World of Warplanes [PC]

World of Warplanes to wyprodukowana przez studio Wargaming.net gra akcji w konwencji darmowego MMO. Gracze mają okazję zasiąść za sterami kilkudziesięciu historycznych samolotów bojowych i wziąć udział w spektakularnych, podniebnych bitwach. Rozgrywka zorientowana jest na zręcznościową walkę powietrzną, zawiera jednak elementy symulacyjne, strategiczne, a nawet RPG.

wersja językowa:
polska i angielska

World of Warplanes data premiery gry na PC:

12 listopada 2013 ( światowa data premiery )

13 listopada 2013 ( data wydania w Polsce )

13 listopada 2013 ( premiera w USA )

gry podobne do World of Warplanes:

War Thunder
Wings of Prey: Skrzydła Chwały
Iron Storm

Symulacje, II wojna światowa, samoloty, zagraj za darmo, wojenne

World of Warplanes to lotnicze MMO oparte na modelu darmowym z mikropłatnościami. Za produkcję odpowiada studio Wargaming.net, znane m.in. z World of Tanks. System ekonomiczny gry jest wspólny również dla innych gier sieciowych tego zespołu, czyli World of Tanks oraz World of Battleships co oznacza, że wirtualną walutę i doświadczenie zdobyte w jednym z tych tytułów można spożytkować również w dwóch pozostałych.

Gra pozwala zasiąść ze sterami jednego z wielu samolotów pochodzących z okresu tzw. złotej ery awiacji - od maszyn z czasów poprzedzających II wojnę światową, aż po pierwsze myśliwce odrzutowe wykorzystywane w trakcie Wojny koreańskiej czy prototypowe modele, które nigdy nie zostały oddane do użytku (np. eksperymentalne samoloty III Rzeszy). Wszystkie samoloty posiadają unikalne i zgodne z rzeczywistością charakterystyki. Wraz postępami w grze możemy je rozbudowywać i ulepszać, zwiększając tym samym ich potencjał bojowy. Kolejne etapy kariery wirtualnego pilota nagradzane są możliwością wykupywania coraz lepszych maszyn. Tylko najlepsi mogą zasiąść za sterami odrzutowców.

Samoloty podzielone zostały na cztery klasy - lekkie oraz pokładowe myśliwce przeznaczone do walki bezpośrednio manewrowej, ciężko uzbrojone myśliwce oraz maszyny szturmowe specjalizujące się w atakach na cele naziemne. Standardowym trybem rozgrywki, opracowanym specjalnie na potrzeby World of Warplanes jest Supremacja, w której musimy strącić wszystkie maszyny przeciwnika, albo wypracować przewagę na polu bitwy, m.in. dzięki niszczeniu wrogich instalacji naziemnych. Samoloty, oczywiście, poruszają się znacznie szybciej niż czołgi, dlatego mapy są rozleglejsze niż w World of Tanks. Nie opieranie się o żaden rzeczywisty konflikt pozwoliło twórcom na sporą swobodę przy tworzeniu lokacji. Gra oferuje poziomy umiejscowione nad wszystkimi kontynentami i nie brakuje również bitew miejskich.

World of Warplanes nie próbuje być symulatorem. Zamiast tego sterowanie oraz interfejs przypominają te ze zręcznościówek. Natomiast elementy niewymagające bezpośredniego nadzoru graczy, takie jak fizyka lotu czy system zniszczeń, są całkiem realistyczne. Każdy samolot zachowuje się w powietrzu w sposób zbliżony do rzeczywistości. Zgodnie z obecną modą gra oferuje ponadto sporo funkcji społecznościowych, pozwalających graczom na komunikację, zorganizowaną rywalizację oraz zrzeszanie się w klany.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  
Ocena gry 5.8 / 10 na podstawie 583 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 7.8 / 10 na podstawie 853 głosów czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza), 30 GB HDD, Windows XP/Vista(SP2)/7(SP1), łącze internetowe

Recenzja gry World of Warplanes - czołgi w przestworzach

Recenzja gry World of Warplanes - czołgi w przestworzach (PC)

"Każda maszyna opisana jest szeregiem statystyk, przy czym najważniejsze to moc silnika, prędkość maksymalna, manewrowość, optymalny pułap lotu oraz oczywiście uzbrojenie. Podobnie jak w rzeczywistości występujące w grze samoloty możemy podzielić na kilka kategorii (patrz: ramka): zdolne do przeprowadzania manewrów Boom and Zoom (ciężkie myśliwce), energy fighters (messerschmitty oraz mustangi) oraz turn fighters (samoloty japońskie, radzieckie i brytyjskie spitfire’y). Oprócz tego ZSRR ma dostęp do samolotów szturmowych służących do niszczenia celów naziemnych."  więcej

Cinematic trailer

Cinematic trailer [1:41]

Materiał video przedstawiający efektowne pojedynki powietrzne w najnowszej produkcji studia Wargaming.

2:17

Video World of Warplanes

manewry - szybka beczka (PL)

6:10

Video World of Warplanes

szkoła latania #5 (PL)

5:05

Video World of Warplanes

szkoła latania #8

komentarze czytelników (77)


Alt3ir  2013-09-03 - 21:30

Prosiłbym o same takie bety w grach gdzie wszystko chodzi lepiej niż niejedna gra po oficjalnej premierze, gdzie już nie będzie wipe'a ( czyszczenia kont ) oraz gdzie można grać rewelacyjnie bez wydawania złamanego grosza. Żałuję tylko grania dwóch lat w WoTa, mogłem po prostu czekać na WT :). Generalnie widać tutaj zmienną politykę firm robiących te produkcję.

3.0

Adamoz  2013-09-17 - 14:41

@tomcio006 święta racja! Ale to ruscy producenci więc co się dziwić. Oni wszystko potrafią. Wszędzie piszą żeby gracze dzielili się opinią z różnych zmian, ,,patchów". Po czym mają gdzieś że 90% graczy nie pasuje nerf czołgu. Nie wybaczę im nigdy mojej T-50-tki (nie mylić z T-50-2). Załoga 100%, perki 100%, i naprawa 99% (nie zdążyłem dobić 100 :( ). Ale żeby było na temat, nie wróżę im długiej przyszłości.

Leptys  2013-10-06 - 15:47

War Thunder lepszy ;)

Pr0totype  2013-11-13 - 21:42

Zamiast robić kopię War Thunder, to mogli zrobić już o współczesnych maszynach z dynamika np. jak w ostatnich premierach tego typu gier :)

geohound  2013-11-15 - 14:29

A jakie to były gry o takiej tematyce? Dwa HAWXy i tyle.

9.0

tuciek1998  2013-11-18 - 06:34

wszyscy obrażacie gry wargaming.net a i tak pewnie w nie gracie PATOLOGIA Według mnie WoW i WoT dorównują War Thunder I obie gry oceniam na 9

sadler  2013-12-06 - 13:43

Po co oni w ogóle to wydawali, to jest pod każdym względem gorsze od War thunder. Grafika jest do d**y, te screeny co oni pokazują to fotoshop, optymalizacja leży i kwiczy, a model latania i pasek życia samolotów pozostawię bez komentarza. Do tego połowa drzewka japońskiego to blueprinty, zapewne będą tak jak w wot wprowadzać same prototypy i samoloty z desek kreślarskich. Nie ma w tej grze nic, przez co bym przestał grać w War Thunder i poszedł grać w to coś.

1.0

misteriolalista  2013-12-07 - 21:26

No ba :D Dno

Demoniter  2013-12-10 - 18:57

Ciekawe jaką jeszcze grę World of ... wymyślą.

karnisterniak  2013-12-10 - 19:00

Chciałem w to pograć ale co instalowałem i próbowałem odpalić to zaczynało pobierać od nowa coraz to więcej GB, do dziś jej nie pobrałem a wyszło by tego z 600 GB ;]

5.0

Mati4474  2013-12-24 - 11:57

Grałem w obydwie produkcje, podczas bety. Niedawno po premierze WoWp również porównałem War Thunder jest znacznie lepszy pod względem realizmu i sposobu rozgrywki. Jeżeli mam grać w coś od WarGaming.net to prędzej Wot. Mówiąć o samolotach wygrywa War Thunder. Bawiąc się czołgami narazie nie mam dostępu pod betę WT, ale z tego co widziałem WoT jest troszkę lepszy. Pozostaje nam czekać na pierwsze relacje bitw morskich :)

Varriattoss  2014-01-30 - 12:29

Widząc wasze komentarze chyba jednak faktycznie zostaję przy War THunder :P Miałem ochote sprawdzić to ale jednak sobie daruje .

Gronki  2014-02-23 - 14:50

Wymagane miejsce na dysku: Około 20 GB - porażka. Napiszcie to w informacjach.

jajowiec  2014-12-19 - 18:15

skoro to ruska gra, to koniec mojego grania.Mogłem sprawdzić wcześniej. A tak niepotrzebnie wtopiona kasa w dobrej wierze!!! Apage satanas !!!

4.5

Belert  2014-12-19 - 20:24

mierna gra i tyle.

9.0

LECHFREE  2015-01-11 - 16:08

Mierna gra to była zanim ogarnąłem jak się gra. Teraz jak już coś potrafię, gra zaczęła być miodna. Ogromną zaletą jest, że ta gra jest połączona z World of Tanks, wspólny wolny EXP, złoto i konto premium to tak duże plusy, że prostym wyborem gracza WOT powinna być ta gra. No chyba, że jesteście obsesyjnie spragnieni realizmu, to grajcie w War Thunder. ;-)

7.0

kamcio014  2015-03-28 - 10:52

Kiedy była premiera tej gry do było dno ale teraz nie jest taka zła , przybywa trochę samolotów ale , brakuje mi tu dużych bombowców jak w warthunder . Jeżeli warplanes ma dorównać warthunder to czeka ich sporo pracy daje 7/10

CrassPerson  2015-08-05 - 23:43

Boże ... Czy wy naprawdę porównujecie WT z WoWp ? Serio ? Nie widzicie , że WT to największa kupa ? Gdzie w tej grze jest zwrotność i wgl ? Bombowcem możesz robić beczki i zawracać praktycznie w miejscu .... TO JEST GŁUPOTA , nie ma tu w ogóle realizmu . Splitfire'em zrobisz 10 beczek w sekunde , A TO PRZECIEŻ NIE JEST AKROBAT . Wt jest żałosne . Szkoda , że większość ludzi woli takie nierealne gry , bo przez to mało osób gra w WoW ' a i ciężko dobrać grę . Pomyślcie chwile , czy chcecie grać w totalne gó*** , czy w dość realistyczną grę i chyba najlepszą . Pozdrawiam .

Dakar  2015-08-11 - 13:15

CrassPerson grałes wogole w WT? chyba nie. WoW samoloty z paskiem życia powodzenia i miłej gry

Saygram13  2015-10-14 - 19:13

Nie zaprzeczam gra ma swoje wady. Jakby War Thunder ich nie miał. Dla mnie arcadeowy charakter gry (czyt. paski życia) są zaletą, ot taka prosta gierka po robocie. Niestety WG bardzo się stara aby ludzie znienawidzili ich produkt. A graczy nie przybywa. W aktualizacji 1.9 wprowadzili boty które są wrzucane do bitwy jak brakuje graczy. problem w tym, że ludzie stali się zbędnym dodatkiem do botów. Nie mniej można sobie na luzie pograć, tylko broń Boże nic nie kupujcie za kasę, nie warto. W WT irytuje mnie respawn w trakcie bitwy. Ale, że obie gry za darmo to gram.