Fallout 4 [PC]

Czwarta pełnoprawna odsłona cyklu post-apokaliptycznych gier RPG, za który od 2008 roku odpowiada firma Bethesda. Akcja gry przenosi nas ponownie w typowe dla serii postapokaliptyczne realia, stawiając przede wszystkim na pełną swobodę rozgrywki. Oprócz dobrze znanych elementów cyklu, znacznemu rozbudowaniu uległ system rzemiosła oraz możliwości podręcznego organizera, znanego jako PipBoy. Mimo sporej ilości zmian w kwestii mechaniki, interfejsu oraz oprawy, twórcom udało się zachować oryginalny klimat z poprzednich części gry.

wersja językowa:
polska i angielska

Fallout 4 data premiery gry na PC:

10 listopada 2015 ( światowa data premiery )

10 listopada 2015 ( data wydania w Polsce )

10 listopada 2015 ( premiera w USA )

gry podobne do Fallout 4:

Deus Ex: Bunt Ludzkości
Wasteland 2
Mass Effect 3

RPG, FPP, TPP, science fiction, postapokaliptyczne, sandbox, FPS, TPS, crafting, Role-playing shooter

Fallout 4 na komputery PC jest czwartą pełnoprawną odsłoną kultowego cyklu post-apokaliptycznych gier RPG, zapoczątkowanego w 1997 roku przez studio Black Isle oraz koncern Interplay. Po zamknięciu studia oryginalnego dewelopera i chłodnym przyjęciu wydanego na PlayStation 2 Fallout: Brotherhood of Steel, prawa do marki przejęła firma Bethesda i to właśnie jej wewnętrzne studio odpowiada zarówno za trzecią, jak i czwartą część serii. Studio znane było wcześniej głównie z serii The Elder Scrolls, której najpopularniejsza odsłona, Skyrim, ukazała się w 2011 roku na PC-tach oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360.

Tytuł w wersji na komputery osobiste oferuje kilka usprawnień względem konsolowych wydań. Gra oferuje opcję gry między innymi w 60 klatkach na sekundę i rozdzielczości przekraczającej Full HD. Na PlayStation 4 i Xboksie One Fallout 4 działa natomiast „tylko” w 30 klatkach i 1080p.

Kolejną ważną rzeczą są modyfikacje, które w wersji PC-towej rozprowadzane są niemal na tych samych zasadach, co w przypadku Skyrima. Krótko pisząc, gracze mają praktycznie pełną dowolność w tworzeniu modyfikacji.

Fabuła

Fabuła Fallouta 4 rozpoczyna się na przedmieściach amerykańskiego Bostonu, na kilka chwil przed tragicznym w skutkach wybuchem nuklearnym. Podczas krótkiego wstępu poznajemy rodzinę bohatera i kreujemy naszą postać (mężczyznę lub kobietę), dokonując zmian w wyglądzie zewnętrznym oraz przydzielamy punkty umiejętności. Chwilę później następuje wspomniany wybuch, po którym nasz protagonista trafia do przeciwatomowego schronu nr 111. Akcja właściwa zaczyna się 200 lat później, kiedy kontrolowana przez nas postać wychodzi ze schronu na powierzchnię i rozpoczyna walkę o przetrwanie w nieprzyjaznym, postapokaliptycznym środowisku. Naszym głównym zadaniem jest odnalezienie pozostałych członków rodziny.

Mechanika

W zależności od indywidualnych preferencji, akcję w Fallout 4 w wersji na PC Windows, obserwujemy z perspektywy pierwszo- lub trzecio-osobowej, a mechanika rozgrywki bazuje w znacznej mierze, na rozwiązaniach znanych graczom z Fallouta 3. W grze powracają m.in. tak charakterystyczne elementy serii, jak system atrybutów S.P.E.C.I.A.L., czy system celowania V.A.T.S., pozwalający na precyzyjne oddanie strzału w wybraną część ciała przeciwnika. W produkcji pojawia się także możliwość przygarnięcia psa lub połączenia sił z innymi postaciami, którym w toku rozgrywki możemy wydawać proste polecenia. Celem nadrzędnym, jaki postawili sobie twórcy, stała się jednak absolutna swoboda, tak więc to od gracza zależy to, gdzie się uda i w jaki sposób jego poczynania wpłyną na dalszy rozwój fabuły.

W porównaniu do poprzednich odsłon serii, wydatnemu rozbudowaniu uległ system rzemiosła, pozwalający m.in. na recykling elementów otoczenia i wykorzystanie ich do stworzenia zupełnie nowych przedmiotów, a nawet całych budynków, które pełnią rolę schronienia dla bohatera oraz innych ocalałych. W grze dostępnych jest kilkadziesiąt bazowych typów broni, z których każdą poddać możemy setkom unikalnych modyfikacji. W Falloucie 4 powraca też w udoskonalonej formie znany fanom serii organizer o nazwie PipBoy, w którym oprócz całego centrum zarządzania znajdziemy m.in. także proste gry – oczywiście o ile odnajdziemy na pustkowiach odpowiadające im dyski.

Wersje językowe

Fallout 4 w wersji na PC Windows został zlokalizowany na język polski, przy czym umożliwiono również zabawę w oryginalnej, angielskiej wersji, w której głos protagoniście podkłada aktor Brian T. Delnay, znany m.in. z takich produkcji jak Batman: Arkham Knight czy Evolve. Z kolei, jeżeli decydujemy się na zabawę kobietą, z głośników wydobywa się głos Courtney Taylor (Jack z serii Mass Effect albo Juhanii z cyklu Star Wars: Knights of the Old Republic).

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy Fallout 4 na platformie PC Windows bazuje na zmodyfikowanej wersji autorskiego silnika Bethesdy i prezentuje się lepiej niż poprzednia odsłona serii. Mimo szeregu zmian w mechanice oraz interfejsie gry (np. nowy, dość okrojony system dialogowy) autorom udało się w pewnym stopniu zachować unikatowy klimat serii.

Pozostałe informacje

Fallout 4 doczekał się edycji kolekcjonerskiej, w której oprócz samej gry, specjalnego metalowego pudełka, plakatu i poradnika do obsługi PipBoya, znalazła się także replika rzeczonego gadżetu. Pewną ciekawostką jest fakt, że jeden z fanów zamówił bezpośrednio u dewelopera grę, płacąc za nią kapslami (waluta w rzeczonej serii). Studio pozytywnie rozpatrzyło tę niecodzienną prośbę i obiecało dostarczyć graczowi tytuł po jego oficjalnej premierze.

Tryb gry: single player  
Ocena gry 6.5 / 10 na podstawie 5673 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.0 / 10 na podstawie 1869 głosów czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Intel Core i7 4790 3.6 GHz/AMD FX-9590 4.7 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780/4 GB Radeon R9 290X lub lepsza, 30 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2300 2.8 GHz/AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 550 Ti/Radeon 7870 lub lepsza, 30 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Recenzja gry Fallout 4 - Czas apokalipsy

Recenzja gry Fallout 4 - Czas apokalipsy (PC) (PS4)

"Momentów, kiedy ręce same składały mi się do oklasków podczas czterdziestu spędzonych z grą godzin, jestem w stanie wymienić przynajmniej kilka. Wątek detektywistyczny w Diamond City, misje Srebrnego Fantoma, naprawa USS Constitution, wizyta w Muzeum Czarnej Magii, przemierzanie Wierteł Dunwicha czy choćby podążanie Szlakiem Wolności – to przykłady misji zarówno pobocznych, jak i tych z głównego wątku, które skonstruowano w szalenie interesujący sposób, a dodatkowo opatrzono świetnymi postaciami, ciekawą opowieścią czy choćby rewelacyjną lokacją. Często to właśnie sam świat odpowiada za najbardziej wciągającą narrację i tu muszę przyznać Bethesdzie, że ze swojego zadania wywiązała się koncertowo. Dostępny obszar nie powala wprawdzie na kolana rozmiarami, ale jest pełen tak intrygujących miejsc, że nie sposób po prostu przejść z punktu A do punktu B bez kilkakrotnego zbaczania z trasy. A nuż trafimy na ciekawy przedmiot, losowe wydarzenie albo odkryjemy jakieś nowe zadanie? Mapa w Falloucie 4 mocno zachęca do eksploracji, ale przychodzi w końcu moment, kiedy mamy ją już względnie opanowaną i samo podziwianie widoków przestaje wystarczać. Wówczas wypadałoby wypełnić grę jakąś „esencją” i tu niestety autorzy zawiedli na całej linii. Tych kilka wymienionych wcześniej misji jest naprawdę wybitnych, ale niestety stanowi zdecydowaną mniejszość. Cała reszta to nudne do bólu zadania typu „idź tam i tam, znajdź to i to i zabij tego i tego”. Na tym niestety opiera się Fallout 4 i choć trafia się kilka perełek, a lokacje potrafią oczarować, to przez resztę czasu jesteśmy po prostu skazani na bolesną przeciętność."  więcej

Jak marne dialogi pogrążyły Fallouta 4 - porównanie z New Vegas i Fallout 2

Jak marne dialogi pogrążyły Fallouta 4 - porównanie z New Vegas i Fallout 2 [21:28]

Nieważne co masz do powiedzenia. Zrobisz i tak jedno. W ostatnim materiale o Falloucie 4 analizujemy dialogi i zadania. Czy to jest gwóźdź do RPG-owej trumny? Porównujemy opcje dialogowe z legendarnymi poprzednikami, w tym z Falloutem 2 i Fallout: New Vegas. To chcesz oglądać? A)Tak B) Niechętnie, ale tak C)Program? D) Nie, ale i tak obejrzę.

2:52

Video Fallout 4

zwiastun na premierę (PL)

0:58

Video Fallout 4

The Wanderer

1:27

Video Fallout 4

system rozwoju postaci (PL)

Koyotl

Koyotl

Zagraj za Darmo!

Aion

Aion

Zagraj za Darmo!

Royal Quest - Edycja Premium  - PC - 45,90 zł

kup w sklepie

PC 45,90 zł

Mount & Blade: Warband - PC - 26,90 zł

kup w sklepie

PC 26,90 zł

Dark Souls Prepare to Die Edition - PC - 63,90 zł

kup w sklepie

PC 63,90 zł

Komentarze Czytelników (2571)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
22.03.2016 14:50
odpowiedz
ez93
21
Chorąży
7.0

Ukończyłem dziś, 50 h gry, oczywiście wrócę do dodatków, mam jeszcze do pokończenia część misji pobocznych itp, nowy Fallout trochę mnie rozczarował, fabuła średnia, budowaniem osad się nie zajmowałem, rzecz dla mnie męcząca, nudna, ładna grafika, lokacje ładne, parę misji zapadło w pamięć m.in ta na Morzu Blasku, misje poboczne w większości nudne, nie zapadające w pamięć, drzewko umiejętności trochę spaprane. Moja ogólna ocena 7/10, lecz spodziewałem się dużo więcej :(

24.03.2016 10:07
odpowiedz
5 odpowiedzi
Barthez x
116
vel barth89

Mam dylemat... W tym roku ma wyjść kilka fajnych gier, ale ciągle kusi mnie, żeby nie czekać na żadne GOTY Fallouta 4, a żeby kupić i pograć już teraz...

W żadną z poprzednich części Fallouta nie grałem, więc 4 to byłby dla mnie pierwszy kontakt z grą. Ale opinie są naprawdę różne, ciężko wysnuć jakiś jednoznaczny wniosek, czy gra przytrzyma mnie na dłużej, czy znudzi mi się po kilku godzinach? Jak oglądam gameplaye, zielona, prosta kolorystyka HUD-a jakoś do mnie nie przemawia, ale za to strzelanie wygląda miodnie. Jeśli rozwijanie postaci i możliwości modyfikacji broni/ekwipunku/ubioru/osady są również rozbudowane, to tym bardziej zachęca mnie to do kupna.

Kwestia erpegowości gry? Nie wiem, nie znam się, nie wiem, czy aż tak przeszkadzałyby mi uproszczone linie dialogowe. Tak samo mam wątpliwości, jeśli chodzi o różnorodność misji, która podobno kuleje.

Co robić?

24.03.2016 12:03
odpowiedz
2 odpowiedzi
Barthez x
116
vel barth89

Szczerze mówiąc, nie oczekuję właśnie zawrotnej oprawy RPG (od tej mam Wiedźmina, Riseny i inne erpegi w klimatach "średniowiecznych"). Tutaj szukam klimatu, idealnej gry na chłodne wieczory...

Chociaż o bezsensownym systemie dialogowym co nieco słyszałem...

Ale chyba jednak się zdecyduję :)

25.03.2016 09:29
odpowiedz
Szataneiro
1
Legionista

Gra w stosunku do innych części Fallout wypadła słabo, aczkolwiek spodobała mi się opcja budowy własnego miasteczka.. Jako fan post-apo, szczególnie serii Fallout daję co najwyżej 7

25.03.2016 15:51
odpowiedz
Tony,..,
32
Centurion

wiecie co,
Fallout 1 i 2 może nie były za ładne ale za to miały wciągająca fabule i wpadajaca w ucho muzyke
tactics juz mniej i szczerze mnie nie wciagnał,
demo van bauer miało fatalna mechanike, no ale to w końcu tylko demo, Fallout 3 był jak dla mnie najlepszą częścia i jedyną która miała DLC idealnie dopasowane do klimatu gry, natomiast od New Vegas juz zaczęło sie psuć, Fallout western z DLC o latajacych robotach i szkieletach kosmitów, grałem ale bez zafascynowania,
Fallout 4 odpowiedział na wiele moich próśb odnosnie tej serii i jest to pierwsza część całej serii do której nie ładuje modów, ale DLC to juz przesada, po premierze Season pass w którym nic nie było kosztował 29,99 euro, teraz kiedy wyszło 1 DLC które normalnie kosztuje 9,99euro , cena season pass wzrosła do 49,99 euro, jak tak dalej pójdzie to z 5 DLC seazon pass będzie kosztował z 250 euro, a osobne dokupienie dodatków zaledwie 100 euro

29.03.2016 19:41
2
odpowiedz
1 odpowiedź
RuskiWłoch
2
Pretorianin

Najgorszy Fallout, najgorsza gra roku 2015.

29.03.2016 23:35
1
odpowiedz
mateo91g
55
Konsul
9.0

Wszyscy ostro tą grę krytykują, ale jednak postanowiłem dać jej szansę i okazało się, że to bardzo dobra gra. Zgadzam się, że system prowadzenia dialogów to jakaś kpina i żenada, ale poza tą jedną wadą gra jest naprawdę dobra - ma świetny klimat i ciekawy świat gry, ciekawe frakcje, strzelanie zrobione w końcu porządnie - nie ustępuje rodowitym FPSom, fabuła też nie najgorsza, krytykowany system perków jest moim zdaniem bardzo dobrze zrobiony - w pełni spełnia swoją funkcję, a ograniczenie w ilości punktów SPECIAL jest w pewnym sensie zaawansowanym systemem klas postaci - musimy wybrać w jaką stronę nasza postać będzie się mogła rozwijać, a w jaką nie (niestety za wadę należy uznać to, że na początku gry jesteśmy zmuszenie te punkty przydzielić "w ciemno", więc lepiej wcześniej przeczytać które perki będziemy chcieli rozwijać i pod to przydzielać punkty SPECIAL)

post wyedytowany przez mateo91g 2016-03-29 23:39:50
30.03.2016 14:44
odpowiedz
ScovyT
20
Konsul

System dialogów to faktycznie jest słabizna .Ale jest na to jeden mod i już mamy pełne linie dialogowe :) Wiem,że to nie wytłumaczenie żadne bo system dialogowy powinien od początku być "normalny" , ale skoro jest ten mod to korzystajmy. Pozostałe rzeczy w F4 są zrobione świetnie i gra się przyjemnie. Jak na razie F4 ukończyłem raz i pewnie jeszcze do gry wrócę. Jednak ostania polityka firmy z tymi DLC i seasson passem wkurzyła mnie na tyle,że póki co się obraziłem ;)

02.04.2016 08:49
odpowiedz
Decapitat0r
2
Legionista

Najlepsza gra 2015 !!!

02.04.2016 23:05
odpowiedz
son goku181818
0
Centurion

Ja też Uwielbiam tego Fallouta 4 jak na podane wymagania sprzętowe chodzi Bardzo ładnie bez przycinania.

post wyedytowany przez son goku181818 2016-04-02 23:05:44
02.04.2016 23:32
-2
odpowiedz
1 odpowiedź
son goku18I818
2
Chorąży

Przepraszam nie ta gra ja Uwielbiam Call of duty bo3 nie Falouta 4 coś mi się pomieszało hehe
Ten Falout to straszny kicz wymagania zawyżone ledwo na minimum mi chodzi a mam komputer z 2007 wienc jeszcze w miare nowy peced
Ten Falout niezasługuje nawet na note 2.0 nawet bo to dziadowska gra.

