filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Źródło fot. Spider-Man: Into the Spider-Verse, reż. Phil Lord, Sony Pictures 2018; Winnie-the-Pooh: Blood and Honey, reż.: Rhys Frake-Waterfield, Jagged Edge P., Altitude Film Distribution 2023
i
Filmy i seriale 9 lutego 2023, 09:30

autor: Marek Jura

Najdziwniejsze alternatywne wersje znanych bohaterów

Choć odpowiedzialny za rozwój MCU Kevin Feige wprowadził multiwersum do popkulturowego obiegu stosunkowo niedawno, tak naprawdę istniało ono w wielu franczyzach dużo wcześniej. A niektóre wersje znanych bohaterów były… dziwne.

Spis treści

Dracula

Leslie Nielsen doskonale pasował do roli nieco ciamajdowatego Draculi z filmu Mela Brooksa (Brooksfilms, Columbia Pictures 1995) - Najdziwniejsze alternatywne wersje znanych bohaterów - dokument - 2023-02-08
Leslie Nielsen doskonale pasował do roli nieco ciamajdowatego Draculi z filmu Mela Brooksa (Brooksfilms, Columbia Pictures 1995)
  1. Najbardziej pokręcona wersja: Leslie Nielsen jako nieco ciapowaty Dracula
  2. Kto wymyślił oryginał? Bram Stoker
  3. Kto wymyślił tę wersję? Mel Brooks, Steve Haberman i Leslie Nielsen
  4. Tytuł tej wersji: Dracula – wampiry bez zębów
  5. Gdzie ją można zobaczyć/przeczytać/obejrzeć? DVD

Leslie Nielsen to jeden z tych aktorów, którzy na swoją szansę czekali długo. Najbardziej rozpoznawalny stał się po siedemdziesiątce. Pierwszą wielką rolę zaliczył zaś w 1980 roku w komedii Czy leci z nami pilot?. Kanadyjczyk często odpowiadał też za produkcję filmów, w których się pojawiał. Uważnie wybierał projekty.

Kariera Nielsena nabrała rozpędu w latach 90. To wtedy razem z Melem Brooksem Nielsen stworzył słynny film Dracula – wampiry bez zębów. Po latach produkcja zyskała trochę przeciwników, ale jak na swój czas była naprawdę całkiem udana parodią filmów o wampirach i horrorów w ogóle.

Sam Nielsen przez połowę ekranowego czasu próbuje naśladować kultowego Draculę w wykonaniu Gary’ego Oldmana (rzecz wtedy jeszcze bardzo świeżą). Udaje mu się to robić tak dobrze, że nawet nie wiadomo, dlaczego wywołuje to nasz śmiech. Może dlatego, że chociaż to już humor z brodą, sama postać Nielsena pozwala śmiać się nawet z boomerskich żartów.

Marek Jura

Marek Jura

W 2016 ukończył filologię na UAM-ie. Od tamtej pory recenzuje dla GRYOnline.pl prozę, poezję, filmy, seriale oraz gry wideo. Pierwsze kroki w branży dziennikarskiej stawiał zaś jako newsman w lokalnym brukowcu. Prowadził własną firmę – projektował, składał, testował i sprzedawał planszówki. Opublikował kilka opowiadań, a także przygotowuje swój debiutancki tom wierszy. Trenuje sporty walki. Feminista, weganin, fan ananasa na pizzy, kociarz, nie lubi Bethesdy i Amazona, lubi Lovecrafta, Agentów TARCZY, P:T, Beksińskiego, Hollow Knigt, performance, sztukę abstrakcyjną, mody do gier i pierogi.

więcej