World of Warplanes [PC]

World of Warplanes to wyprodukowana przez studio Wargaming.net gra akcji w konwencji darmowego MMO. Gracze mają okazję zasiąść za sterami kilkudziesięciu historycznych samolotów bojowych i wziąć udział w spektakularnych, podniebnych bitwach. Rozgrywka zorientowana jest na zręcznościową walkę powietrzną, zawiera jednak elementy symulacyjne, strategiczne, a nawet RPG.

wersja językowa:
polska i angielska

World of Warplanes data premiery gry na PC:

12 listopada 2013 ( światowa data premiery )

13 listopada 2013 ( data wydania w Polsce )

13 listopada 2013 ( premiera w USA )

gry podobne do World of Warplanes:

Iron Storm
War Thunder
Zagraj za Darmo

gry MMO, II wojna światowa, samoloty, zagraj za darmo, wojenne

World of Warplanes to lotnicze MMO oparte na modelu darmowym z mikropłatnościami. Za produkcję odpowiada studio Wargaming.net, znane m.in. z World of Tanks. System ekonomiczny gry jest wspólny również dla innych gier sieciowych tego zespołu, czyli World of Tanks oraz World of Battleships co oznacza, że wirtualną walutę i doświadczenie zdobyte w jednym z tych tytułów można spożytkować również w dwóch pozostałych.

Gra pozwala zasiąść ze sterami jednego z wielu samolotów pochodzących z okresu tzw. złotej ery awiacji - od maszyn z czasów poprzedzających II wojnę światową, aż po pierwsze myśliwce odrzutowe wykorzystywane w trakcie Wojny koreańskiej czy prototypowe modele, które nigdy nie zostały oddane do użytku (np. eksperymentalne samoloty III Rzeszy). Wszystkie samoloty posiadają unikalne i zgodne z rzeczywistością charakterystyki. Wraz postępami w grze możemy je rozbudowywać i ulepszać, zwiększając tym samym ich potencjał bojowy. Kolejne etapy kariery wirtualnego pilota nagradzane są możliwością wykupywania coraz lepszych maszyn. Tylko najlepsi mogą zasiąść za sterami odrzutowców.

Samoloty podzielone zostały na cztery klasy - lekkie oraz pokładowe myśliwce przeznaczone do walki bezpośrednio manewrowej, ciężko uzbrojone myśliwce oraz maszyny szturmowe specjalizujące się w atakach na cele naziemne. Standardowym trybem rozgrywki, opracowanym specjalnie na potrzeby World of Warplanes jest Supremacja, w której musimy strącić wszystkie maszyny przeciwnika, albo wypracować przewagę na polu bitwy, m.in. dzięki niszczeniu wrogich instalacji naziemnych. Samoloty, oczywiście, poruszają się znacznie szybciej niż czołgi, dlatego mapy są rozleglejsze niż w World of Tanks. Nie opieranie się o żaden rzeczywisty konflikt pozwoliło twórcom na sporą swobodę przy tworzeniu lokacji. Gra oferuje poziomy umiejscowione nad wszystkimi kontynentami i nie brakuje również bitew miejskich.

World of Warplanes nie próbuje być symulatorem. Zamiast tego sterowanie oraz interfejs przypominają te ze zręcznościówek. Natomiast elementy niewymagające bezpośredniego nadzoru graczy, takie jak fizyka lotu czy system zniszczeń, są całkiem realistyczne. Każdy samolot zachowuje się w powietrzu w sposób zbliżony do rzeczywistości. Zgodnie z obecną modą gra oferuje ponadto sporo funkcji społecznościowych, pozwalających graczom na komunikację, zorganizowaną rywalizację oraz zrzeszanie się w klany.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  
Ocena gry 5.8 / 10 na podstawie 510 ocen czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza), 30 GB HDD, Windows XP/Vista(SP2)/7(SP1), łącze internetowe

Recenzja gry World of Warplanes - czołgi w przestworzach

Recenzja gry World of Warplanes - czołgi w przestworzach (PC)

"Każda maszyna opisana jest szeregiem statystyk, przy czym najważniejsze to moc silnika, prędkość maksymalna, manewrowość, optymalny pułap lotu oraz oczywiście uzbrojenie. Podobnie jak w rzeczywistości występujące w grze samoloty możemy podzielić na kilka kategorii (patrz: ramka): zdolne do przeprowadzania manewrów Boom and Zoom (ciężkie myśliwce), energy fighters (messerschmitty oraz mustangi) oraz turn fighters (samoloty japońskie, radzieckie i brytyjskie spitfire’y). Oprócz tego ZSRR ma dostęp do samolotów szturmowych służących do niszczenia celów naziemnych."  więcej

World of Warplanes E3 2014 - trailer

World of Warplanes E3 2014 - trailer [1:17]

2:17

Video World of Warplanes

manewry - szybka beczka (PL)

6:10

Video World of Warplanes

szkoła latania #5 (PL)

6:17

Video World of Warplanes

szkoła latania #7 (PL)

komentarze czytelników (70)


karnisterniak  2013-07-02 - 17:35

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, pasy do WoPS będą takie same jak do WoT czy muszę robić nowe konto na WoPS

karnisterniak  2013-07-04 - 23:25

Próbowałem update dziś zrobić i ciągle jakiś error powstaje, który zamyka launchera. Za każdym razem czekam na sprawdzanie i co jakiś czas rośnie ilość danych potrzebnych do pobrania, tak jak by się nadpisywały i z 3gb mam już 6gb do pobrania (wcześniej miałem wersję z zamkniętej bety ale nie grałem). Zobaczę jutro ale w porównaniu do War Thundera ten launcher jest niestabilny, przynajmniej u mnie.

pudzio19  2013-07-07 - 22:23

zostaje przy war thunder przy okazji wrzucam link do rejestracji dzięki niemu dostaniesz 50 złotych orłów na start http://warthunder.com/en/registration?r=4898625

cziken2012  2013-07-12 - 11:55

Ja walę... to jest to samo co War Thunder tylko że od twórców World of Tanks.. nic nie mówie -.-

tomcio006  2013-07-13 - 17:00

gra jest tak slaba ze az zal sie po nia schylac w dodatku robia ja tworcy wot wiec lepiej sie nie angazowac dla wlasnego dobra i straconych w przyszlosci nerwow po kolejnych nerfach i tzw. "patchach" ktore z poprawkami nie maja nic do czynienia - ot po prostu po dwoch latach ktos z krolow w minsku nagle uzna ze wasze ulubione samolociki sa jednak "niezbalansowane" i trzeba je usunac z gry lub skutecznie zniechecic do zabawy nimi

sangonej  2013-07-14 - 08:00

up: mam wrażenie, że mówisz o t-50-2 :P. Tez ubolewam nad strata tego "pizdzika" i tak jak mówisz .... WG robi patche ktore niewiele maja wspolnego z patchami. Napychaja nowe maszyny " a najlepsze zabieraja" ale bugi jak byly tak sa, nawet w polskiej lokalizacji sa idiotyczne błędy .. zastanawiam sie nad oddaniem konta ostatnio przez ich polityke. A co do WoWp to niestety nie przykuła mnie ta gra. gralem za czasów zamknietej bety i pomijajac bugi,skaszaniona była optymalizacja oraz menu było strasznie nieczytelne ( aczkolwiek mogli to zmienic ) Nie przykula mnie ta gra... wiecej walczylem ze sterowaniem i utrata fps niz z przeciwnikami

Clemens  2013-09-02 - 16:35

Jeśli ktoś woli zagrać na jedno życie (tak jak ja) wolałby zagrać w World of Warplanes, albo mógłby też wybrać "tryb historyczny" w War Thunder. ;) Miałem okazję zobaczyć na żywo obie gry na bardzo dobrym komputerze i śmiało wybrał bym World of Warplanes. ps. nie wiem czy wiecie ale War Thunder w tym roku obchodzi 3 rocznicę rozpoczęcia swojej bety (jeszcze nie zamkniętej) ;D

Alt3ir  2013-09-03 - 21:30

Prosiłbym o same takie bety w grach gdzie wszystko chodzi lepiej niż niejedna gra po oficjalnej premierze, gdzie już nie będzie wipe'a ( czyszczenia kont ) oraz gdzie można grać rewelacyjnie bez wydawania złamanego grosza. Żałuję tylko grania dwóch lat w WoTa, mogłem po prostu czekać na WT :). Generalnie widać tutaj zmienną politykę firm robiących te produkcję.

3.0

Adamoz  2013-09-17 - 14:41

@tomcio006 święta racja! Ale to ruscy producenci więc co się dziwić. Oni wszystko potrafią. Wszędzie piszą żeby gracze dzielili się opinią z różnych zmian, ,,patchów". Po czym mają gdzieś że 90% graczy nie pasuje nerf czołgu. Nie wybaczę im nigdy mojej T-50-tki (nie mylić z T-50-2). Załoga 100%, perki 100%, i naprawa 99% (nie zdążyłem dobić 100 :( ). Ale żeby było na temat, nie wróżę im długiej przyszłości.

Leptys  2013-10-06 - 15:47

War Thunder lepszy ;)

Pr0totype  2013-11-13 - 21:42

Zamiast robić kopię War Thunder, to mogli zrobić już o współczesnych maszynach z dynamika np. jak w ostatnich premierach tego typu gier :)

geohound  2013-11-15 - 14:29

A jakie to były gry o takiej tematyce? Dwa HAWXy i tyle.

9.0

tuciek1998  2013-11-18 - 06:34

wszyscy obrażacie gry wargaming.net a i tak pewnie w nie gracie PATOLOGIA Według mnie WoW i WoT dorównują War Thunder I obie gry oceniam na 9

sadler  2013-12-06 - 13:43

Po co oni w ogóle to wydawali, to jest pod każdym względem gorsze od War thunder. Grafika jest do d**y, te screeny co oni pokazują to fotoshop, optymalizacja leży i kwiczy, a model latania i pasek życia samolotów pozostawię bez komentarza. Do tego połowa drzewka japońskiego to blueprinty, zapewne będą tak jak w wot wprowadzać same prototypy i samoloty z desek kreślarskich. Nie ma w tej grze nic, przez co bym przestał grać w War Thunder i poszedł grać w to coś.

1.0

misteriolalista  2013-12-07 - 21:26

No ba :D Dno

Demoniter  2013-12-10 - 18:57

Ciekawe jaką jeszcze grę World of ... wymyślą.

karnisterniak  2013-12-10 - 19:00

Chciałem w to pograć ale co instalowałem i próbowałem odpalić to zaczynało pobierać od nowa coraz to więcej GB, do dziś jej nie pobrałem a wyszło by tego z 600 GB ;]

5.0

Mati4474  2013-12-24 - 11:57

Grałem w obydwie produkcje, podczas bety. Niedawno po premierze WoWp również porównałem War Thunder jest znacznie lepszy pod względem realizmu i sposobu rozgrywki. Jeżeli mam grać w coś od WarGaming.net to prędzej Wot. Mówiąć o samolotach wygrywa War Thunder. Bawiąc się czołgami narazie nie mam dostępu pod betę WT, ale z tego co widziałem WoT jest troszkę lepszy. Pozostaje nam czekać na pierwsze relacje bitw morskich :)

Varriattoss  2014-01-30 - 12:29

Widząc wasze komentarze chyba jednak faktycznie zostaję przy War THunder :P Miałem ochote sprawdzić to ale jednak sobie daruje .

Gronki  2014-02-23 - 14:50

Wymagane miejsce na dysku: Około 20 GB - porażka. Napiszcie to w informacjach.