Cities: Skylines
Cities: Skylines
Cities: Skylines Game Box

Cities: Skylines

Gra Strategiczna Paradox Interactive

Data premiery gry: 10 marca 2015

Należąca do popularnego gatunku city builderów strategia ekonomiczna, za której powstanie odpowiada fińskie studio Colossal Order – twórcy cyklu Cities In Motion. Gra jest swoistą odpowiedzią na kultowe SimCity studia Maxis i w odróżnieniu od poprzednich produkcji Finów, nie ogranicza się jedynie do transportu miejskiego, pozwalając zbudować od podstaw prężnie funkcjonujące wirtualne miasto. Rozgrywka toczy się na mapach o wielkości 36 km kwadratowych, na których, wznosząc kolejne budynki i łącząc je siecią dróg, tworzymy swoją własną wymarzoną metropolię i troszczymy się o dobro jej mieszkańców. Istotnym elementem gry jest aspekt ekonomiczny: podczas zabawy dbamy o budżet miasta, pozyskując pieniądze z podatków i nawiązujemy kontakty handlowe z sąsiednimi metropoliami. Dbamy także o rozwój komunikacji miejskiej, dzięki której nasi mieszkańcy mogą sprawnie się przemieszczać. Produkcja oferuje wysokiej jakości, trójwymiarową oprawę graficzną oraz pełne wsparcie dla modderów.

Więcej informacji o: Cities: Skylinesstrategicznebudowa miastaekonomicznesandbox .

Rok z Cities: Skylines – dodatek Snowfall, udane łatki i mnóstwo modów
Rok z Cities: Skylines – dodatek Snowfall, udane łatki i mnóstwo modów

gramy dalej26 lutego 2016

Światowa premiera 10 marca 2015. Niecały rok po premierze Cities: Skylines doczekało się drugiego oficjalnego rozszerzenia o nazwie Snowfall. Sprawdzamy, czy śnieg to faktycznie spore urozmaicenie i jak zmieniła się gra od wydania dodatku After Dark.

Cities: Skylines - poradnik do gry
Cities: Skylines - poradnik do gry

poradnik do gry28 kwietnia 2015

Poradnik do gry Cities: Skylines zawiera liczne porady ogólne, opisuje rozwój miasta, interfejs z pomocą którego gra komunikuje się z graczem, a także - podejmowanie skutecznych działań w roli burmistrza.

Recenzja gry Cities: Skylines - SimCity 4 ma wreszcie godnego konkurenta
Recenzja gry Cities: Skylines - SimCity 4 ma wreszcie godnego konkurenta

recenzja gry10 marca 2015

Światowa premiera 10 marca 2015. Miłośnicy city-builderów czekali na Cities: Skylines jak na mannę z nieba – wszystko wskazuje na to, że cierpliwe wyglądanie gry się opłaciło.

Cities: Skylines z 3,5 mln sprzedanych egzemplarzy
Cities: Skylines z 3,5 mln sprzedanych egzemplarzy

wiadomość11 marca 2017

Firma Paradox Interactive poinformowała, że sprzedano już ponad 3,5 mln egzemplarzy gry Cities: Skylines, czyli strategii ekonomicznej studia Colossal Order. Z tej okazji autorzy szykują darmowe DLC z nowymi budynkami.

Mass Transit czwartym dużym dodatkiem do Cities: Skylines
Mass Transit czwartym dużym dodatkiem do Cities: Skylines

wiadomość1 marca 2017

Zespół Colossal Order i firma Paradox Interactive zapowiedziały dodatek Cities: Skylines - Mass Transit. Skoncentruje się on na dodaniu nowych opcji związanych z komunikacją miejską.

Cities: Skylines - Natural Disasters zadebiutuje 29 listopada
Cities: Skylines - Natural Disasters zadebiutuje 29 listopada

wiadomość22 listopada 2016

Natural Disasters, trzeci dodatek do Cities: Skylines, ukaże się w cyfrowej dystrybucji 29 listopada - poinformowała firma Paradox Interactive. Przy okazji opublikowano nowy dziennik dewelopera.

PC
XONE

Komentarze Czytelników (349)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
07.09.2015 15:47
odpowiedz
Lukdirt
46
Pretorianin

Co zrobić, aby mieć te budynki i kościół co są na ostatnich screenach? Trzeba kupić jakieś dodatkowe DLC? A poza tym, to są budynki, które się normalnie stawia, czy może powstają one w strefach?

08.09.2015 17:20
odpowiedz
marcinbvb
60
Pretorianin

Budynki te zostały dodane w bezpłatnym patchu więc ma je każdy. Gdy wybierasz nową mapę to zobacz jaki ma motyw jeśli europejski to będą się budować takie budynki. Drugie rozwiązanie (zdecydowanie lepsze) jest takie że ściągasz mody Building Themes (Beta) i European Buildings Unlocker (+vice versa). Dzięki nim w zarządzaniu daną dzielnicą będziesz mógł wybrać jaki motyw budynków ma się budować w danej dzielnicy.

09.09.2015 12:12
odpowiedz
Cezareusz
15
Konsul

Widzę, że grafa słaba - podobnie jak w Simcity V - jakoś też dziwnie landrynkowe tekstury - wydaje mi się, że Cities XL i Cities in Motion była lepsza. Możecie potwierdzić?

16.09.2015 19:23
odpowiedz
Lukdirt
46
Pretorianin

@Cezareusz
Grafika nie jest najwyższych lotów (ale trzyma poziom) ale w city builderach trudno o lepszą grafikę rodem z gier wyścigowych takich jak Need For Speed, DIRT albo F1. Cities XL na pewno nie jest lepsze. Zwłaszcza najnowsza odsłona Cities XXL dowiodła, że ich twórcy olewają robotę i dawają odgrzewane kotlety. A z tym Cities in Motion to zupełnie dowaliłeś do pieca - co ma wspólnego symulator komunikacji miejskiej (w dodatku mało ciekawy) z city builderem? Jeśli nie posiadasz jeszcze Cities: Skylines, to możesz śmiało kupować. Tak jak wspominałem we wcześniejszych komentarzach - gra może nie jest idealna, ale potrafi wciągnąć na długie godziny. Polecam.

14.10.2015 20:02
-3
odpowiedz
1 odpowiedź
AnnaMariaMagda
9
Legionista
5.5

Z zapowiedzi, screenów itp. podobał mi się dodatek, ale na początek kupiłam podstawę. I dodatku raczej już nie kupię...

Na początek - gra nie posiada (jak miało SimCity 4 i wiele innych gier) automatycznego dostosowania ustawień do sprzętu.
Ustawiła się na najwyższe, czego efektem był kilkakrotny widok, jeszcze mi nie znany - cały ekran w jaskrawo czerwonym kolorze. :p
Przy kolejnych próbach było jeszcze bardziej malowniczo, bo grafika rozsypała się na kwadraciki wielkości ok. 1cm./1cm, każdy z innym wzorkiem, więc miałam można rzec, doznania estetyczne na poziomie współczesnego malarstwa. :p

Obcięłam wszystko na "Niskie", oraz zrezygnowałam z moda typu "piaskownica" i gra wreszcie ruszyła.
Najpierw na próbę zaczynałam nową grę, żeby się zorientować co i jak.
SimCity 4 to to nie jest, zdecydowanie nie. Bardziej to podróbka obecnego, niezbyt udanego SimCity online.

Na przykład, już na początku trzeba dostarczyć wodę i prąd, zanim się ludzie wprowadzą... to ogromne koszty, bez sensu!
W SimCity 4 wyznaczałam strefy i drogi i już... potem oczywiście mieszkańcy stanowczo żądali wody, prądu, ścieków, itd., ale już płacili podatki i mieli prawo. ;)
W SimCity 4 pierwszą pracę zapewniało rolnictwo - sporo miejsca zajmowało, ale za to funkcjonowało bez niczego, tylko drogi.
Inaczej wyglądały strefy - nie było pustych miejsc pomiędzy drogami, to był zapas, jak mieszkańcy się wzbogacili, zagarniali większe działki.. a tu krateczki przy drodze, jak między drogami jest większa odległość, to środek pusty... pewnie, mogę tam stawiać infrastrukturę... ale w SimCity 4 też mogłam, ale jak nie potrzebowałam, to teren był wykorzystany przez mieszkańców...

No nic, włączyłam mod na niegraniczoną kasę, czego w SimCity 4 nigdy bym nie potrzebowała, miasteczko zaczęło trochę funkcjonować, ale nie podobało mi się, znowu nowa mapa. ;)

A na nowej mapie, gdzie przyłożyłam się do planowania, zaskoczenie... brak mieszkańców, całkowity i niewytłumaczalny.....
W SimCity 4 nigdy, nigdy, nigdy (!!!!) to się nie zdarzyło! Mogli się obrazić i wyjechać, ale zawsze, absolutnie zawsze przyjeżdżali do nowego miasta!

Zaczęłam dla odmiany próby z Edytorem.
I znowu, nie ma porównania z SimCity 4, gdzie się to nazywało "Trybem Boga" i naprawdę działało...
A tutaj, jak zrobiłam rzekę, to jedna owszem, OK, ale zrobiłam drugą... wszystko tak samo, ustawienia (głębokość, poziom wody) kilkakrotnie sprawdzane, niestety, cały czas druga rzeka rozlewa się po całej okolicy. :(

Mapa do skasowania, a tu kolejna dziwność... nie ma jak skasować! Można nie pokazywać jej w mapach do nowych gier, a wyrzucić nie ma jak!

Ogólnie - produkcja, jak dla mnie, przereklamowana i o wiele zbyt droga, jak na tyle mankamentów. :(

18.10.2015 19:49
odpowiedz
Lukdirt
46
Pretorianin

Widzę, że jesteś pierwszą dziewczyną, co gra w Cities Skylines :)
Ale nie zgodzę się. Gra jest naprawdę porządna, co prawda posiada kilka błędów, ale to nie zmienia faktu, że Cities Skylines potrafi wciągnąć na długie godziny. W SimCity 4 największymi wadami były: widok izometryczny oraz kiepska optymalizacja - tak, gra wyszła w 2003 roku, a na moim sprzęcie z 2010 roku zacina się i czasem wywala do pulpitu.

19.10.2015 10:09
odpowiedz
marcinbvb
60
Pretorianin

AnnaMariaMagda
Co do pierwszej części to widocznie masz za słaby komputer. A co do reszty to trochę dziwne te twoje wywody. SC4 to jedna gra CS to druga i każda ma jakieś swoje cechy i mechaniki nią rządzące. SC4 jest grą genialną, ale to nie znaczy że w CS wszystko ma tak samo wyglądać. I szczerze to jesteś chyba pierwszą osobą która pisze że brakuje jej kasy na początku gry bo do tej pory większość pisała że gra jest za łatwa na starcie :) Gdybyś mimo wszystko dalej grała w CS to zapraszam na http://citiesskylines.com.pl/ tam w razie problemów zawsze ktoś ci pomoże jeśli z czymś nie dajesz sobie rady.

30.10.2015 15:52
odpowiedz
onex2222
8
Legionista

AnnaMariaMagda, ciężko jest mi zrozumieć Twoją opinię, przecie nie można oceniać gry pod względem domyślnego ustawienia gry? Fakt - jest to meczące, ale... to nie o to chodzi w grze:)
Coś musiałaś przekombinować z tymi kosztami, bo rzadko komu brakuje pieniędzy na początku gry.

Jeśli chodzi o wodę prąd i ścieki - jest inaczej niż w SimCity fakt - nie może być to przecież ta sama gra.
Ale czy Ty byś się wprowadziła do domu bez wody, ścieków i prądu ? A jak byś wybudowała chałupę bez prądu? Na agregacie długo byś nie pociągła :)

Co do dziwnych zachować karty graficznej, musisz napisać konfigurację Twojego komputera, bez tego nie pomożemy ci.
Najlepiej zapraszam na forum citiesskylines.com.pl tak jak Marcin wcześniej napisał.

19.02.2016 09:32
odpowiedz
taifang
14
Chorąży

Grę można za darmo przetestować w ten weekend na Steam.

22.02.2016 17:06
1
odpowiedz
Poniunowski
1
Junior

Gra jest świetna, bardzo ją polecam

28.02.2016 17:20
-11
odpowiedz
1 odpowiedź
BracoForOne
8
Konsul
5.0

64 bity zjebali totalnie

01.03.2016 22:08
-10
odpowiedz
1 odpowiedź
BracoForOne
8
Konsul

nie mogli 32 bity bo by się zesrali

06.03.2016 10:23
odpowiedz
Jarzab
2
Junior

10/10 Gra jest jest jedna z najlepszych lepsza od simcity! Polecam! :)

26.03.2016 00:26
odpowiedz
SuperGracz1
1
Junior

Niby nadal rozwijają, ciągle są nowe mody, jest świetna grafika i gameplay a jednak zaczęła mi się nudzic po 20 godzinach (kupiłem ledwo co parę dni temu)

03.04.2016 21:34
odpowiedz
kamilpocz
1
Junior

Gra jest beznadziejna, masa błędów ciągłe "brak odpowiedzi" ale najgorsze jest to że pewnego pięknego dnia gra zawiesiła się, a moich zapisów już nie było. Z Cities XL nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło. Szkoda było marnować pieniędzy na tak nie dopracowany produkt. Może jak ta "produkcja" wyjdzie z alfy to będzie warta jakiejkolwiek uwagi.

13.05.2016 23:07
odpowiedz
Ewers
17
Chorąży
9.5

Szkoda że ją sobie zapchałem przedmiotami z warsztatu :(
( Są niby fajne ale jednak jak ma się nawet 8 GB ramu, to do swobodnego grania potrzeba z 16 GB a zżerać będzie z DLC ok 11 o.O)
Tak czy siak, cudowne następstwo SimCity, godna produkcja o budowaniu własnej magicznej metropolii.
Gra jest mega pod względem transportu, drogownictwa i tworzenia połączeń ( Bo Collosal Order zna się na tych klockach :P) jednak gospodarka i kwestia wydobywania zasobów już troszkę się nie lepi.
Jednak, bardzo polecam, ostatnio były jakieś błędy w ogóle ( nawet Vanilla niektórym szwankowała) ale nawet jeśli, po tygodni takie rzeczy są korygowane :)

05.06.2016 18:02
odpowiedz
Electric_Wizard
12
Centurion
6.5

Jakaś ta gra... przesłodzona. Co prawda nie wygląda tragicznie jak SimCity. Jednak sprawia wrażenie bardziej jak na komórkę, a nie PC. Citiex XL też niby kolorowe ale bardziej dorośle wyglądało. Cities Skylines jednak mi nie podeszło.

03.07.2016 13:44
odpowiedz
1 odpowiedź
trabantemnaksiezyc
1
Junior

Oceniłbym nawet na 9 gdyby nie fakt że mój framerate na najniższych ustawieniach graficznych wynosi astronomiczne 10 FPS przy pustym mieście (po zmniejszeniu rozdzielczości i zainstalowaniu paru modów 20, ale tak nie da się grać...). Mimo to gra wypada nieporównywalnie lepiej od SimCity czy Cities XL (i pochodnych).
+ miasta nie są rozmiarów dużego centrum handlowego jak w SimCity
+ realistyczne podłączanie prądu i wody
+ spora scena moderska
- zbyt mało FPSów
- droższa o 20zł "deluxe edition" mało różni się od wersji podstawowej
- muzyka... wiem że to kwestia gustu, i że ma pasować do gameplayu, ale osobiście nie podoba mi się.

post wyedytowany przez trabantemnaksiezyc 2016-07-03 13:45:11
30.07.2016 21:46
odpowiedz
inspektor
1
Junior

Super gierka !!!!!

31.07.2016 11:36
odpowiedz
Hakim
150
Senator
9.5

Pierwsze minuty mnie nawet zraziły bym powiedział. Na szczęście nie odstawiłem gry na bok.
Ponad 20 godzin z grą i będzie więcej, bo jeszcze sporo budowli do odkrycia.
Wspaniała symulacja miasta. Tutaj autentycznie masz satysfakcję ze stworzonej metropolii. Korki można obserwować godzinami by znaleźć optymalne rozwiązanie dróg, a kombinowanie jak tu wybudować obwodnicę by wszystko usprawnić to sama przyjemność.
Każdy człowieczek, każdy samochodzik na mapie ma swój cel i miejsce w mieście.
Jak ktoś się zastanawia i lubi tego typu gry, to nie ma co czekać.

04.08.2016 00:00
odpowiedz
MadKrebs
3
Chorąży

Gra jest genialna, ale mój muzealny procesor nie pozwala niestety na budowanie zbyt dużych miast (FX 6100).

05.08.2016 13:45
odpowiedz
ucho od śledzia
4
Junior

Gra jest dobra lecz spodziewałem się czegoś lepszego. Jako fan serii Sim City brakuje mi kilka aspektów, a mianowicie: połączeń między miastami, wymiana oraz handel między nimi, rozbudowa instytucji publicznych, większej różnorodności przemysłu, bardziej rozbudowanych statystyk. Mam nadzieję że gra będzie wciąż rozwijana i będę mógł grze wystawić pełne zasłużone 10, na razie tylko 8.

02.10.2016 10:38
odpowiedz
flerionn
5
Junior
8.0

Gra nawet fajna, ale chyba nie umiem w nią grać bo już początku brakuję kasy(Udaje mi się tylko wybudować strefę mieszkalną, parę wodociągów i wiatraki po czym budżet pada.) :c

19.12.2016 22:32
odpowiedz
1 odpowiedź
lukasz1213
4
Legionista
9.0

bardzo dobra produkcja, ale chyba z krzesła spadli z tą ceną za prawie 2 letnią grę, chcą tyle samo lub więcej jak w dniu premiery

24.12.2016 12:37
odpowiedz
sciaho
4
Junior
9.0

Absolutnie świetna gierka. Przyznam się, że jest tak rozbudowana, skomplikowana i z wieloma możliwościami rozwiązań, że jest po prostu dla mnie nie do ogarnięcia - za mało mam czasu. Pograłem trochę, dobiłem jednym miastem do 7000 i zakończyłem. W sumie szkoda, bo polecę ją każdemu, podczas gdy sam umoczyłem tylko dziubka minimalnie.

post wyedytowany przez sciaho 2016-12-24 12:39:20
04.01.2017 00:48
odpowiedz
yakaart
10
Chorąży
8.0

W końcu dobry symulator miasta po paru latach posuchy:)

10.01.2017 14:51
odpowiedz
djbacu
31
Pretorianin

Za każdym razem gdy miasto przekroczy ponad 500 tyś. mieszkańców naglę budynki przemysłowe nie mają komu sprzedać produktów a w Stefach handlowych brakuje produktów. Ulice są pokazane na zielono, czyli brak korków, a pomiędzy strefami mam linię kolejową z dworcem towarowym. Na torach też brak zatorów.
W kilku przypadkach regiony sąsiadują obok siebie i nadal mają problem z wymianą towarów.
Mam zainstalowany mody na: wykupienie wszystkich 25 pól do gry, kasa bez ograniczeń, nieskończone surowce.
Czy to kwestia modów? Samej gry? Czy może jakieś przepisy miejskie są nie takie jak trzeba?

18.01.2017 19:04
odpowiedz
Longerinio
8
Legionista

Gra jest świetna. O wiele lepsza niż SimCity - duże pola pod rozbudowę, bardzo dużo możliwości.
Osobiście oglądam grę na yt:
https://www.youtube.com/channel/UCfxM7JjC7jfCfIlfzZksCKw

04.03.2017 18:48
odpowiedz
Lukdirt
46
Pretorianin

Oto moje najnowsze miasto w Cities: Skylines. Zapraszam do oglądania :)

https://www.youtube.com/watch?v=EkV9JgFZj4s

https://www.youtube.com/watch?v=uXmgsVeF5pg

24.03.2017 16:57
odpowiedz
1 odpowiedź
Rafusv2
16
Chorąży
9.5

Gra jest zarąbista. Super zabawa w budowniczego miasta. Przy rozbudowanym mieście pożera bardzo dużo CPU, a z grafiki ciągnie 4gb, ale wygląda super, dużo detali, a mapa jest duża. Z minusów to np. wydobywanie surowców słabe jest, albo niektóre cele np. ogrzać 100% budynków, doszedłem do 99% i nie byłem w stanie znaleźć w mega mieście 1 budynku nieocieplonego (czyli brak jakiś wyraźnych oznaczeń). Mimo to super gra.

post wyedytowany przez Rafusv2 2017-03-24 17:08:30
Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze