Neverwinter Nights 2 [PC]

Kontynuacja hitowej gry role-playing, która premierę miała w połowie 2002 roku. Podobnie jak wcześniej, mamy do czynienia z tytułem opartym na zasadach trzeciej edycji systemu role-playing o nazwie Dungeons & Dragons. Za produkcję omawianego sequela odpowiedzialne jest studio Obsidian Entertainment.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Neverwinter Nights 2 data premiery gry na PC:

31 października 2006 ( światowa data premiery )

08 grudnia 2006 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Neverwinter Nights 2:

Wiedźmin
Dragon Age: Początek
Wiedźmin: Edycja Rozszerzona

RPG, TPP, fantasy, Dungeons & Dragons, klasyczne RPG

Neverwinter Nights 2 to kontynuacja hitowej gry role-playing, która premierę miała w połowie 2002 roku. Podobnie jak wcześniej, mamy do czynienia z tytułem opartym na zasadach trzeciej edycji systemu role-playing o nazwie Dungeons & Dragons. Za produkcję omawianego sequela odpowiedzialne jest studio Obsidian Entertainment. Warto dodać, iż dla tej firmy próba wyprodukowania solidnej kontynuacji nie jest czymś nowym. Obsidian jest bowiem odpowiedzialny za dobrze przyjętą przez graczy drugą część cRPG-a Star Wars: Knights of the Old Republic.

Fabuła sequela osadzona została w dobrze znanym miłośnikom pierwszej części świecie Forgotten Realms. Autorzy NWN 2 przygotowali rozbudowany tryb singleplayer, nie zapomnieli też jednak o miłośnikach potyczek sieciowych. Fabuła kilkudziesięciogodzinnej kampanii przeznaczonej dla pojedynczego gracza rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części gry. Kraina, która w przeszłości targana była licznymi konfliktami nie zaznała na długo spokoju. Wybrzeże Mieczy ponownie staje przed obliczem wojny. Właściwa gra opowiada o losach pewnego samotnego bohatera. W momencie, w którym poznaje go sam gracz jest on w drodze do Neverwinter. Zadanie wspomnianego herosa związane jest z posiadaną relikwią, która mieści w sobie niewyobrażalną moc. Jak na rasowy tytuł role-playing przystało, gra wypełniona jest licznymi zwrotami akcji. Cała zabawa podzielona została na kilka rozdziałów. Aby móc przejść dalej należy wykonać obowiązkowe zadania na aktualnie badanym obszarze. Fabuła gry wypełniona jest oczywiście wieloma mniejszymi questami, których nie trzeba podejmować się w celu osiągnięcia końcowego sukcesu.

Wspomniany multiplayer obejmuje przede wszystkim rozbudowane narzędzia edycyjne, dzięki którym można zaprojektować własną przygodę, a następnie zaprosić do zabawy innych graczy. Modyfikacje mogą również obejmować pojedyncze postaci, ekwipunek czy nawet skrypty odpowiedzialne za zachowanie poszczególnych osób.

System rozwoju postaci pozostawiono bez większych zmian, co nie oznacza, iż nie doczekał się on licznych usprawnień. Prowadzeni bohaterowie mogą korzystać z nowych typów umiejętności czy też nieznanych wcześniej czarów. Autorzy omawianej kontynuacji przygotowali również kilka nowych klas postaci. W przeciwieństwie do pierwszej części gry, która oferowała zaledwie jednego pomocnika, w sequelu gracz może zabrać ze sobą aż trzy inne osoby. Co więcej, posiada nad nimi pełną kontrolę. Gra działa na silniku graficznym nowej generacji nazwanym Electron, który obsługuje m. in. dynamiczne oświetlenie, mapowanie normalne oraz Shadery w wesji 3.0.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Nośnik: 1 DVD  
Ocena gry 8.6 / 10 na podstawie 5355 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.5 / 10 na podstawie 226 głosów czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 5.5 GB HDD, Windows XP

Neverwinter Nights 2 - recenzja gry

Neverwinter Nights 2 - recenzja gry (PC)

"Jednocześnie towarzyszyć nam mogą 3 lub 4 postacie (zwiększenie limitu ma swoje fabularne uzasadnienie), podczas gdy aktualnie nie wykorzystywani członkowie ekipy czekać na nas będą w swego rodzaju bazie wypadowej, do której w każdym momencie możemy wrócić i dokonać rotacji w składzie. Uzyskiwane przez nas punkty doświadczenia automatycznie przekazywane są wszystkim NPC (bez dzielenia, jeśli dostaniemy 100 XP za wykonanie misji, każdy bohater dostanie całą setkę), dzięki czemu nawet nieużywane przez nas postacie nie pozostają w tyle za resztą. Praktyczne. Zgodnie z tradycją gier opartych na Dungeons & Dragons, tak i tutaj spotkamy się z limitem doświadczenia, ograniczającym nas do osiągnięcia 20 poziomu (nałożony jest właśnie na numer poziomu, a nie, jak to czasem bywało, na liczbę punktów doświadczenia do zdobycia)."  więcej

1:45

Video Neverwinter Nights 2

#2

1:34

Video Neverwinter Nights 2

#1

1:29

Video Neverwinter Nights 2

Wypowiedzi developerów #6

komentarze czytelników (335)


szczypiorofixpw  2012-04-18 - 13:24

Jedna z najlepszych gier cRPG w jakie kiedykolwiek grałem...

snapi2000  2012-04-20 - 13:08

deTorqemada bo wedlug mnie zeby w to grac trzeba miec dodatek "Maska Zdrajcy" inaczej sterowanie jest bardzo niewygodne, nie ma paru potrzebnych opcji w menu opcji i interface jest gorszy :) gra z dodatkiem Maska Zdrajcy jest po prostu mega

kamilos8618  2013-01-21 - 19:18

Witam, wtrącę swoje 3 grosze. W NWN grałem, przeszedłem 2 razy kampanię podst. i 2 razy oba dodatki. Podobał mi się mod "darkness over daggerford". Ogólnie gra nie była idealna ale całkiem przyjemna, multi też całkiem sprawne. W porównaniu do NWN1, NWN 2 rozczarowuje. Fabuła jest jaka jest, nie jest zła, ale dobra też nie. Najpierw plusy: ++ Grafika, ogólnie ładna. Ładne zbroje i efekty czarów. Skopali tylko niektórą broń, np. wielkie toporne miecze (ble), ale można się do tego przyzwyczaić. ++ Tworzenie postaci, ogromna ilość kombinacji, atutów itp. + Tworzenie przedmiotów, wojownik/mag w mitrylowej kolczudze, super! + Muzyka, pomimo tego, że większość utworów i dźwięków jest z NWN1. + Moduły i dodatki, gdyby nie one odłożyłbym NWN2 na półkę. +++ Multiplayer. Ewidentnie większa przyjemność z gry. Minusy: --- Lokacji jest wiele, ale nic na nich się nie znajduje, są bardzo małe i po prostu nudne. Brakuje interakcji z otoczeniem. W pierwszej części wszędzie leżały porozrzucane skrzynki, beczki itp, które można było otworzyć, i czasem coś znaleźć. Było trochę lepiej. Poza tym przechodząc 1 akt kilka razy, za każdym razem miałem prawie te same przedmioty, mało losowości ...

SpecShadow  2013-01-24 - 12:36

Gra pojawiła się ponownie w sprzedaży na GOG, sam dzierżę cudem upolowany egzemplarz Złotej Kolekcji. Może wznowią sprzedaż pudełek?

7.5

AlkoPc  2013-01-30 - 15:15

Jestem fanem gier RPG tego typu, ale ta część jakoś nie specjalnie mi podeszła. Nie znaczy to wcale, że gra nie jest dobra.

9.0

Anarchi  2013-03-13 - 20:19

Gra jest MEGA. +Fabuła +Tworzenie postaci +Ciekawi NPC +Grafika +Wszystko inne -Kamera i sterowanie (Baldurs Gate i tak lepszy)

8.0

panTicTac  2013-03-31 - 11:54

Ogromnym plusem jest tu fabuła, która jest dla mnie lepsza niż w jedynce. I to zasługuje na uznanie, cała reszta jest w porządku, choć muzyka jakoś nie przypadła mi do gustu. Największym jednak plusem jest modowanie gry, gra dzięki temu wciąż żyje i gra w nią masa ludzi. Dla mnie gra zasługuje na 8+/10, może trochę naciągane, no dobra.. 8/10, nic odkrywczego w gatunku RPG, ale daje ogromną frajdę z pokonywania co innych przeciwników i przeszukiwaniu różnych katakumb i lochów.

9.5

Stefano77  2013-10-02 - 18:08

Gram ze wszystkimi dodatkami, patchami. Fabuła niesamowicie wciągająca, a i rozwój postaci bardzo dobry. Co do minusów to grafika się dość mocno postarzała, ale największym koszmarem jest praca kamery do której nadal nie mogę się przyzwyczaić. Jednak pomimo kilku niedogodności gram dalej i dalej:)

Tomtrade  2013-11-24 - 10:19

Pójdzie ta gra na Win7 czy nie ma szans?

8.5

misteriolalista  2013-12-07 - 21:44

@up pójdzie bez problemu :P

9.0

Irek22  2014-01-07 - 16:34

Jeżeli chodzi o singiel (multi mnie nie interesuje) NWN 2 pod każdym względem jest dużo lepsza niż nudnawa, uboga i nieklimatyczna a przy tym wizualnie paskudna "jedynka" (jedynie muzyka z NWN 1 przetrwała próbę czasu). Może dlatego, że tak naprawdę NWN 2 bliżej do - na szczęście! - BG niż do NWN 1... Generalnie samą podstawkę oceniam na 8,5/10. Natomiast ocena, która widnieje poniżej jest za podstawkę + 3 dodatki.

9.5

kesor556  2014-03-10 - 20:33

Według mnie NWN 2 miał najlepszą fabule,bardzo dobrze gra się na singlu i na multi,bardzo mi się podobały wszystkie dodatki,a kampania według mnie była bardzo długa, fajne zbroje, bardzo dużo klas i atutów to mi się bardzo spodobało. Przy zakończeniu kampani (ostatnia misja) spodobało mi się że można sprzymierzyć się do swojego głównego wroga (króla cieni) przeciwstawić się swoim towarzyszom, albo po prostu go zabić ze swoja drużyną tak to wygląda na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=NdKOS_mvB4c najważniejsze jest według mnie w kampani dobrze zrobione to że każdy krok i postęp w grze zmienia zakończenia gry. A co do nwn 1 miał tak samo dobrą fabule i dobry multi był na multi żeby se przejść z kimś całą kampanie.

Dzonyy  2014-06-25 - 11:32

Najlepsza ze wszystkich części NWN. Bawiłem się przy niej zdecydowanie lepiej niż przy jedynce. Do tego dochodzą kapitalne dodatki.

Laston  2014-07-25 - 12:56

Możecie powiedzieć jak wygląda tryb kooperacji w NWN2?

boy3  2014-08-08 - 14:37

Jedna osoba to postać główna, działa tak samo jak postać w single player i to jest hots. Wszystkie dialogi klika postać główna, ale druga osoba może je widzieć. Kolega który dołączył do gry to po prostu kumpel, który jest jako towarzysz, może wybrać sobie swój wygląd, klase itd. :)

8.5

boy3  2014-12-22 - 18:38

Zaraz po baldurze jeden z najlepszych RPG dla mnie

10

snapi2000  2015-07-30 - 22:14

znakomity RPG, mój must have :)

9.5

vakram  2015-10-04 - 20:23

Znakomita gra, ciekawe czy kiedykolwiek doczeka się godnego następcy.

10

wronczanin  2015-10-19 - 22:10

Gra była wspaniała, wielki sentyment!

9.5

FanBoyFrytek  2015-11-12 - 22:19

Epicki classic rpg jest u mnie na 3 miejscu :)