Kerbal Space Program [PC]

Symulator, w którym musimy zbudować rakietę, a potem wysłać ją w podróż kosmiczną. Rozbudowany edytor pozwala tworzyć dziesiątki różnych statków z części o odmiennych właściwościach, a potem sprawdzić, czy zdadzą egzamin w akcji. Sama rozgrywka korzysta z wiernego modelu lotu opartego na systemie fizyki.

wersja językowa:
angielska

Kerbal Space Program data premiery gry na PC:

2015 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

2015 ( premiera w USA )

24 czerwca 2011 Wczesny dostęp

Dostęp do najnowszej wersji testowej można uzyskać przez pre-order: https://kerbalspaceprogram.com/kspstore/index.php?p=22

Beta Testy Gier ... zobacz więcej

gry podobne do Kerbal Space Program:

Starlite: Astronaut Rescue - Developed in Collaboration with NASA
Mars Simulator 2011
Buzz Aldrin's Space Program Manager

symulatory, symulator kosmiczny, kosmiczne, edukacyjne, indie

Kerbal Space Program to nietypowa, wielogatunkowa produkcja, w której opracowujemy własny program kosmiczny. Gra została stworzona przez studio Squad, składające się z kilku osób dowodzonych przez Felipe Falanghe, znanego też jako HarvesteR.

W Kerbal Space Program gracz ma dość skomplikowane zadanie: opracować od podstaw własny program kosmiczny. Na początku zabawy należy więc zbudować statek z wielu różnych części. Każda z nich pełni jakąś funkcję i wpływa na działanie maszyny. Wehikuł musi wynieść bezpiecznie załogę na orbitę, a potem odbyć podróż w kosmosie (np. na jeden z dwóch księżyców planety Kerbin). Misja kończy się wyjątkowo trudnym lądowaniem.

W podstawowym, otwartym trybie rozgrywki gracz może dowoli eksperymentować z ustawieniami statku i sprawdzać efekty działań. Kerbal Space Program zawiera także inną formę zabawy: zestaw misji fabularyzowanych, składających się na kampanię (ten element będzie dostępny od pełnej wersji gry). Tutaj najmujemy i trenujemy astronautów, prowadzimy badania, budujemy stacje kosmiczne i bazy oraz zwiedzamy dziesiątki planet, czy księżyców.

Kerbal Space Program zdobył zainteresowanie fanów ze względu na kilka swoich cech. Przede wszystkim, edytor statków jest rozbudowany i wymagający – za jego pomocą można stworzyć setki wahadłowców. Gra korzysta też z symulacyjnego modelu latania, opartego na systemie fizyki. To rozwiązanie gwarantuje realistyczne sytuacje i kraksy, tym bardziej, że gracz musi monitorować takie współczynniki jak poziom paliwa, czy temperatura. Oprócz tego, Kerbal kreuje teren na planetach w sposób proceduralny, jest otwarty na fanowskie modyfikacje i zawiera wiele innych ciekawych dodatków.

Od strony wizualnej Kerbal Space Program jest dość oszczędny, ale dzięki temu czytelny. Gra działa na silniku Unity3D, za system fizyki odpowiada PhysX.

Tryb gry: single player  
Oczekiwania czytelników: 9.6 / 10 na podstawie 1292 głosów czytelników.  

Kerbal Space Program rozwija skrzydła - co nowego w kultowej grze kosmicznej?

Kerbal Space Program rozwija skrzydła - co nowego w kultowej grze kosmicznej? [8:23]

Odrywamy się od Ziemi, by sprawdzić jak rozwija się świetny symulator budowania rakiet. Kerbal Space Program powstaje bardzo długo i ma wierną rzeszę fanów. Ta produkcja, która umożliwia prowadzenie własnego programu kosmicznego i budowę rakiet, regularnie otrzymuje aktualizacje. Jak KSP prezentuje się dzisiaj?

4:58

Video Kerbal Space Program

beta than ever - gameplay z komentarzem twórców

1:20

Video Kerbal Space Program

selection process

1:41

Video Kerbal Space Program

asteroid redirect mission

komentarze czytelników (32)


ronald1724  2013-03-24 - 11:32

Gra dostępna jest już na steamie za 22 euro

kjx  2013-03-24 - 11:35

To już chyba lepiej kupić na stronie twórców za 17€ ($23) i poczekać troszkę na klucz do Steama. http://kerbaldevteam.tumblr.com/

Mattjas  2013-03-30 - 01:40

http://www.youtube.com/watch?v=GmP3bLkNuo8 Piękno Kerbali.

przemek66630  2013-05-11 - 10:29

Jak odłączyć jakiś moduł w locie? W sensie, że całkowicie się pozbyć tego nadmiernego balastu, np. opróżnionego już zbiornika paliwa czy najmocniejszego (i najcięższego) silnika, który przydaje się tylko przy stracie do 70 000 km.

Ragnus  2013-07-08 - 19:08

Musisz zainstalować decoupler na wybranym przez ciebie łączeniu a potem wcisnąć spację albo oddzielić manualnie

10

Riczmond2000  2013-11-09 - 16:33

Najlepsza gra z jaką miałęm do czynienia.

Jebediah  2014-02-02 - 14:57

Zapraszam na Youtube - wystarczy wpisać : Rodzaje Planet KSP [link]

TheDarkClaw  2014-04-07 - 10:53

Swietna gra. Jedna z najlepszych w jakie gralem! Strasznie wciagajaca. Az trudno uwierzyc, ze tak o niej cicho na forach i newsach odnosnie gier.

10

swiki  2014-04-11 - 21:35

Najbardziej wciągająca gra w jaką grałem od dawna. Od podstawówki nie miałem tak, żebym wracał po szkole do domu, rzucał plecak w kąt i siedział pare godzin przy komputerze nie mogąc się oderwać. Mam nadzieję, że rozwiną jakoś proces rekrutowania kerbali. Jakiesz skolenia tego typu co w trailerze. Jakieś symulatory naziemna również do odblokowania i budowania w trzecim hangarze ;). Albo miasto kerbali jakieś chociaż jedno małe obok bazy. Bo na planecie tylko stacja kosmiczna jest.

10

Adexx  2014-05-08 - 13:49

Gra oczywiście genialna w każdym stopniu tu nie mam co nawet opisywać. Przed kupnem obejrzałem sporo poradników tak samo po kupnie ale nadal jestem w kropce. 1 lot miałem na wysokość 70km by zebrać 1 dane ale gdyby ktoś mógł pomóc osiągnąć orbitę i wyjaśnić proces sterowania byłbym wielce zadowolony. Moje GG:230908 a co do samej gry 10/10 a to jeszcze wiece wczesna ALPHA!!

Alt3ir  2014-06-03 - 12:33

Mógłby ktoś mi ze swojej strony skrócić na czym polega fenomen tej gry ? :) Pytam poważnie i jednocześnie w żadnym razie złośliwie. Po prostu kiedyś o niej usłyszałem i zobaczyłem "śmieszne ludki" + rakiety więc pomyślałem że zapewne będzie jakaś fajna mała gierka. Po tym jak zobaczyłem u znajomego na steamie w tym 700 godzin - zmieniłem zdanie. Sam się zastanawiam nad kupnem, rozumiem że aspektem najważniejszym jest połączeniu pewnej dozy humoru i jednocześnie poważnego podejścia do technologii + swoisty rodzaj "piaskownicy" jeśli chodzi o możliwości majsterkowania i odkrywania nowych rzeczy. Uwielbiam te rzeczy więc sam myślę nad kupnem. Wiem że demo itd. Ale spytać nie zaszkodzi ^^.

Adexx  2014-06-24 - 14:29

Alt3ir - Sorka że tak późno odpowiadam choć wcześniej widziałem pytanie. Sam mam naklepane ponad 200 godzin już w kerbale i szczerze mogę polecić. Cały fenomen tej gry to nic innego jak możliwość od zera stworzenia potęgi lotów kosmicznych. Umiejętności stawiania na orbicie stacji kosmicznych tak samo bezpiecznego umieszczania kapsuł na innych planetach. Zmyślne stosowanie masy części do możliwości ciągu naszej rakiety. Dodam że jak dla mnie wymagane są minimum 2 mody. Jeden do tego byś miał piękne widoki z orbity i kosmosu na planety typu realistyczne chmury dookoła ziemi tak samo widoczne z planety jak i zmienia ten mod same wyglądy planet. I używam modu na urealistycznienie rozgrywki. Chodzi o dodanie urządzeń podtrzymujących życie astronautów co troszkę utrudnia same loty bo trzeba pilnować czy starczy nam tlenu pożywienia itd. Ale realistka się podnosi

10

Kyriet  2014-06-30 - 12:18

Ta gra nie ma żadnej konkurencji.

tomek_kerman  2014-10-18 - 18:59

Jest już 0.25. Super wciągająca gra, fajnie sie z nią nagrywa. Bardzo realistyczne efekty. Polecam, tomek1243 :D

ilovemetal  2014-11-04 - 00:01

tak, mody to podstawa, przynajmniej dopóki nie wyjdzie wersja 1.0 od siebie polecam KW rocketry i B9 aerospace na dodatkowe części, Kethane i KAS oraz TAC life support

codaha  2014-11-05 - 23:52

Kyriet, konkrencja jest, mamy Orbiter oraz Space Engine.

Skylne  2014-11-14 - 14:57

Witam, chciałbym zaprosić was do zajrzenia na mój kanał Youtube który związany jest właśnie z tą grą [link] Jest to kanał na którym nagrywam filmy typu Cinematic, z tej oto gry . Są to krótkie lecz tworzone z bardzo dużym zaangażowaniem filmy, tak więc nie znajdziecie tam produkcji robionych na "szybko" i na ilość, jak to robi większość "youtuberów". Zachęcam i pozdrawiam :)

Skylne  2014-11-14 - 15:00

Aby znaleźć kanał wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Youtube moją nazwę - czyli "SkylineKSP" . Powinien być on jako pierwszy na liście . Do łatwiejszej weryfikacji dodam jeszcze że mój awatar na YT to Kerbal w kosmosie (Link bodajże nie działa, dlatego informuję o alternatywnym sposobie wyszukania kanału)

9.5

tomekNeRa  2014-12-13 - 14:51

Rewelacyjna gra! Szkoda że nie było takich gier jak byłem dzieckiem, może bym został naukowcem albo inżynierem :D

10

tosiekkeisot  2015-03-20 - 23:17

Jedna z najlepszych gier symulacyjnych w jakie grałem. Fizyka, grafika bardzo dobra. I do tego mnóstwo możliwości. Nie dość że można budować promy, rakiety kosmiczne, samoloty to jeszcze z pomocą modów dostajemy łodzie, helikoptery, drony, quadcopter'y, samochody i wiele wiele innych przeróżnych pojazdów. Nawet gdy gra się bez misji, w trybie sandbox, można się nieźle pobawić (np. tankowanie swoich samolotów, swoimi własnoręcznie zrobionymi cysternami albo budowanie bazy okołoziemskiej) to tylko część pomysłów Kerbali. . . ;) Jednym słowem ile wyobraźni, tyle zabawy. Całkowicie zasłużone 10/10