03.04.2016 01:17
2
odpowiedz
son goku181818
0
Centurion

Ja mam 29 Lat jestem chudy i mam Brode i wąsa

03.04.2016 03:17
odpowiedz
L1Ender
32
Anty_ISLAM

Z przykrością muszę stwierdzić ze sie zawiodłem , kupa bezsensownych questów, absurd i bezmózgowie AI, system zniszczeń jak i system obrażeń tragiczny, o fabule nie mowie już nic, tetris ma lepsza, ratuje ją tylko łezka w oku dla serii niestety Black Isle się nie postarało

post wyedytowany przez L1Ender 2016-04-03 03:18:08
03.04.2016 14:26
odpowiedz
1 odpowiedź
son goku181818
0
Centurion

Przepraszam pomiliłem się pecet mój z 2010 roku to prawie nówka tylko 6 Lat co to jest ale Fallout 4 Chodzi mi na Minimalnych
na wysokiej rozdzielszczości HD.

04.04.2016 16:21
odpowiedz
2 odpowiedzi
RuskiWłoch
2
Pretorianin

Jak wyjdzie TES VI to chcialbym na samym poczatku otrzymac daedryczne uzbrojenie :-)

08.04.2016 14:07
odpowiedz
1 odpowiedź
piro75
7
Legionista

Gra kompletne dno, kiła.

10.04.2016 01:19
-2
odpowiedz
son goku181818
0
Centurion
10

Za to że potrafi chodzić na moim złomie

10.04.2016 08:34
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Pan New Vegas
2
Junior
6.0

Dla nowych graczy:całkiem niezły fps z elementami rpg.
Dla fanów serii:powtarzalne zadania,kiepski system rozwoju postaci,okropne dialogi.
Uważam,że jeżeli ta gra nie nazywałaby się fallout uznano by ją za niezłego średniaka.Niestety to jest fallout,więc oceny wahają się między 2/10 a 4/10.Według mnie fallout 4 jako kolejna część serii jest słaby,ale jako gra ogólnie jest niezły.Moja ocena to 6/10

14.04.2016 04:19
odpowiedz
1 odpowiedź
Ryszawy
41
Konsul

Jeżeli ktoś odkrył w sobie duszę artysty, to może zagrać w F4 jak w "żywy obraz":

https://youtu.be/708sMgO1Dmw

14.04.2016 16:08
odpowiedz
2 odpowiedzi
bullgod
20
Chorąży

Może jako gra F4 nie jest pewnie najgorszy, ale boli mnie strasznie, że zamieniono grę RPG na zwykłego FPS'a z jakimiś elementami RPG (jeśli za element RPG uznamy modyfikowanie uzbrojenia, stroju, czy jakichśtam statystyk). I nie zanosi się na to, że ktoś zechce wrócić do prawdziwego rdzenia tej gry. Mam wrażenie, że w podobnym stylu grą był S.T.A.L.K.E.R i w dodatku jakoś lepiej z tego wybrnął. Niemniej F4 wygląda ładnie i zaskakująco dobrze chodzi na starym sprzęcie z 4GB RAM i 1GB kartą graficzną.
Pociesza mnie, że za jakiś czas będzie angielskie tłumaczenie moda do F2 "Resurrection", o którym czytałem same dobre rzeczy.

17.04.2016 15:15
odpowiedz
francois
16
Legionista

Dawno nie grałem w grę z tak niewykorzystanym potencjałem. Niezasłużenie F4 zdobył tytuł gry roku.

18.04.2016 20:14
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Va5syl
13
Centurion

Jeśli ktoś nie znał/nie lubił gier z cyklu Fallout, to polecam spróbować, gra może się spodobać, ale dla kogoś kto polubił choćby takiego Fallouta 3 (SERIO NAWET TO) to radzę nie podchodzić. Naprawdę nie warto.

20.04.2016 14:25
-4
odpowiedz
8 odpowiedzi
Thrace_Falxman
1
Junior

Ja rozumiem że nie można lubić gry ale na LITOŚĆ BOSKĄ dlaczego ocena jest aż tak niska? wszędzie jakoś normalnie tylko w tej stronie jest inaczej. Aż strach czytać komentarze pod jakimkolwiek newsem, bo zaraz przyjdzie włoski rusek i znowu zacznie walić teksty o ''Failloucie'' i ''Bugteście'' niezależnie o czym news był...

post wyedytowany przez Thrace_Falxman 2016-04-20 14:25:37
25.04.2016 13:50
odpowiedz
1 odpowiedź
yakaart
5
Legionista
5.0

Mimo że seria Fallout to jedna z najlepszych serii gier w które grałem niestety ta część według mnie nie trzyma poziomu poprzednich części. Gra po prostu dość szybko mi się znudziła, nie było w niej niczego co spowodowało by abym chciał przejść ją do końca, szybko niestety mi się znudziła.

26.04.2016 20:50
odpowiedz
3 odpowiedzi
Hydro2
94
Generał

Rozumiem, że jeśli lubię dobrego fpsa, a nie przepadam za erpegami to gra mi się spodoba ? Od razu mówię - z V.A.T.S.'a nawet nie mam zamiaru skorzystać, tylko grać w grę dosłownie jak w fpsa. Czy jest to możliwe ? Pytam, bo teraz odkąd wyszedł patch chcę dać grze szansę, tym bardziej, że mam ją za grosze.

post wyedytowany przez Hydro2 2016-04-26 20:51:26
14.05.2016 15:38
odpowiedz
1 odpowiedź
kraju92
72
Espada

Poszukuję jakichś modów, które podniosą mój udźwig lub sprawią, że wszystkie przedmioty (broń, ubiór, wspomagacze, śmieci) nie będą nic ważyć lub jakieś minimalne wartości. Wiem, że istnieje lub istniał taki mod, ale teraz nie mogę go znaleźć, a jest bardzo potrzebny.

23.05.2016 14:30
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
puci3104
89
Generał

Wróciłem sobie do gry, żeby przejść te 2 dodatki fabularne (szczególnie ten drugi, bo mnie zaciekawił) i muszę przyznać, że na modach ta gra ma świetny klimat. Kilka efektów mgieł i pogody nowych od razu lepiej się prezentuje. Do tego reshade na bardziej stonowane kolory (jakiś Stalker Lighting) od razu to wszystko wygląda ładniej i bardzie postapo. No i w sumie dodam, że ten dodatek Far Harbor bardzo dobry. Za mną najlepszy quest jak na razie w całej tej grze (włącznie z podstawką), czyli śledztwo w krypcie.

25.05.2016 04:11
odpowiedz
Srebrnobury
9
Legionista
2.0

Failout 4 jest typowym przedstawicielem nowej generacji gier dla pokolenia D. które łyka najgorszy syf za ciężkie pieniądze i jeszcze się oblizuje ze smakiem.
Do tego zbugowanego półproduktu, który obok Fallout'a nawet nie leżał, powinni dołączać obrazkową instrukcję na temat tego, jak usunąć grę z dysku, by nie został po niej nawet ślad, po czym odesłać ją do producenta z wyrazami głębokiego poważania.
Gra jest absolutną porażką. Jej zalety można policzyć na palcach jednej ręki, i to mocno je przy tym naciągając.

Mody mogą podbić ocenę tej gry o dobrych kilka punktów, jednak oceniając grę, oceniam jej oryginalną wersję, a ta jest tragiczna.
Jeżeli jednak ktoś lubi bawić się modami, to może spróbować powalczyć z tym tytułem. Pytanie tylko czy warto, skoro jest tyle innych gier. Moim zdaniem nie. Już lepiej zagrać sobie w poprzednie części.

post wyedytowany przez Srebrnobury 2016-05-25 04:15:11
26.05.2016 12:33
odpowiedz
Arsonist
0
Junior

Tytuł kupiłem w dniu premiery ( sentyment z dzieciństwa ), wydałem ponad 150zł i szczerze mogę powiedzieć, ze gra nie byłą wartach tych pieniędzy. Klimat Fallout'a jest wszędzie zniszczenie i bieda. ALE system dialogów to był chyba jakiś zart, podobnie jest z systemem zadań. wykonałem z 40 zadań o nazwie " Idz oczyść " z nadzieją, ze pojawią sie w końcu jakies intrygujące, a przede wszystkim inne. Niestety cholernie się zdziwiłem tych " quest'ów " chyba nie ma końca. Pograłem 50h i chyba szybko nie wrócę do zniszczonego wojną nuklearną swiata. Całość 4/10

27.05.2016 01:27
odpowiedz
Rzadal
1
Legionista
5.0

Gry nie zdołałem ukończyć, moja 7950 i i5 nie wyrabiały z utrzymaniem powyżej 30 fpsów, klatki skakały od 10 do 60, 50-60 poza miastem i 10-30 w mieście. W grach takich jak wiedzmin na ultra gram w 40-60 klatkach i nie spadają. Szczerze, nawet nie chciałem jej ukończyć, kocham ekplorację ale gra odrzucała mnie na każdym kroku, grafika, błędy, opowieść. Jedyna rzecz którą bardzo polubiłem to możliwość budowania. Nie polecił bym na pewno.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze