysponujemy szczegółami dotyczącymi potencjalnymi widowiska, możemy pogdybać. W roli żeńskiego Sheparda widziałbym Emily Blunt, która świetnie sprawdziła się u boku Toma Cruise’a w filmie o podobnej tematyce – Na skraju jutra. Jej męskim odpowiednikiem mógłby zostać Sam Worthington lub Scott Eastwood. Na stołku reżyserskim sprawdziłby się zaś Peyton Reed (gość od Ant-Manów i Mando). A kogo Wy widzielibyście w potencjalnej ekranizacji hitu BioWare?