Ratatuj [PC]

Ratatouille. Ratatouille bazuje na filmie animowanym o tej samej nazwie, stworzonym przez ekipę z Pixar Animation Studios – bastionu twórców Toy Story, Finding Nemo (Gdzie jest Nemo?) i Cars (Auta). Rolę głównej postaci pełni Remy, który jest dość niezwykłym szczurem. Protagonista ów uwielbia dobre jedzenie, przez co nieszczególnie lubi się ze swoją rodziną.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Ratatuj data premiery gry na PC:

26 czerwca 2007 ( światowa data premiery )

18 października 2007 ( data wydania w Polsce )

26 czerwca 2007 ( premiera w USA )

gry podobne do Ratatouille:

Shrek 2: The Game
Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów
Madagaskar 2

Zręcznościowe

Ratatouille bazuje na filmie animowanym o tej samej nazwie, stworzonym przez ekipę z Pixar Animation Studios – bastionu twórców Toy Story, Finding Nemo (Gdzie jest Nemo?) i Cars (Auta). Kinowy pierwowzór wyreżyserował Brad Brid, odpowiedzialny wcześniej za The Incredibles (Iniemamocni). Omawiana gra łączy elementy przygodowe i zręcznościowe w formie, atrakcyjnej zarówno dla małoletnich odbiorców, jak i dla użytkowników zdecydowanie starszych.

Rolę głównej postaci pełni Remy, który jest dość niezwykłym szczurem. Protagonista ów uwielbia dobre jedzenie, przez co nieszczególnie lubi się ze swoją rodziną, mającą zdecydowanie mniej wygórowane potrzeby kulinarne. Poza tym bohater chciałby zostać szefem kuchni w ekskluzywnej restauracji, aby móc realizować się w gotowaniu na najwyższym poziomie. Szczęśliwie Remy'emu udaje się dotrzeć do kanału, biegnącego pod jedną z najsłynniejszych paryskich jadłodajni, a stamtąd prosto do kuchni, gdzie jest raczej niemile widzianym gościem. Mimo wszystko kierując szczurzym entuzjastą kulinariów musimy pomóc mu zrealizować jego pozornie nierealne marzenie.

W wirtualnej rzeczywistości odtworzono większość lokacji, znanych z filmu Ratatouille. Podobnie rzecz ma się z postaciami, odgłosami etc. Wszystko w charakterystycznej oprawie graficznej z najwyższej półki. Generalnie zabawa podzielona jest na szereg emocjonujących mini-gier o zróżnicowanych zasadach. Trzeba m.in. uciekać przed niebezpieczeństwami, bezszelestnie przemykać się do określonych miejsc oraz oczywiście przyrządzać mistrzowskie potrawy.

Tryb gry: single / multiplayer   Nośnik: 2 CD  
Ocena gry 6.5 / 10 na podstawie 527 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium III 1.3 GHz, 256 MB RAM, karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista

Ratatuj - recenzja gry

Ratatuj - recenzja gry (PC)

"Naturalnie nie mogło zabraknąć mini-gierek. Tak oto będziemy musieli przyprawić zupę, wrzucając odpowiednie składniki, przygotować sałatki, tort, pokroić kartofle, przygotować zupę wariant drugi, wariant trzeci... Dla odmiany pozostaje przejażdżka wzdłuż kanałów, zwiedzając po drodze fascynujące widoki szczurzego świata. Jeśli komuś nadal mało, może przenieść się w bajeczny (a jakże) świat wielgaśnych owoców, warzyw, różnorakiego sprzętu kuchennego, mięs oraz kilku innych produktów spotykanych w życiu codziennym. Szczerze muszę przyznać, że przy mini-grach bawiłem się o wiele lepiej niż podczas rozgrywania zwykłych misji. Szczególnie największą frajdę przynoszą szaleńcze zjazdy po rurach, a gdy dołączymy do tego uaktywnioną zwiększoną prędkość, to robi się naprawdę fantastycznie. Niemniej to by było na tyle, jeśli chodzi o pozytywne wrażenia z gry."  więcej

komentarze czytelników


Shaybeck  2007-06-27 - 15:09

nikt nie skomentował? a ja już grałem niskiej jakości filmy przerywnikowe wycięte wprost z filmu piękna animacja postaci miodne modele zabawne ruchy bohaterów genialne sterowanie miła gra

Alieen2006  2007-06-27 - 23:17

A jakie to ma minimalne wymagania? bo coś na http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest tego niema :/

Shaybeck  2007-06-28 - 09:27

The following are the minimum system requirements for 'Disney-Pixar Ratatouille' on a Windows-based PC: ...

/FAN CRY\  2007-10-19 - 22:30

gralem wta gre jest super polecam lepsze od toy story 2

/FAN CRY\  2007-11-04 - 17:54

JAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAASNE G***O PRAWDA JA MAM GEFORCE 4 MX I TA GRA NA HIGH DETALACH WOGLE SIE NIEZACINA!!!!!!!

Harry M  2008-05-27 - 13:35

gra super

maciejowa1994  2008-06-23 - 13:50

Ogulnie gra nawet nawet raczej nie dla mnie , ale da się pograc :)

_D_R_A_G_O_N_  2008-09-09 - 21:00

Hehe. Nawet przeszedłem. Nie jest zła

bundzia  2008-10-21 - 00:19

Ma ktoś może save`y? nie dam rady przejść a raczej zjechać do końca z rur :( help...

10

ArardGaming  2015-11-20 - 21:36

Walcie się - kocham tę grę :D Na urodziny kiedyś dostałem.