MDK 2 HD [PC]

Odświeżona graficznie wersja trzecioosobowej strzelanki studia BioWare. Kurt Hectic powraca i znowu musi obronić świat przed paskudnymi obcymi. Tym razem jednak kierujemy nie tylko nim, ale również potężnie uzbrojonym psem Maxem oraz świetnie sprawdzającym się przy rozwiązywaniu zagadek doktorem Hawkinsem.

wersja językowa:
angielska

MDK 2 HD data premiery gry na PC:

13 października 2011 ( światowa data premiery )

28 sierpnia 2012 ( data wydania w Polsce )

13 października 2011 ( premiera w USA )

gry podobne do MDK 2 HD:

Alice: Madness Returns
Condemned: Criminal Origins
Messiah

Akcji, TPP, science-fiction, reedycje

MDK 2 HD to odświeżony graficznie remake dynamicznej gry akcji będącej kontynuacją przeboju z 1997 roku. Pierwotną wersję MDK 2 stworzyło studio BioWare, które zastąpiło w roli producenta autorów części pierwszej, czyli zespół Shiny. Natomiast za stworzenie wersji HD odpowiada firma Overhaul Games.

Fabuła koncentruje się na zmaganiach ludzkości z rasą obcych najeźdźców znaną jako Streamriders, która pragnie zagarnąć Ziemię dla siebie. Historia opowiedziana jest z dużym przymrużeniem oka i oferuje masę humorystycznych momentów. Dużą zaletą scenariusza są komiczne dialogi pomiędzy ciągle dogryzającymi sobie trzema głównymi bohaterami.

W MDK 2 HD akcję obserwujemy zza pleców postaci. W przeciwieństwie do pierwszej części, w której sterowaliśmy jedynie Kurtem Hecticiem, tym razem gra oferuje możliwość pokierowania również dwoma innymi bohaterami. Pierwszym z nich jest doktor Hawkins. Nie posiada on żadnych umiejętności ofensywnych i jego poziomy mają postać gry przygodowej, w której do osiągnięcia sukcesu konieczne jest zmierzenie się z pomysłowymi problemami logicznymi. Te rozwiązujemy za pomocą wynalazków stworzonych poprzez połączenie kilku różnych przedmiotów. Drugą postacią jest pies Max. Posiada on sześć kończyn, a w czterech może dzierżyć broń. Jego poziomy koncentrują się głownie na czystej rozwałce. Ostatnim bohaterem jest znany z pierwowzoru Kurt Hectic, wyposażony w hełm z lunetą snajperską oraz plecak ze spadochronem pozwalającym mu szybować w powietrzu na krótkie dystanse. Mapy Kurta koncentrują się na zdejmowaniu celów z daleka oraz wykorzystywaniu jego olbrzymiej mobilności do przeprowadzania błyskawicznych ataków z zaskoczenia.

MDK 2 HD zawiera wszystkie elementy pierwowzoru. Zmianie nie uległy poziomy, fabuła ani mechanika zabawy. Potężny lifting spotkał natomiast oprawę graficzną. Wszystkie modele postaci i wrogów stworzono od podstaw, dzięki czemu są one teraz pełne detali. Nowe są również pokrywające świat tekstury, a stronę wizualną dodatkowo uatrakcyjniają napisane od zera systemy oświetlenia i efektów cząsteczkowych.

Tryb gry: single player  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.4 GHz, 512 MB RAM (1.5 GB dla Vista/7), karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepszy), Windows XP/Vista/7

trailer #1

trailer #1 [1:30]

komentarze czytelników


Party-boy  2011-10-22 - 23:11

giera klasyk a teraz jeszcze w hd. miodzio ;)

>kostek<  2011-10-24 - 15:26

Łomatko ale ja już stary jestem :)

TheBeziko  2011-10-24 - 15:28

Dawniej to gra cudo. Teraz jakby ktoś zrobił podobną gierkę (nie licząc grafiki) to by go wyśmiali :P

makixxl  2012-01-02 - 17:33

Świetna gierka, a jeszcze lepszy pomysł na odświeżenie tej kultowej produkcji. Chętnie bym sobie pograł w takiego Icewind Dale czy Baldursa w wersji z polepszoną grafiką :D

scorpion34  2012-08-21 - 13:13

bedzie w CDA

croko23  2012-08-28 - 12:42

Mam już ją z CDA. Polecam !

Scorpi_80  2012-09-05 - 23:37

Miałem włączyć na chwilę żeby sprawdzić jak wygląda a dobrą godzinę mnie wciągnęło na sam początek:D Gra dalej wymiata, fajny klimat i to strzelanie ze snajpy w kulki jest zajebiste:)