Wiadomość gry na świecie 5 października 2012, 13:28

autor: Adrian Werner

Talisman Prologue, czyli elektroniczna adaptacja planszówki Magia i Miecz

Gra planszowa Talisman, znana w Polsce jako Magia i Miecz, już wkrótce doczeka się wersji elektronicznej. Studio Nomad Games pracuje nad adaptacją przeznaczoną na pecety i urządzenia mobilne.

Gra Talisman (wydana w Polsce jako Magia i Miecz) to prawdziwy planszówkowy klasyk, który jednak nie miał zbytniego szczęścia do elektronicznych adaptacji. Pierwsza wersja na ZX Spectrum została szybko zapomniana. Kilka lat temu swoich sił próbowała firma Capcom, ale finansowany przez nią projekt został ostatecznie skasowany. Okazuje się, że wcale nie był to jednak koniec tej historii. Licencja udzielona japońskiemu wydawcy wygasła w tym roku i odpowiedzialne za wersję stołową firmy Games Workshop oraz Fantasy Flight Games postanowiły własnymi środkami wyprodukować komputerową adaptację.

W planach jest cała seria gier i zadanie ich stworzenia powierzono studiu Nomad Games. Pierwsza produkcja zatytułowana została Talisman Prologue i przeznaczona będzie do samotnej zabawy. Wcielimy się w jedną z dziesięciu grywalnych postaci i każda z nich posiadać ma własne unikalne zdolności. Przykładowo, kapłan okaże się morderczo skuteczny przeciwko złym duchom, podczas gdy zabójca potrafi atakować z zaskoczenia. Gra zaoferuje pięćdziesiąt różnorodnych przygód. W ich trakcie będziemy musieli walczyć z hordami potworów, w czym pomoże nam zestaw potężnych zaklęć.

Rozgrywka ma być turowa i wykorzysta zasady papierowego pierwowzoru. Akcja toczyć się ma na planszy, która podzielona zostanie na trzy regiony o różnym stopniu trudności. Podróżom towarzyszyć będą zdarzenia losowe determinowane przez wyciągane z puli karty. Niektóre z nich okażą się korzystne (np. znalezienie eliksiru siły), podczas gdy inne (np. spotkanie demona) zagrożą życiu bohatera.

Autorzy planują wypuszczenie Talisman Prologue na pecety oraz urządzenia mobilne. Gra ma być tania i jej cena nie przekroczy 5 funtów, czyli w przeliczeniu około 25 złotych. Fani stołowego pierwowzoru mogą być rozczarowani brakiem trybu multiplayer, ale twórcy zapewniają, że pojawi się on w kolejnej produkcji z cyklu.

  1. Talisman Prologue- oficjalna strona gry

Talisman Prologue, czyli elektroniczna adaptacja planszówki Magia i Miecz - ilustracja #1 Gra Talisman ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Sfera pod tytułem Magia i Miecz. Była to jedyna edycja, która otrzymała nową szatę graficzną. Jej opracowanie powierzono Grzegorzowi W. Komorowskiemu i wielu fanów uważa, że efekt jego prac znacząco przewyższa pierwowzór.

Kilka lat temu do sprzedaży trafiła czwarta edycja gry. Jej ulepszoną wersję 4.5, wraz wieloma dodatkami, wydaje w naszym kraju firma Galakta.

Talisman Prologue

Talisman Prologue

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
05.10.2012 13:48
Ogarniacz
8
Generał

bardzo fajnie :) oczywiscie interesuje mnie tylko wersja na Andka :)

05.10.2012 13:58
odpowiedz
Harry M
105
Master czaszka

I tak nie przebije, tej świetnej planszówki. Niedawno grałem w Magię i Miecz i nadal jest świetna

05.10.2012 13:59
odpowiedz
Ixomunai
41
Pretorianin

Wracają wspomnienia...

05.10.2012 14:22
odpowiedz
b4r4n
113
street samurai

Android FTW! :D

05.10.2012 14:44
odpowiedz
REDziu
17
Legionista

Nie mogę się doczekać :D
Nadal mam Magię i Miecz gdzieś na poddaszu razem z wieloma innymi wspaniałymi planszówkami :D

05.10.2012 15:26
odpowiedz
Lothers
115
Generał

Świetnie, czekam na wersję mobile - mam oryginał w chacie.

06.10.2012 10:45
odpowiedz
mikecortez
89
Senator

Oj, gralo sie kiedys w Magie i Miecz...
Jestem ciekaw co z tego wyjdzie :)

06.10.2012 10:55
odpowiedz
WrednySierściuch
90
No gods no masters!

Olaboga niesamowite. Cale 50 przygod? i AZ 10 postaci? Nie moge sie wprost doczekac!

http://www.youtube.com/watch?v=XhbVkYLTaIA
http://www.unofficialtalismangame.blogspot.com/
Link juz nie dziala wiec >> google: Unofficial Talisman Game v9
^ btw to nie jest Talisman, bo jakby to byl Talisman to ta darmowa gra byla by "piracka".
No ale to nie jest Talisman, tylko "pseudoTalisman" :D

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze