
Data wydania: 16 marca 2010
Trzecia odsłona bestsellerowej serii slasherów God of War i jednocześnie pierwsza część cyklu, stworzona z myślą o konsoli PlayStation 3. Fabuła gry kontynuuje wątki, zapoczątkowane w dwóch poprzednich odsłonach i koncentruje się na podsycanej przez żądnego zemsty Kratosa wojnie tytanów z olimpijskimi bogami.
GRYOnline
Gracze
God of War III jest kolejną częścią znakomitego cyklu gier akcji. Mamy tu zarazem do czynienia z pierwszą odsłoną tej serii, przeznaczoną na konsolę PlayStation 3.
Twórcy w trzeciej części postawili na zwiększenie realizmu rozgrywki. Dzięki nowej platformie (poprzednie części były wydawane na PS2) znacznemu ulepszeniu uległa jakość oprawy wizualnej. Oprócz tego, bohatera „zbudowano” z 20 000 polygonów (w odróżnieniu od 5000 z części drugiej), a na ekranie pojawiać się może maksymalnie nawet pięćdziesięciu przeciwników (wcześniej – kilkunastu).
W God of War III otrzymujemy nowe rodzaje broni, przy czym każda z nich wymaga odmiennego stylu walki. Przykładowo rękawice Cestus, połączone łańcuchami z wielkimi, kolczastymi kulami, stanowią świetną broń dystansową, mogą także odrzucać zbyt blisko podchodzących do Kratosa wrogów. Poza tym, bohater korzysta z nowego systemu magii i ciekawych „artefaktów” (np. skrzydeł Ikara, Złotego Runa czy - działającej jak latarka – oderwanej głowy Heliosa). Wraz z trzecią częścią serii, inteligentniejsi i znacznie bardziej zróżnicowani stają się także przeciwnicy naszego protagonisty.
To, co bardzo ważne w serii God of War, czyli walki z potężnymi bossami, zrealizowane są jeszcze lepiej niż w poprzednich odsłonach cyklu. Ich ilość została wyważona i jest ich mniej niż w części drugiej, lecz więcej niż w pierwszej. Ciekawym dodatkiem jest możliwość kierowania uprzednio zranionymi przez nas potworami (np. wielkimi cyklopami).
Fabuła (autorstwa Marianne Krawczyk) to także mocna strona produkcji. Historia rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie pozostawiła ją część druga i opowiada dzieje podsycanych przez Kratosa wojen tytanów z bogami. Szuka ona odpowiedzi na bliskie każdemu z nas pytania, np. „czy człowiek potrzebuje jakichś bogów?”.
Autor opisu gry:
Michał Urbanek
Ostatnia aktualizacja opisu: 19 sierpnia 2015



13GRY
Seria przygodowych gier akcji, której autorzy mocno nawiązują do konwencji slasherów. Marka God of War została wykreowana przez należący do Sony Interactive Entertainment zespół Santa Monica Studio. Niemniej na przestrzeni lat w jej rozwoju wzięły udział również inne studia deweloperskie, jak Ready at Dawn, Jetpack Interactive, Bluepoint Games oraz Mega Cat Studios.
Recenzja GRYOnline
Kratos powraca, by zniszczyć Olimp i do czerwoności rozgrzać Wasze konsole. Czuć, że ta gra powstawała latami i kosztowała majątek.
Opinie11 lipca 2019
Opinie1 marca 2010
Opinie30 grudnia 2009
Opinie28 sierpnia 2009
Poradnik do gry God of War III zawiera szczegółowy opis przejścia wraz z wyzwaniami, dostępnymi po ukończeniu głównego wątku fabularnego. Korzystając z niego, znajdziesz wszystkie pióra feniksa, oczy gorgon i rogi minotaurów.
Poradnik do gry Aktualizacja: 29 kwietnia 2010
gry 9 marca 2026 15:00
gry 27 grudnia 2023 12:40
gry 20 marca 2015 19:27
pozostałe 19 czerwca 2012 13:47
gry 4 marca 2012 16:42
gry 24 lutego 2012 12:25
gry 14 lutego 2012 15:11
gry 23 stycznia 2012 10:55
gry 4 stycznia 2012 09:29
gry 29 grudnia 2011 12:31
Lista małych dodatków do gry God of War III:
DLC Challenge of Exile Arena 2 listopada 2010
DLC Character Skin Bundle 2 listopada 2010
Średnie Oceny:
Średnia z 14 ocen gry wystawionych przez Recenzentów i Redaktorów GRYOnline.pl, Ekspertów i wybranych Graczy.
Średnia z 6620 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.
Oceny Recenzentów i Ekspertów
Krzysztof Gonciarz
Recenzent GRYOnline.pl
2010.03.16
Kratos powraca, by zniszczyć Olimp i do czerwoności rozgrzać Wasze konsole. Czuć, że ta gra powstawała latami i kosztowała majątek.
Harry M
Ekspert
2024.10.07
9h na Normalnym Bardzo przyjemna nawalanka. Masa satysfakcjonujących, dobrze animowanych ataków. Bardzo brutalna gra, dużo finisherów na zwykłych przeciwnikach i przede wszytkom na bossach Bardzo ładna grafika, dalej dobrze się trzyma Świetne OST, czuć epickość na każdym kroku Przeciętne rozwój postaci, trochę lepsze staty + mało nowych combosów Durna fabuła, nie czułem w grze żadnego celu poza "utłucz wszystkich". Wszystko to jest tylko pretekstem do nawalanki, a pod koniec gra na siłę stara się robić poważna i nadać sobie jakiejś głębi
game _hunter
Ekspert
2023.05.17
Dobry God of War, jednak słabszy od swoich poprzednich części. Graficznie prezentuje się dobrze, ale nie jest to szok jak na konsoli poprzedniej generacji. Nacisk położono na bardzo duże lokacje i field of view. Niestety, same lokacje są mało ciekawe i atrakcyjne. Odpowiadały mi bardziej "przyziemne" lokacje z poprzednich części. Ogólnie, polecam wszystkim, nie tylko fanom God of War.
Orzech
Ekspert
2020.08.03
Nie wiem czy to kwestia wyrośnięcia z GoW i mitologii czy tego typu rozgrywka jest już dzisiaj po prostu nieatrakcyjna(pewnie oba po trochu, chociaż w dużo starsze DMC grało mi się znacznie lepiej) ale nawet mimo miłych wspomnień jarania się poprzednimi GoWami i wcześniejszej chęci ogrania ostatniej części trylogii nie jestem w stanie zmusić się żeby ją przejść. Jestem po kilku bossach i w zasadzie od samego początku czuję, że kompletnie nic mnie nie trzyma przy tej grze a na horyzoncie brak znaków mówiących a nuż się rozkręci. Oczywiście wiedziałem że będzie to jedna wielka rzeźnia i nie oczekiwałem choćby strzępku fabuły. Problemem jest gameplay będący do bólu wtórny i usypiający, w zasadzie wiem że od bossa do bossa przyjdzie mi się powspinać, pozwiedzam powtarzające się nieciekawe lokacje, dostanę trochę mięsa do nabicia punktów i poważnego rywala którego będę tłukł do pojawienia się kółka zwiastującego nadejście starego, znajomego QTE.
mastarops
Ekspert
2019.03.23
Bardzo fajna gra. Na plus bardzo dobra grafika, ciekawa fabuła, brutalne wykończenia, postać Kratosa, walki z bosami. Na minus QTE i rozwój postaci który jest praktycznie identyczny jak we wszystkich poprzednich częściach. Walka gorsza niż w Bayonetta, mniej płynna. Zagadki ok, nie męczą jak w innych podobnych grach (Zelda BtW, Darksiders, Castlevanie). Zdecydowanie polecam.
May_Day
Ekspert
2018.12.21
Co ten Kratos, to ja nawet nie... O ile świat poprzednich części serii bardzo opierał się na mitologii greckiej, o tyle świat trzeciej (a właściwie piątej) części staje już pewnie na własnych nogach, a historia biegnie w kierunku, o którym się największym filozofom nie śniło. Mimo że całość jest szalenie grywalna, walka jest satysfakcjonująca od pierwszego ciosu, a zagadki dość przyjemnie się rozwiązuje, niemal odliczałem czas między starciami z bossami, bo te są moim zdaniem największą zaletą tej gry. Te walki po prostu trzeba zobaczyć. Ludzie z Sony Santa Monica to jacyś magicy.
Karol Krajewski
GRYOnline.pl Team
2013.04.09
Kratos wstępuje na tron, ale nie tron Boga Wojny, ale tron króla slasherów. Ta gra w zasadzie nie ma wad, jest niemalże idealna. Zakochałem się w niej i powiem, że wypełniła pustkę w moim gamingowym sercu. Must have, system seller... na God of War III brakuje określeń.
Norbert Szamota
GRYOnline.pl Team
2010.09.28
Dla gracza, który pasjonuje się mitologią grecką, seria God of War musi być jedną z najlepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek mogły spotkać rynek gier wideo. W końcu połączenie ulubionej tematyki z niespotykaną efektownością i porywającą grywalnością jest marzeniem chyba każdego użytkownika konsoli.
Piotr Opolski
GRYOnline.pl Team
2020.06.28
Mateusz Popielak
GRYOnline.pl Team
2020.06.01
MadtPL
Ekspert
2018.11.28
zvr
Ekspert
2016.03.18
Bartosz Woldański
GRYOnline.pl Team
2016.03.18
Aleksander Kozłowski
GRYOnline.pl Team
2016.03.17