Minecraft: Pocket Edition Android

Mobilna wersja jednej z najpopularniejszych gier sandboksowych w dziejach elektronicznej rozrywki. Trafiamy do proceduralnie generowanego świata zbudowanego z voxeli (samemu lub z innymi graczami), by oddawać się eksploracji i konstruowaniu dowolnych struktur, jakie podsunie nam wyobraźnia.

Akcji, FPP, sandbox, elementy RPG, multiplayer, kooperacja, crafting.

Minecraft: Pocket Edition - screen - 2014-12-05 - 292616Minecraft: Pocket Edition - screen - 2014-12-05 - 292615Minecraft: Pocket Edition - screen - 2014-12-05 - 292614Minecraft: Pocket Edition - screen - 2014-12-05 - 292613Minecraft: Pocket Edition - screen - 2014-12-05 - 292612

Mojang AB | producent

Mojang AB | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Minecraft: Pocket Edition | AND

7października2011

Android
Okładka Minecraft: Pocket Edition (AND)
Minecraft: Pocket Edition

Minecraft: Pocket Edition stanowi port kultowego sandboksa z pecetów i konsol na urządzenia mobilne. Tak jak w przypadku pierwowzoru, jego stworzeniem zajęła się szwedzka firma Mojang AB.

Ogólne założenia rozrywki są identyczne jak na „dużych” platformach sprzętowych. Trafiamy do zbudowanego z voxeli trójwymiarowego świata, który generowany jest proceduralnie. Wcielamy się w anonimowego śmiałka i, obserwując świat jego oczami (widok FPP), robimy to, na co mamy ochotę. Zazwyczaj rozgrywka koncentruje się początkowo na eksploracji krainy (zarówno jej powierzchni, jak i podziemi) w poszukiwaniu coraz lepszych surowców i konstruowaniu coraz bardziej zaawansowanych narzędzi. Uzyskawszy pożądane materiały, można przystąpić do budowy swojego schronienia, a potem stopniowo je ulepszać i rozbudowywać. Zależnie od wybranego trybu, gracz może zmagać się też z potworami i/lub trudnymi warunkami środowiskowymi (survival). Dostępna jest również rozgrywka w multiplayerze, umożliwiająca wielu graczom koegzystowanie w jednym świecie.

Początkowo wydanie mobilne było znacznie uboższe niż wersje komputerowe i konsolowe (ograniczona wielkość krainy, niewielki limit graczy na serwerze, brak podziemi etc.), lecz z czasem, miesiąc po miesiącu, kolejnymi aktualizacjami nadrabiano braki. Ponadto Pocket Edition stopniowo się indywidualizowało, otrzymując unikatowe elementy, niedostępne na „dużych” platformach sprzętowych. Mowa tu m.in. o nieobecnych nigdzie indziej blokach (materiałach) i elementach krajobrazu. Delikatne różnice można też dostrzec w grafice – na smartfonach i tabletach wydaje się ona nieco bardziej wygładzona i kolorowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Ocena gry 7.6 / 10 na podstawie 60 ocen czytelników.

Klasyfikacja PEGI Minecraft: Pocket Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
trailer

trailer [1:01]

Zwiastun gry Minecraft: Pocket Edition od studia Mojang AB.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
03.07.2016 19:56
RobmalYetiowskiTheGracz
13
Centurion
0.5

Mam dość tej gry. Nie dość, że jest słaba i przepopularyzowana, to jeszcze ma najgorszy fandom w historii.

03.07.2016 19:57
odpowiedz
RobmalYetiowskiTheGracz
13
Centurion

error

post wyedytowany przez RobmalYetiowskiTheGracz 2016-07-03 19:57:45