Escape from Tarkov PC

Sieciowa strzelanina FPS/TPS z elementami RPG i survivalu. Gracze wcielają się w członków jednej z dwóch rywalizujących ze sobą korporacji militarnych i walczą o przetrwanie na terenie tytułowego rosyjskiego miasta. W porównaniu do większości popularnych strzelanek sieciowych, gra wyróżnia się ciekawą otoczką fabularną, a także pełną swobodą przemieszczania się po terenie miasta i podejmowania całej masy zróżnicowanych aktywności. Całość uzupełnia wysoki realizm (w kwestii rozgrywki oraz oprawy), oryginalny system rozwoju postaci i spory nacisk, położony na aspekty survivalowe.

Akcji, FPP, TPP, sandbox, FPS, elementy RPG, survival, sieciowe, multiplayer, TPS, kooperacja, strzelanki.

Escape from Tarkov - screen - 2016-12-16 - 336122Escape from Tarkov - screen - 2016-12-16 - 336121Escape from Tarkov - screen - 2016-12-16 - 336120Escape from Tarkov - screen - 2016-12-16 - 336119Escape from Tarkov - screen - 2016-12-16 - 336118Escape from Tarkov - screen - 2016-12-16 - 336117Escape from Tarkov - screen - 2016-12-16 - 336116Escape from Tarkov - screen - 2016-12-16 - 336115Escape from Tarkov - screen - 2016-12-16 - 336114

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Escape from Tarkov | PC

26października2015

Zapisy do testów

Zarejestruj się na: http://www.escapefromtarkov.com/
beta testy gier... zobacz więcej

4sierpnia2016

Alpha Test

Więcej informacji o testach: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=98438
beta testy gier... zobacz więcej

Data premiery gry Escape from Tarkov nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona

PC Windows
Okładka Escape from Tarkov (PC)
Escape from Tarkov

Escape from Tarkov na PC Windows to zrealizowana w konwencji MMO strzelanina FPS/TPS z elementami RPG oraz survivalu, w której gracze wcielają się w członków dwóch korporacji militarnych, walczących ze sobą na terenie tytułowego rosyjskiego miasta. Za stworzenie gry odpowiada pochodzące z Sankt Petersburga studio Battlestate Games, którego członkowie nie należą do branżowych nowicjuszy, a na swoim koncie mają m.in. prace przy takich markach, jak STALKER, Mass Effect czy BioShock.

Fabuła

Skandal polityczny doprowadził do wybuchu otwartego konfliktu zbrojnego pomiędzy korporacją Terra Group, a władzami Rosji – walki prowadzone są jednak pomiędzy wynajętymi przez nie grupami najemników – USEC I BEAR. Akcja gry rozgrywa się na kilku zróżnicowanych mapach rosyjskiego miasta Tarkowa (przedmieścia, centrum itp.), odciętego od świata przez wojska Federacji Rosyjskiej i ONZ. Gracze opowiadają się po stronie jednej z dwóch rywalizujących ze sobą korporacji militarnych i walczą o przetrwanie w pozornie opuszczonej, pełnej rozmaitych niebezpieczeństw metropolii. Istotną rolę w grze odgrywa jeszcze trzecia grywalna frakcja – Scavsi (bandyci, cywile), a podczas zabawy na graczy czeka cała masa misji specjalnych, zadań i zagadek, które sukcesywnie odsłaniają kolejne tajemnice Tarkowa.

Mechanika

Mimo że sedno rozgrywki stanowi rywalizacja graczy należących do dwóch konkurencyjnych drużyn podczas fabularnych rajdów, cała zabawa nie sprowadza się tylko i wyłącznie do ustawicznej wymiany ognia. Jednym z istotnych wyróżników gry Escape from Tarkov jest możliwość wchodzenia w interakcje z napotkanymi postaciami niezależnymi i podejmowania całej masy zróżnicowanych aktywności. Możemy więc przeprowadzać rajdy, szukając dróg wyjścia z konkretnej mapy, zajmować się realizacją tajnych misji (samotnie lub w trybie kooperacji), bądź poświęcić się eksploracji i zbieraniu przedmiotów, którymi następnie w specjalnych punktach możemy wymieniać się z innymi graczami.

Na szczególne wyróżnienie w grze zasługuje oryginalny system rozwoju postaci, który nalicza kilka rodzajów doświadczenia w zależności od typu podejmowanych przez graczy aktywności oraz sprawia, że nieużywana zdolność zostanie przez naszą postać zapomniana. W miarę postępów rozgrywki, możemy opanować ponad setkę zróżnicowanych umiejętności, podzielonych na cztery główne kategorie: fizyczne, kognitywne, bojowe i praktyczne. W grze nie zabrakło też oczywiście całkiem sporych możliwości ulepszania i modyfikacji broni.

Niezwykle istotnym elementem rozgrywki jest także aspekt survivalowy. Okazuje się bowiem, że równie groźnym przeciwnikiem co najemnicy konkurencyjnej korporacji, jest dla nas także samo miasto – wraz z panującymi tam warunkami i czającymi się na każdym kroku niebezpieczeństwami. Kontrolowana przez nas postać może więc zginąć nie tylko od kul przeciwnika, ale także z powodu urazów, chorób, wycieńczenia, odwodnienia czy zatrucia substancjami promieniotwórczymi. Oznacza to, że aby przetrwać, musimy też nieustannie szukać żywności, wody, leków oraz innych przydatnych przedmiotów.

Tryby gry

Produkcja studia Battlestate Games to z założenia gra sieciowa, nastawiona na rywalizację i kooperację drużynową w maksymalnie 5 osobowych drużynach. Podstawowym trybem są fabularne rajdy ograniczone czasowo, w których 12 osób stara się znaleźć wyjście z lokacji, walcząc zarówno między sobą, jak i z przeciwnikami kontrolowanymi przez SI oraz graczami wcielającymi się w bandytów. Po wykonaniu wszystkich misji fabularnych do naszej dyspozycji dochodzi największy obszar bez limitu czasowego, zachęcający do eksploracji i interakcji z postaciami NPC. Dla zwolenników szybkich starć PvP przygotowano tryb Areny, gdzie na małych mapach gracze walczą ze sobą na wzór pojedynków gladiatorów w potyczkach 1 na 1, 2 na 2 lub 4 na 4.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PC Windows gra Escape from Tarkov wyróżnia się fotorealistyczną oprawą graficzną, uzyskaną dzięki nowoczesnej technologii trójwymiarowego skanowania rzeczywistych lokacji (wykorzystanej m.in. także w produkcji Get Even polskiego studia The Farm 51). Twórcy położyli przy tym bardzo duży nacisk na sam realizm rozgrywki, objawiający się w takich elementach, jak wiernie odwzorowana balistyka pocisków, w pełni proceduralny system efektów, pełna swoboda ruchu oraz interakcji z otoczeniem, a także zaawansowane opcje personalizacji broni i postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.3 / 10 na podstawie 755 głosów czytelników.

Gry podobne do Escape from Tarkov

Wymagania wiekowe Escape from Tarkov

18+

Wymagania sprzętowe Escape from Tarkov

Rekomendowane: Intel Core i5 3.2 GHz/AMD FX 3.6 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce 660 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/AMD Phenom II 2.6 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 560 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Graficzna miazga, klimat Stalkera, sieciowy survival - oto Escape from Tarkov

Graficzna miazga, klimat Stalkera, sieciowy survival - oto Escape from Tarkov [9:10]

I tylko na PC Escape from Tarkov to obiecująca survivalowa gra sieciowa z pogranicza gatunków. Mamy tutaj strzelanie, skradanie, rywalizację między drużynami i aspekty MMO. Czy taka mieszanina ma szansę wypalić? Na pewno do tytuły przyciąga świetna oprawa graficzna - deweloperzy zza Buga potrafią w końcu wykorzystać w pełni opcje dzisiejszych komputerów.

3:23
rozgrywki z wersji alfa

PC

3:2330 grudnia 1899

4:52
modyfikowanie broni

PC

4:5230 grudnia 1899

4:45
inventory and looting

PC

4:4530 grudnia 1899

Analizujemy Escape from Tarkov – czy The Division ma się czego obawiać?

Przed premierą 28 kwietnia 2016, 13:10

W Escape from Tarkov będziemy mogli również wcielić się właśnie w postać wspomnianej powyżej „hieny”, nie ryzykując praktycznie niczym – ale z pewnymi ograniczeniami. Scav odradza się na mapie z losowo wybranym sprzętem i stanem zdrowia, zwykle będzie więc o wiele słabszy w starciu z dobrze uzbrojonym i opancerzonym najemnikiem, niemniej w przypadku śmierci nie straci nic ze swego ekwipunku, a ma szansę zdobyć cenny towar od innych graczy. Liczba złomiarzy na serwerze nie została jeszcze ustalona i bardzo jestem ciekaw, czy autorom uda się zachować odpowiedni balans pomiędzy postaciami wykonującymi misje a tymi, które im w tym przeszkadzają, choć scavsi będą mogli też przekonywać innych o swoich przyjacielskich zamiarach. Od tego zależy, czy wcielanie się w scava okaże się realnym sposobem na zdobycie cennego lootu, czy raczej tylko zabawną formą grania w pełną realizmu grę.

Komentarze Czytelników (78)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
22.01.2016 16:29
-4
odpowiedz
3 odpowiedzi
Zhioo
1
Junior

Witam!
Czy gra pójdzie na takim oto sprzęcie:
Procesor graficzny: Nvidia GeForce GTS 250
Procesor: Intel(R) Core(TM) i3 CPU 530 @2.93GHz
Pamięć: 6,00 GB RAM (użyteczne 5,93)

25.01.2016 13:28
odpowiedz
2 odpowiedzi
Lyos
1
Junior

Moment, a to bedzie jak w DayZ, ze wychodzac z gry i zmieniajac serwer EQ nam pozostaje? Czy to bedzie bardziej cos na tle BFa, tyle ze ekwipunek zbieramy za kazdym razem od nowa? Co najwazniejsze, sa dwie organizacje. Jezeli ktos gra solo, to ma mozliwosc zabijania wszystkiego co sie rusza? Czy tylko przeciwnej druzyny?

06.02.2016 16:45
-2
odpowiedz
Rudy_1212
10
Legionista
9.0

My będziemy kupować a Putin się bogaci??

20.02.2016 21:39
-1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Gromowca
1
Junior

Szkoda, że tylko wyjdzie na multiplayer. Chciałbym żeby było na singleplayer.

22.02.2016 09:24
odpowiedz
1 odpowiedź
Barthez x
124
vel barth89

Myślicie, że EfT ukaże się również w wersji pudełkowej? To ten typ gier?

29.02.2016 23:00
odpowiedz
Hauka
45
Centurion
10

Kur**, to już jest 4 Gra którą chcą wydać twórcy STALKER`a, pewnie znowu Chu* z tego wyjdzie... Ale może kiedyś ten Ukraiński Totalitaryzm zakazu wydawania gier się skończy.

02.03.2016 01:11
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
pabloNR
31
Pretorianin

Prawda jest taka, że ani "Survarium" ani "Escape from Tarkov" nie mają szansy na dłuższą metę stać się duchowymi następcami serii STALKER. Dlaczego? Bo to gry sieciowe, a zastąpić Stalkera może tylko gra z porządnym single playerem. Najlepiej postapokaliptyczny (niekoniecznie umiejscowiony w Zonie) sandbox. Byłoby fajnie gdyby jakieś polskie studio porwało się na coś takiego. Fabułę mogłaby np. stanowić historia alternatywna, w której to wojska Układu Warszawskiego przeprowadzają masową ofensywę na kraje NATO w konsekwencji czego Polska, a zaraz po niej większość Europy i USA zmienia się w radioaktywne pustkowie (mniej więcej temu zapobiegł Pułkownik LWP Ryszard Kukliński - tak na marginesie). Nie licząc Ukraińców i Rosjan, chyba tylko Polacy, w moim odczuciu, potrafiliby oddać mniej więcej stalkerowski klimat. Zresztą, nieważne kto...JA CHCĘ STALKERA 2, ewentualnie kolejną część Metra :)

04.03.2016 10:27
odpowiedz
KowalLukasz
1
Junior

Witam.Mam na imię Łukasz.Gra wydaje mi się być ciekawa.Grałem kiedyś w Stalkera i klimat był świetny :-)

05.03.2016 13:52
-3
odpowiedz
6 odpowiedzi
yadin
85
Senator

Ciekawe, czy na PS4 będzie taka sama grafika, czy tylko większa płynność?

14.03.2016 22:21
3
odpowiedz
L1Ender
39
Anty_ISLAM

tak skopanej fizyki pocisku i wytrzymałości broni nie ma w żadnej innej grze prócz stalker , po wystrzelaniu 5 magazynków AK kompletnie zniszczone parodia:D

01.04.2016 18:51
-2
odpowiedz
openforu0
6
Legionista

Jak to może być następcą stalkera??????? Przecież stalker to nie gra sieciowa..

18.04.2016 23:48
odpowiedz
Damianovsky
1
Legionista

Widząc te obrazki przypomina mi się Charnobyl Commando oby tak nie było. Może być fajne ale na 1 raz

29.04.2016 03:04
odpowiedz
Masterczolki
16
Legionista
10

no to the division moze zawinac sie ladnie do domu haha

02.05.2016 08:58
odpowiedz
1 odpowiedź
Tomasz0502
2
Legionista

Proponuje by wszyscy fani gry Ci którzy zamierzają kupić grę zebrali się w jednej grupie, będzie łatwiej potem znaleźć ekipe do gry i oklepu innych graczy z innych Panstw.
facebook.com/groups/1698088830438824
zachęcam do dołączenia, utworzymy profil informacyjny który pozwoli nam zebrać jakieś informacje i wspólnie się dogadać.

post wyedytowany przez Tomasz0502 2016-05-02 08:59:14
03.05.2016 18:08
odpowiedz
Tomasz0502
2
Legionista

Prawidłowy link do grupy escape from tarkov facebook.com/groups/516634891880243?ref=bookmarks
Osób zainteresowanych tą grą jest sporo wiec musimy się zebrać w jednym miejscu, będzie łatwiej przekazywać informacje na temat gry i później się odnaleźć.

21.05.2016 20:49
odpowiedz
1 odpowiedź
Zalasow
2
Junior

Pytanie tylko,czy w ogóle wyjdzie na polski rynek.Po tym jakie obecnie mamy z Rosją kontakty przyjacielskie,to ciężko powiedzieć

31.05.2016 19:22
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
Marder
162
Generał

Najnowszy gameplay --- https://www.youtube.com/watch?v=iyyJEzZq3sQ

Niestety boty durne straszliwie, okazjonalne niedoróbki enginu (jakieś trzęsące się obiekty), interfejs w dalszym ciągu bardzo toporny a tak zachwalany model strzelania wygląda jakoś sztywnie. Jeszcze dużo pracy przed nimi a i tak zaczynam podchodzić do tego bardziej sceptycznie niż na początku.

01.06.2016 14:24
odpowiedz
Paoro
9
Legionista

Gra będzie świetna! Nie zdajecie sobie nawet sprawy z tego, jak wielu ruskich zniknie z CS-a! :D

24.08.2016 21:45
odpowiedz
SkorpionPL
1
Junior

Mam nadzieję ,że Escape from Tarkov nie zawiedzie jak No Man Sky a jeżeli tak cóż ... Korea Północna całkiem dużo płaci za przestarzałe rakiety międzykontynentalne. Póki co ślina płynie strumieniem :D

25.08.2016 08:49
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
PanLateret
11
Pretorianin

Jak myślicie kiedy można spodziewać się premiery? Marzec-Maj 2017??

06.09.2016 13:32
1
odpowiedz
L1Ender
39
Anty_ISLAM

Dzieci preorderuja za ciezko zarobione pieniadze rodzicow a pozniej bedzie placz lament i zgrzytanie zebami jak w przypadku NMS:)

10.10.2016 06:28
-1
odpowiedz
yadin
85
Senator

Oni najpierw sprawdzaja, czy gra sie sprzeda na pecety, a potem puszcza to na konsole. Nie wierze, ze taki hit moglby byc tylko na jedna platforme.

10.10.2016 06:29
odpowiedz
winek111
7
Legionista

No niestety tak bywa

26.12.2016 21:06
odpowiedz
Sajmon154
16
Helikon OPS
9.0

Ale z wymaganiami to trochę niedopowiedzenie :D
W alpha testach na udostępnionej zawartości duet 980Ti + i5 4670 (OC 4.0) ledwo daje rade udźwignąć te wszystkie efekty cząsteczkowe i oświetlenie/cieniowanie.
O Fizyce już nie mówiąc.
40 fps to przy dobrych wiatrach w miarę "nieszczegółowej" lokalizacji.
Bez optymalizacji i to porządniej, gra będzie jak Star Citizen. Komfortowe granie tylko dla potężnych pc'tów.

30.12.2016 20:50
odpowiedz
Brodacz111
1
Junior

Jak narazie gra zapowiada sie klimatycznie c:

03.01.2017 10:41
odpowiedz
rech0t
0
Junior

Sajmon154 nie wiem skąd tak opinia. Gram w alphe od 31.01.2016 i śmiga mi na ultra, na sprzęcie gtx 960, i5-6400 i średnio mam 55-60 fpsów, chwilowo 45. No jedynie że w między zasie wyszedł jakiś update i zmienił optymalizacje.

08.01.2017 13:52
odpowiedz
matrix9911
0
Junior

Wszystkich chętnych zapraszam na portal o grze Escape From Tarkov tarkovgame.pl

post wyedytowany przez matrix9911 2017-01-08 13:52:17
14.01.2017 00:04
-1
odpowiedz
2 odpowiedzi
vlad8011
1
Legionista

Dla mnie to nieporozumienie - jak to można porównywać do Stalkera? Stalker był w singleplayerze (!) nie wymagał neta, chodził na tosterze. Co z tego że mam kompa za 4 klocki, jak nie ma u mnie w okolicy dobrego dostawcy neta? Szarpanie, zrywanie i wysoki ping eliminuje możliwość zakupu tej gry jak dla mnie. Poza tym tylko multi? Serio? To czym to się różni od "Squad"? Dla mnie jedyny tytuł do jakiego można się odnieść to Battlefield, bo nawet ARMA ma singla. Stawiasz na realizm, musisz zrobić singla, inaczej to tylko Alpha, Singiel jest uzupełnieniem, każda szanująca się firma go daje, choćby nawet w postaci treningu. "Podrasowany Battlefield" z elementami realizmu. Nie widzę w tym nawet specjalnego elementu taktycznego, jakichś sygnałów migowych, trybu dowódcy, formacji, więc większość rozgrywek będzie jak zwykła runda w CS:GO, czyli napieprzanie bez celu w innych graczy. Jakby chociaż jakaś kampania była, opowiadająca jakąś historię..... Masakra, zmarnowanie olbrzymiego potencjału. Grafika ani piękne animacje tego nie ratują.

15.01.2017 13:37
odpowiedz
roockoPL
2
Junior
5.0

po obejrzeniu 2 godz gempleju bylo 6 lub 7 zabitych ludkow . jak narazie pokazali tylko lokacje i dlubanie w interfejsie. to jak ma byc bez dobrego singla to dzieki.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze