Grand Theft Auto V [PC]

Kolejna odsłona bestsellerowej gangsterskiej serii studia Rockstar North, rozgrywająca się w olbrzymim, otwartym świecie miasta Los Santos oraz w jego okolicach, wzorowanych na krajobrazach Los Angeles oraz południowej Kalifornii. Twórcy rozbudowali tytuł pod względem fabuły i jej bohaterów, dodali wiele nowych elementów rozgrywki, a także sprawili, że świat gry zaczął naprawdę żyć własnym życiem. Alias: GTA V, GTA 5.

wersja językowa:
polska i angielska

Grand Theft Auto V data premiery gry na PC:

14 kwietnia 2015 ( światowa data premiery )

14 kwietnia 2015 ( data wydania w Polsce )

14 kwietnia 2015 ( premiera w USA )

gry podobne do Grand Theft Auto V:

Mafia III
Watch Dogs 2
Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands

Akcji, FPP, TPP, samochodowe, gangsterskie, sandbox, FPS, TPS

Grand Theft Auto V – kolejna odsłona kultowej serii gangsterskich gier akcji studia Rockstar North – ponownie zabiera nas do świata wzorowanego na Kalifornii. W uniwersum Grand Theft Auto stan nosi nazwę San Andreas i składa się między innymi z miasta Los Santos, które stanowi główne miejsce akcji „piątki”. Tworząc swój świat Rockstar jeszcze raz postanowił sparodiować znaną nam rzeczywistość, ośmieszając ideologie, produkty, zjawiska i zachowania ludzi. Jednocześnie twórcy GTA V postarali się o rozbudowanie swojej produkcji pod każdym względem w stosunku do poprzednich odsłon cyklu.

W Grand Theft Auto V wcielamy się w trzech całkowicie odmiennych bohaterów: Michaela – byłego rabusia banków ze wschodniego wybrzeża, objętego ochroną w ramach programu ochrony świadków, Trevora – pilota wojskowego w stanie spoczynku, cierpiącego na zaburzenia psychiczne oraz Franklina – chłopaka z getta, odzyskującego samochody od niewypłacalnych klientów lokalnego armeńskiego dilera. Każdy z nich pochodzi z innych środowisk społecznych, które szczegółowo odwzorowano w grze. Twórcy tak skonstruowali fabułę i system rozgrywki, aby w niemal każdej chwili można było przełączać się między trójką protagonistów za pomocą jednego przycisku i w ten sposób szybko poznać świat Los Santos oraz zawsze być w samym środku akcji.

Główna metropolia Grand Theft Auto V oraz jej zróżnicowane okolice, na które składają się góry, pustynie, urwiska, pola uprawne, doliny, bazy wojskowe, a nawet strefa brzegowa Los Santos z podmorskimi kanionami i rafą koralową, są największym światem, jaki kiedykolwiek stworzyli spece z Rockstar North. Jest on owocem niezliczonych wypraw w teren doprawionych danymi statycznymi na temat społeczeństwa zamieszkującego Kalifornię. Pozwoliło to tchnąć życie w każdy element miasta – od zachowania poszczególnych przechodniów po rodzaje samochodów występujące na ulicach i system zarządzania ruchem ulicznym.

Nasze niczym nieskrępowane przemierzanie świata Grand Theft Auto V urozmaicone jest dużą liczbą minigier (jak choćby tenis, yoga lub golf), lecz jej sedno stanowią misje, w których możemy sterować jednym, dwoma lub całą trójką bohaterów. Wśród nich dużą rolę odgrywają napady na banki i sklepy, a także przypadkowe misje, na jakie można losowo trafić w poszczególnych lokacjach. Niektóre z nich są powiązane z przyjaciółmi bohaterów lub członkami ich rodzin, przez co pozwalają na lepsze poznanie protagonistów i pogłębienie ich wątków fabularnych. I tak, Michael musi rozwiązać problemy natury rodzinnej ze swoją żoną Amandą oraz dziećmi – Tracy i Jimmym, Trevor zadaje się ze zwolennikiem teorii spiskowych Ronem, natomiast Franklin musi znosić towarzystwo szalonych kumpli, wśród których prym wiedzie niejaki Lamar.

Twórcy jak zwykle oddali do dyspozycji graczy całe multum pojazdów – od rowerów po skutery wodne, samoloty i helikoptery. Ulepszeniu uległ system prowadzenia samochodów, bardziej przypominający gry wyścigowe. W grze ponownie pojawia się sieć sklepów z bronią Ammu-Nation, a na znaczeniu zyskała także walka wręcz. Jednocześnie autorzy postanowili wrócić do motywu modyfikowania statystyk postaci – wykonując odpowiednie czynności bohaterowie stają się lepsi w poszczególnych czynnościach (np. strzelaniu lub prowadzeniu pojazdów). W dalszym ciągu gromadzimy też pieniądze i możemy wydać je na sprzęt, ciuchy, samochody, jachty, a nawet wybrane nieruchomości. Ciekawym dodatkiem do systemu ekonomicznego jest gra na giełdzie, z którą powiązano kilka misji fabularnych.

Gdy chodzi o oprawę audiowizualną, na potrzeby gry stworzono dynamiczną ścieżkę dźwiękową, która znakomicie dostosowuje się do tempa akcji oglądanego na ekranie. Z kolei grafika powstała w oparciu o zmodyfikowaną wersję autorskiego silnika studia Rockstar Games – RAGE (Rockstar Advanced Game Engine). Umożliwia on m.in. na renderowanie bardzo dużych połaci świata gry oraz wykorzystuje bardziej zaawansowany system cieniowania i symulacji świateł. Tak jak w poprzednich odsłonach serii, twórcy zrezygnowali z fotorealizmu na rzecz grafiki przejaskrawiającej cechy współczesnej metropolii, jaką jest Los Santos.

GTA V zawiera bardzo rozbudowaną rozgrywkę sieciową, nazwaną GTA Online. W multiplayerze gracze tworzą osobne postacie i rozwijają je wykonując misje lub angażując się w pomniejsze tryby rywalizacji, czyli przede wszystkim walki gangów, wyścigi, czy skoki na spadochronie. Istotne jest to, że w jednej sesji gry może spotkać się do 16 osób, które działają w ramach wspólnego świata. Na mapie da się walczyć ze sobą, organizować napady lub podejmować zlecenia – w tych może brać od dwóch do kilkunastu osób.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  
Ocena gry 9.2 / 10 na podstawie 2027 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.8 / 10 na podstawie 1884 głosów czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 194,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Intel Core i5-3470 3.2 GHz/AMD X8 FX-8350 4.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB Geforce GTX 660 GT/Radeon HD 7870 lub lepsza, 65 GB HDD, Windows 7(SP1)/8/8.1 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz/AMD Phenom 9850 2.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 9800 GT/Radeon HD 4870 lub lepsza, 65 GB HDD, Windows Vista/7(SP1)/8/8.1 64-bit

Recenzja gry GTA V na PC - Los Santos piękne, jak nigdy przedtem

Recenzja gry GTA V na PC - Los Santos piękne, jak nigdy przedtem (PC)

"Kiedy dwa tygodnie temu testowałem w londyńskim oddziale Rockstara grę po raz pierwszy, uruchomiono ją na naprawdę potężnym sprzęcie. Wszystko wyglądało fantastycznie, ale zastanawiałem się, jak tytuł sprawdzi się na po prostu zwykłej, przyzwoitej maszynie. Tym razem produkt testowalłem na komputerze o specyfikacjach bardzo zbliżonych do rekomendowanych. Na pokładzie znalazły się:"  więcej

Najzabawniejsze mody do GTA V – latanie, strzelanie samochodami, demolka

Najzabawniejsze mody do GTA V – latanie, strzelanie samochodami, demolka [9:00]

Rockstar kocha mody? My też kochamy mody. Kiedy GTA V wychodziło na pecety, było jasne, że prędzej czy później pojawią się fanowskie modyfikacje. O ile część z nich stara się poprawić lub wzbogacić rozgrywkę, tak wiele stawia po prostu na absurdalne pomysły. Postanowiliśmy zebrać kilka najzabawniejszych modów do Grand Theft Auto V w jednym filmie.

3:03

Video Grand Theft Auto V

tryb FPP

1:19

Video Grand Theft Auto V

zwiastun wersji PC w 60 fps

2:12

Video Grand Theft Auto V

Rockstar Editor

Dragon Knight

Dragon Knight

Zagraj za Darmo!

Dark Orbit

Dark Orbit

Zagraj za Darmo!

Deus Ex: Rozłam Ludzkości / Mankind Divided + DLC - PC - 139,50 zł

kup w sklepie

PC 139,50 zł

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege - PC - 92,90 zł

promocja

PC 92,90 zł

DOOM PL - PC - 163,90 zł

kup w sklepie

PC 163,90 zł

Komentarze Czytelników (3261)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
29.03.2016 12:52
1
odpowiedz
Ratghar
2
Junior
8.0

Moja opinia na temat tej gry jest dosyć hmmm.... pośrednia. Oceniłem ją na 8.0, bo niewątpliwie gra ta mnie bardzo wciągnęła. Jednak jak to zawsze mam w zwyczaju grę oceniam pod względem plusów i minusów z którymi inni mogą się zgadzać lub nie. Wymieniam rzeczy, które mi się podobały i rzeczy, które mi się nie podobały oraz takie, które według mnie powinny wyglądać inaczej.

Plusy:

+ Fabuła, momentami się dłużyła, ale jakoś nigdy nie spotkał mnie efekt znudzenia głównym wątkiem fabularnym. Na każdej z postaci było co robić i w odbiorze gracza wyglądało to tak, że misje postaci opowiadały zupełnie co innego. Przedstawiały inny klimat opowiadania, co wyszło bardzo pozytywnie.

+ System ulepszeń broni i samochodów, cieszę się, że w końcu w grze pojawił się element wydawania kasy na coś innego niż posiadłości i bronie, jak to miało miejsce w poprzednich częściach.

+ Miasto, słoneczne, duże, ruchliwe

+ Bardzo podobał mi się czytelny wgląd w statystyki gry, licznik tego, ile procent gry mamy ukończone oraz ilość misji wypełnionych. Statystyki umiejętności postaci też były bardzo fajne. Dla osób lubiących gry RPG jest to fajny element poczucia tego, że można jakoś ulepszyć naszą postać.

+ Napady i tworzenie ekipy, zaliczę to jeszcze później do minusów, ale sam pomysł twórców na tworzenie ekipy do napadów oraz możliwości wyboru ich przeprowadzenia bardzo, ale to bardzo pasował w charakter serii. Jednak według mnie brakowało tutaj jeszcze większego rozwinięcia opcji napadów, bo niewątpliwie była to wisienka na torcie tej części.

+ Dialogi, postacie i ogólny zarys fabularnych pobocznych jak i przypadkowych misji w grze. Wiele ciekawych nawiązań do poprzednich części serii, jak i przedstawienie w humorystyczny sposób aktualnie dziejące się zdarzenia na świecie.

+ Giełda, inwestycje i wpływ na rynek, bardzo mi się to podobało. Zwłaszcza efekt tego, że mogliśmy poprzez pewne misje u Lestera wpłynąć na akcje giełdowe i zarobić grubszą forsę. Jednak jeśli chodzi o ogarnianie giełdy i zarabianiu na tym poza misjami to zawsze miałem z tym problem.

+ Dochód z nieruchomości, kolejna świetna sprawa w GTA. Jedyne do czego mogę się przyczepić to fakt, że tak naprawdę na takie grubsze nieruchomości możemy sobie zainwestować dopiero po ostatniej misji.

+ Ulepszony internet, zdecydowanie fajniejszy niż w IV. Bardziej rozbudowany, no i posiadał wiele ciekawostek jak liveinvader, gdzie mogliśmy sobie poczytać, co reszta postaci pisze na swoich tablicach. Nie wiem dlaczego, ale zaczepiałem chyba z kilkanaście dziewczyn z hushsmach (dziewczyny na telefon) i żadna nigdy się nie odezwała.

+ Zadania poboczne typu, łapanie zbiegów Trevorem, niszczenie nieruchomości jakiegoś typa, zbieranie trofeów celebrytów dla świrniętej pary, skandaliczne zdjęcia dla Beverly'ego. Tego typu czynności poboczne znakomicie mnie urzekły.

+ Atrakcje, wyzwania, skoki spadochronem, wyścigi, triatlony, tenis, itp

Minusy:

- Nie wiem czy twórcy specjalnie aż tak drastycznie wzięli sobie do serca, by jak najmniej kasy dawać za misje. Czasami bardzo drażniło mnie to, że robię już któryś napad z kolei i nie dostaje za to kasy.

spoiler start

Tak samo z misjami kradzieży aut dla Devina.

spoiler stop

Rozumiem zamysł, że w przeciwieństwie do poprzednich misji trzeba ograniczyć trochę zdobywanie funduszy, ale w tej części było to bardzo niewyważone.

- Robienie misji na złoto... Jestem osobą, która lubi wyzwania w misjach przez co podobało mi się, że w danej misji musimy zrobić jakieś dodatkowe rzeczy, by zostać za to nagrodzonym 100% ukończeniem misji, ale powinniśmy mieć wgląd w to, co musimy zrobić, by ukończyć misję na stówkę. Musiałem drugi raz lub trzeci powtarzać misje, bo dopiero po jej ukończeniu dowiedziałem się, że celność musiała być na takim i takim poziomie lub miałem nie drasnąć kradzionego auta.

- Zarabianie kasy na boku, według mnie było nie adekwatne do wydatków w grze. Dostanie 50 dolców za to, że oddałem komuś portfel? Za 50 dolców to nie wiem czy bym dwie koszulki w sklepie odzieżowym kupił. Nie mówiąc już o takim sposobie zarabiania kasy na takie sprawy jak nieruchomości, bronie czy ulepszenie aut. Tak samo jeśli chodzi o zarobienie na jakąś nieruchomość z kasy uzbieranej na pobocznych czynnościach. No nie dało się...

_______________________________________________________________________________________

Na koniec powiem, że przy kolejnym przechodzeniu gry inaczej rozegram całą rozgrywkę. Napiszę to tutaj, by komuś lub sobie w przyszłości przypomnieć, co powinienem zmienić w sposobie przechodzenia gry przy kolejnym podejściu:

- Powinienem misje dla Lestera zostawić na sam koniec gry, po przejściu głównego wątku fabularnego.

- Nie tracić kasy z napadów na chore kupowanie wszystkich dostępnych broni i ich ulepszeń. Oszczędnie powinienem kupować najbardziej potrzebne na dany etap gry bronie i ulepszenia.

- Ulepszanie wozów osobistych ulepszać adekwatnie do potrzeb, a nie wszystko na raz. Najlepiej ulepszać wozy, jak gra powie nam, że już wszystkie części zostały sprowadzone do miasta.

- Przy pierwszym i drugim skoku postawić na osoby, które biorą jak najmniejszy procent zysku, by zdobyć bardzo tanią ekipę a w późniejszym czasie mieć wymaksowane ich statystyki bez niesienia kosztów za ich pełne paski.

- Skupić się na zrozumienie giełdy i większą ilość czasu spędzić na sposobach zarobku na niej. Na przykład zainwestować w akcje na ubezpieczenia a potem zabijać ludzi, by zaczęli inwestować w ubezpieczenia na życie ;-)

02.04.2016 18:54
odpowiedz
1 odpowiedź
GrzecznyPan
8
Centurion

na GTS 450 ładnie śmiga powiem wam all średnie i w 55 fps xD

post wyedytowany przez GrzecznyPan 2016-04-02 18:55:06
10.04.2016 09:24
odpowiedz
Batman001
58
Pretorianin

Rok od premiery już prawie minął, gra staniała, lecz nie aż tak jakbym chciał niech wersja social club - klucz kosztuje 100 zł to będzie git, a wersja steam ze 120-130 zł.

14.04.2016 20:36
-2
odpowiedz
1 odpowiedź
Revolt25
3
Legionista
5.0

Mnóstwo bugów które wkurwiają. Serwery długo się ładują. I te zarabianie kasy... ja pierdole jakby nie mogli dać więcej zysku za misje.. a wszystko takie w chuj drogie... grę kupiłem i najchętniej bym ją komuś odsprzedał za rozsądne pieniądze... mimo że gram na ultra grafice to dupy nie urywa. Bf4 i inne produkcje maja lepszą grafę niż to zasrane gta.. Zmarnowałem 160zl...

17.04.2016 23:47
odpowiedz
Tog22
1
Junior

Gra bardzo blisko ideału. Niesamowita fabuła, dowolność, bohaterowie, prawdziwy majstersztyk od Rockstara.

Na plus:
+ Piękny otwarty świat,
+ Niesamowicie wykreowani bohaterowie,
+ W większości ciekawe misje,
+ Niesamowity klimat amerykańskiego miasta.

Na minus:
- Brakuje kilku opcji z poprzednich części (np. kupowanie domów).
- Budynki w większości puste, szkoda.
- Brak możliwości zarabiania konkretnych pieniędzy poza misjami.
- Drobne bugi.

Podsumowanie:
Dużo wolności dają nam twórcy Rockstara, ale nie tyle ile ja bym chciał. Fajnie gdyby było można samemu planować poza misjami np. napady na banki, sklepy, jubilerów. Zabrakło tej dowolności. Nie wspominając o ucięciu sieci z jedzeniem, domów itd... Mimo wszystko, gra jest na prawdę bliska ideału w tej tematyce.

25.04.2016 20:35
odpowiedz
TheThimir
1
Junior

Wow. Po prostu swietne. Fabula idealna tylko troszke za krotka wg mnie , rozgrywka mega , swietna zabawa ale.... jak dla mnie i dla mojego ziemniaka.... optymalizacja jest taka ze az sie chce plakac... ZE SZCZESCIA! Boze drogi , nigdy nie widzialem tak ladnej gry jednoczesnie tak swietnie chodzacej! 9,5 bo pare razy misje sie bugowaly no i troche krotka fabula. Rockstar oby tak dalej , mam nadzieje ze w GTA VI tez moj ziemniak bedzie mogl grac ;)

05.05.2016 09:20
2
odpowiedz
Regendorf
5
Junior
10

Zdecydowanie najlepsza część GTA.

05.05.2016 10:27
odpowiedz
Texas84
84
Generał

Mega dobra część. Dałem za nią 170 zł na steama i nie żałuję żadnej złotówki.
Do tego świetna optymalizacja. Na full detalach maksymalna temperatura jaką odnotował GTX 970 to 57 stopni. Szczerze polecam.
Choć screeny nie oddają rzeczywistego wyglądu to mimo wszystko jeden ode mnie.

06.05.2016 15:07
odpowiedz
WitcherPL
20
Pretorianin

Witam jak wygląda multiplayer czy wymaga opłat (abonament ?)??

06.05.2016 15:25
odpowiedz
1 odpowiedź
MOD
109
Generał

Multiplayer jest darmowy.Nie ma żadnego abonamentu.
W multiplayerze można brać udział w wyścigach,deathmatch, team deathmatch i napadach.

07.05.2016 14:11
1
odpowiedz
piotross18
1
Junior

Gra Jest zajebista. Single urywa dupę koło szyi i przeszedłem tą grą już przez to około 4 razy. Multi też wciąga, ale wkurwia mnie, że wszystko tam jest drogie jak nie powiem co, a kasy za napady i wyścigi nie dostajemy prawie w ogóle. Mogliby to zmienić bo w takich przypadkach to tylko zhackowane pieniądze pomogą, bo w jaki spsób kupimy sobie Zentorno za około 1mln GTA$ jak za misje dostajemy kilka tysięcy :( Ode mnie 9,5

07.05.2016 20:22
2
odpowiedz
WitcherPL
20
Pretorianin
10

GRA JEST GENIALNA fabuła itp Przeszedłem grę po premierze na xboxie Dopiero teraz zdecydowałem się na zakup na steam OK i mega dziwne pytanie
!)JAKIE mody ? Gra na pc i możliwość wrzucania modów niszczy wszystkie konsole !!
CO polecacie żeby mieć jak najbardziej realistyczną grafikę?
ostatnio widziałem projekt : GTA 5 : Toddyhancer Graphics Mod ale nie udało mi się go znaleźć do ściągnięcia ktoś coś wie jakieś propozycje ???
pOZDRAWIAM

09.05.2016 18:17
odpowiedz
3 odpowiedzi
lukosz
1
Junior

Siemano ludzie, czy ta zajebiaszcza gra pójdzie mi na moim blaszaku ?

IntelCore i5-6400, x4, 2.7 GHz
MSI GeForce GTX 970 OC 4GB
8 GBRAM 2133MHz
Zasilacz 500W
Win 10 Pro

13.05.2016 10:11
odpowiedz
1 odpowiedź
WitcherPL
20
Pretorianin

to po ki ch* się pytasz

19.05.2016 21:09
1
odpowiedz
Predi2222
80
CROCHAX velox
8.5

No i skończyłem. Pomimo tego rozbuchanego do granic absurdu uwielbienia, gra jakoś do mnie nie trafiła. Jest bardzo dobra ale to wszystko, fabuła dość przeciętna, misje prócz napadów nużą, mapa pomimo zapowiadanej wielkości, mi osobiście wydaje się mniejsza od tej z san andreas. Na plus na pewno zasługuje liczba smaczków i drobnych rzeczy które cieszą a także kondensacja contentu. Postacie nie powalają, imo lepiej by było jakby R* skupił się na jednej głównej a nie na trzech bo wyszła niestety nudna papka ( może poza Michaelem).

Plus
-ogólny content i liczba smaczków
-rozbudowany świat
-grafika i optymalizacja
-pojazdy i ich tuning
-wybuchy
-na początku wielkość świata mnie przytłoczyła
-napady i przygotowanie do nich
-liczna broni+ ulepszenia
-poprawiony względem "czwórki" model jazdy

Minusy
-przeciętna fabuła i krótki wątek główny
-nudne misje poboczne
-przeciętne postacie główne
-jak na tak "wielką" mapę, bardzo mało nieruchomości do kupienia
-mało rzeczy z których można się pośmiać
-świat po odkryciu mapy nie jest wcale taki wielki
-brak możliwości rozbudowania domu

Ogólnie gra bardzo dobra, ale spodziewałem się większej imersji ze światem. Może za duże oczekiwania miałem?

24.05.2016 18:58
1
odpowiedz
Reviox
3
Junior

Jak dla mnie najlepsza gra na świecie !!! :D

26.05.2016 10:37
odpowiedz
3 odpowiedzi
metamatematyka
13
Chorąży

Grać w to padem czy k+m?

27.05.2016 15:33
-1
odpowiedz
gta_fan12.
2
Junior

Jak ja kocham to pieprzenie pctowcow o wymaganiach i jak gra chodzi, na ps4 nie przejmuje sie tym

27.05.2016 22:26
odpowiedz
1 odpowiedź
Peter22021984
48
Pretorianin

Macie może problem z Logowaniem się do Rockstar Games Social Club?? (PC)

27.05.2016 22:36
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
karnisterniak
66
Konsul

Ja czasem mam , nie non stop ale są. Jak włączam to czasem są problemy z aktualizacjami lub z logowaniem ale wystarczy ponowić lub trochę odczekać i znów działa. Te platformy tak mają, podobnie dzieje się w przypadku steam.

Sama gra jest super tylko Multiplayer mi się szybko znudził , liczyłem na coś innego.

post wyedytowany przez karnisterniak 2016-05-27 22:38:37
31.05.2016 21:44
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
SimonGamesPL
2
Legionista

Pójdzie mi na tym?
System operacyjny: Windows 10
Procesor: AMD A8-7600
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 730
Pojemność dysku HDD: 1 TB
Pamięć RAM [GB]: 8

31.05.2016 21:56
odpowiedz
mikus17818
1
Junior

[link]

01.06.2016 19:31
-1
odpowiedz
RossoNero
45
Enigma

Zbliża się premiera ,, Mirrors Edge Catalyst '' więc tak na zajawkę :) Mirrors Edge w świecie GTA V ;) https://www.youtube.com/watch?v=GGTxhEoBeuY

post wyedytowany przez RossoNero 2016-06-01 19:32:20
04.06.2016 22:42
odpowiedz
Nathan1999
0
Junior

Najlepsze GTA jakie powstalo 10/10

05.06.2016 10:48
-2
odpowiedz
3 odpowiedzi
Electric_Wizard
2
Centurion
6.0

Przesadzona ocena, przesadzony zachwyt. Wersja na PC w ogóle beznadziejna pod względem sterowania i przyjemności ze strzelania. Fabuła ujdzie, ale postacie irytujące, zwłaszcza idol całego gimnazjum czyli Trevor. Przyjemne widoki i beznadziejna muzyka. Gra skrajności, potrafi zachwycić jednym szczegółem i zirytować innym.

05.06.2016 11:53
-1
odpowiedz
Pyjter92
0
Legionista

Gra nie jest jakoś specjalnie wciągająca. Mechanika gry rózni się trochę od poprzednich częsci, niektóre rozwiązania są lepsze a niektore gorsze. Gra jest też krótsza, znacznie krósza od poprzedniej części. Miałęm takie uczucie, ze fabuła sie rozkręcała a potem dosłownie kilka misji i koniec gry. Tak jakby twórcy wycieli część historii. Jezeli chodzi o dobre storny to gra nadrabia ciekawymi, nierzadko humorystycznymi dialogami oraz bardzo dobrą grafiką. Moim zdaniem, jeżeli nie masz dobrego komputera tak aby gra poszła na full a ty moglbys podziwiać grafikę gry to możesz pominąć tę część serii.

post wyedytowany przez Pyjter92 2016-06-05 11:55:11
17.06.2016 17:10
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
Cofe_shop
0
Junior

Jest szansa ze gra pociagnie na takim sprzecie??
Win 7 64 bit SP1
Procek Intel Core Duo E7600 @ 3,06
Pamiec 4 gb ram
Grafika to ATI Radeon HD4800 1024MB

18.06.2016 18:53
odpowiedz
1 odpowiedź
Titakk
4
Chorąży
10

Bardzo dojrzała gra jedna z nie licznych, która zasługuję na 10.

25.06.2016 20:55
odpowiedz
BartolGame888
0
Junior

Ta gra jest absolutnie genialna! Obszerna, ale i dopracowana w każdym detalu.

Plusy:
+ Ogromny, różnorodny i przepiękny świat gry
+ Fabuła
+ Postacie z trójką protagonistów na czele
+ Mistrzowsko napisane i wyreżyserowane dialogi
+ Zadania poboczne z udziałem dziwaków
+ Przemyślane i dopracowane aktywności poboczne
+ Model prowadzenia pojazdów naziemnych, powietrznych i
wodnych
+ Model strzelania i walki wręcz
+ Szeroki wachlarz środków transportu i broni, a także ich
modyfikacji
+ Mechanika pościgów policyjnych
+ Online z wieloma konkurencjami: strzelaninami jak i
wyścigami w różnych wariantach, zadaniami z tłem
fabularnym, a także możliwością swobodnego
przemierzania świata gry

Minusy:
- Powolne serwery w Online

OCENA: 10.0

25.06.2016 21:27
odpowiedz
xan11pl
2
Junior
8.5

Generalnie gra dobra, ale po genialnym fabularnie GTA IV, tutaj zawiodłem się strasznie, fabuła była nijaka, w ogóle nie wciągająca. W dodatku sam silnik fizyczny Euphoria działa tutaj jakoś gorzej, niż w 4. Na + na pewno bardzo dobra optymalizacja przy jeszcze lepszej grafice.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze