10 bardzo złych gier, które wykończą Cię psychicznie

Parszywa dziesiątka Czarnego Iwana powstała m.in. w oparciu o oceny na gry-online.pl, powtarzające się wypowiedzi w Internecie, a także wymianę zdań z niejakim Eugeniuszem Siekierą.

28 września 2011Czarny Iwan (gry-online.pl)
poprzednia

Pojęcie złej gry jest do pewnego stopnia względne. W Internecie można znaleźć wiele uwag, choćby odnośnie obu Wiedźminów – że jedyne, co da się z nimi sensownego zrobić, to wrzucić do najbliższego szamba, dla pewności mocno obciążając kamieniami. Podobne opinie dotyczą dziesiątków innych produkcji, mniej lub bardziej znanych. Poniższy mały ranking bazuje jednak na sumarycznej ocenie graczy i wielu głosach w sieci na temat tych konkretnych gierek. Parszywa dziesiątka powstała m.in. w oparciu o całość ocen na gry-online.pl oraz powtarzające się wypowiedzi w Internecie, a także moją wymianę zdań z niejakim Eugeniuszem Siekierą. Oczywiście bez problemu można by wzbogacić ją o kolejne tytuły genialne inaczej, choćby Rapid Gunner czy CTU: Marine Snapshooter. Pewnie każdy z Was mógłby przytoczyć jeszcze kilka innych, które były stratą czasu, nerwów i pieniędzy. To kto zaczyna?

Limbo of the Lost

Limbo of the Lost

Gra trzech uzdolnionych kopistów z Majestic Studios rodziła się w bólach grubo ponad dekadę. Początkowo bowiem powstawała na Atari ST, później chłopaki postanowili przepisać ją na Amigę CD32, a ostatecznie podjęli się tytanicznego wyzwania zaprezentowania Limba w środowisku pecetów, do tego w 3D. Czy dziesięć lat to dużo? Sporo, ale potrzeba przecież niemało czasu, aby kubek w kubek odwzorować lokacje z wielu najpopularniejszych gier, powielić motywy z przebojów kinowych, różnorakich produktów popkultury itd. Trzech geniuszy z Majestic zajmowało się głównie rżnięciem na żywca z takich tytułów jak np. The Elder Scrolls IV: Oblivion, Diablo II, Unreal, Painkiller, Return to Castle Wolfenstein oraz z kilku kultowych filmów, m.in. z Soku z żuka i Piratów z Karaibów. Ba! Skopiowali nawet swego głównego bohatera, który jest lustrzanym odbiciem Eda Nortona z filmu Iluzjonista! Wydawca – G2 Games – nie poznał się na tym tytanicznym dziele godnym doktora Frankensteina i wycofał cały nakład ze sklepów. Tylko nieliczni mogą więc zmierzyć się z czterema jeźdźcami Apokalipsy, głównymi antagonistami w Limbo of the Lost. Właściwie żadna strata, bo gierka była wątła jak biceps Szymona Majewskiego.

Ghost in the Sheet

Ghost in the Sheet

Panowie z firmy CBE szykują się właśnie do premiery swojej najnowszej gry przygodowej w konwencji science-fiction pod tytułem J.U.L.I.A. (premiera w listopadzie). Zanim świat ujrzy to wiekopomne dzieło, warto jednak rzucić okiem na wcześniejszą produkcję tego studia, zatytułowaną Ghost in the Sheet. Z założenia miała to być lekka, czarna komedia, a wyszło połączenie historii a la Kacper, Pogromcy duchów i może jeszcze Uwierz w ducha. Przede wszystkim pomysł na scenariusz, w którym główny bohater lata w prześcieradle, bo ktoś niedawno rozjechał go samochodem i mu się zmarło – wydaje się cokolwiek niedorzeczny. Fabuła w ogóle nie jest mocną stroną tej pozycji, bo okazuje się prosta jak kij od szczotki – grę można ukończyć w 4-5 godzin niespiesznej wędrówki po statycznym jak stara widokówka świecie. Dobija również oprawa muzyczna, dlatego nawet jeśli ktoś miał słuch zniszczony przez wizg startujących odrzutowców, wyłączał głośniki i dla pewności przebijał w nich membrany.

poprzednia
Limbo of the Lost

Limbo of the Lost

Detektyw Rutkowski - Is back!

Detektyw Rutkowski - Is back!

Maluch Racer

Maluch Racer

Manhattan Chase

Manhattan Chase

They're Alive

They're Alive

Ghost in the Sheet

Ghost in the Sheet

Kajko i Kokosz 2: Cudowny Lek

Kajko i Kokosz 2: Cudowny Lek

Super Stunt Spectacular

Super Stunt Spectacular

Country Justice: Revenge of the Rednecks

Country Justice: Revenge of the Rednecks

popularne artykuły

komentarze czytelników (40)


mateo91g  2011-09-28 - 17:36

Powinno się tutaj też znaleźć 90 % gier City Interactive, a na ich czele Rajd na Berlin: Oddziały Specjalne. Próżno szukać większego syfu wśród gier, szczerze nie polecam.

mateo91g  2011-09-28 - 17:58

@Lahcim7106 - faktycznie, Gothic 3 Zmierzch Bogów był tragiczny, nadawał by się na tą listę znakomicie. Ta gra, po prostu zeszmaciła markę Gothic, zrobiło ją jakieś indyjskie studnio, i była to ich pierwsza gra; Zmierzch Bogów był niezłym policzkiem dla Piranhy Bytes, ktoś tak zszargał ich tytuł. Potem JoWooD wypuściła Acranie Gothic 4, która nie była już taka tragiczna jak ZB ale dobra też nie. Ale JoWooD spotkała zasłużona kara - zbankrutowali, teraz już nie będzie miał kto kalać dobrego imienia Gothica, miejmy nadzieję że Piranha Bytes odzyska prawa do marki i zrobi nowego Gothica na miarę 1 i 2 części !

Morgoth*  2011-09-28 - 18:04

Kojarzę tylko Kajko i Kokosz i Maluch Racer...

Harry M  2011-09-28 - 18:13

Uff na szczęście w nic z tego nie grałem

Dym14  2011-09-28 - 20:14

Maluch Racer W tym miejscu mógłby równie dobrze znaleźć się Poldek, Syrenka czy Warszawka... Nie mogłoby się znaleźć bo np. Poldek Driver z tego co pamiętam a nie Poldek Racer ^^

cicha_black_angel  2011-09-28 - 20:35

Pech chciał, że właśnie mam w swojej kolekcji Super Stunt Spectacular

vojak_2  2011-09-28 - 22:00

Te gry to pierwsze słysze...

XerxesPL  2011-09-29 - 00:30

A gdzie np. wspaniały "Wilczy Szaniec"?

Adissonn  2011-09-29 - 00:39

haha xD tylko w "maluch racer" grałem o innych pierwsze słyszę.. co mnie nie dziwi :P ale było duzo duzo wiecej takich gniotów

Dżej_Dżej  2011-09-29 - 10:56

Ściągnęłam sobie ten tekst i mam go zamiast czytać co wieczór przez najbliższy rok!

orangensaft  2011-09-29 - 13:01

"a kule z pukawki zabijały oprychów nawet wówczas, gdy trafiały tylko w ramię" ...

Bezi2598  2011-09-29 - 21:42

Myślałem, że będą gry w stylu Postala. Szkoda

bajf  2011-10-01 - 00:02

Super stunt spectacular i Limbo of the lost miały w CD-Action oceny 0 i -1 xD(albo na odwrót)!!!

victripius  2011-10-03 - 15:29

Jakoś nie słyszałem o żadnej grze i może dobrze, bo jak widać są to mega gnioty :) Świetny artykuł i oby więcej takich. Może teraz lista współczesnych, beznadziejnych gier ?

djmaciek  2011-10-03 - 21:10

Czarny Iwan już nie współpracuje z CDA?

Nolifer  2011-10-07 - 00:22

Współczuje każdemu , kto musiał grać w te gry :D

szymon_majewski  2011-10-07 - 00:26

Ja mam Limbo of The Lost i chyba jako jedyna osoba na swiecie oceniam ta gre NIE POD WZGLEDEM TEGO JAKA JEST OTOCZKA, tylko pod wzgledem grywalnosci i trudnosci. Mam ta gre w oryginalnej wersji. I musze powiedziec ze w prownaniu do innych gier logicznych, wypada ona naprawde niezle. ...

Marcines18  2012-09-09 - 20:42

"obu Wiedźminów – że jedyne, co da się z nimi sensownego zrobić, to wrzucić do najbliższego szamba, dla pewności mocno obciążając kamieniam" COOOO? chyba źle zrozumiałem, ponieważ Wiedźmin i Wiedźmin 2 to jedne z najlepszych gier ever..

Kita8000  2013-06-17 - 22:24

Gry z City Interactive nie są złe są więcej niż dobre a dowodem tego są snipery: Ghost Warrior

VandiHD  2014-08-21 - 18:23

A gdzie gniot, z którym nie wytrzymałem dwóch minut: "Rzeźnik - Przyjdzie po ciebie". Czy "Need For Russia - Greatest Cars from CCCP"