Wiadomość gry w Polsce 26 stycznia 2012, 21:05

autor: Ender

Wiedźmińska konferencja CD Projektu - szczegóły i data premiery xboksowej wersji gry

Na zorganizowanej w Warszawie konferencji prasowej CD Projektu, dowiedzieliśmy się kiedy do sklepów trafi xboksowa wersja gry Wiedźmin 2: Zabójcy królów, jakie nowości wprowadzi do modelu rozgrywki, a także jak będą wyglądać oraz ile kosztować jej pudełkowe edycje.

Na zorganizowanej dzisiaj w Warszawie konferencji prasowej CD Projektu, poświęconej konsolowej wersji Wiedźmina 2: Zabójcy królów, dowiedzieliśmy się nie tylko kiedy gra trafi do sklepów, ale także poznaliśmy szczegóły dotyczące nowych elementów gameplayu oraz zawartość edycji kolekcjonerskiej tytułu.

Wiedźmińska konferencja CD Projektu - szczegóły i data premiery xboksowej wersji gry - ilustracja #1

Najważniejszą informacją podaną na konferencji jest oczywiście data premiery xboksowej wersji gry, którą wyznaczono na 17 kwietnia tego roku. Jak zapewniają twórcy, zajmując się produkcją pierwszego konsolowego projektu nie chcieli podchodzić do niego jak do zwykłego portu i w pracę nad jego ukończeniem włożyli ogromną dozę wysiłku, która jak mają nadzieję okaże się milowym krokiem naprzód dla całego CD Projekt Red. Konsolowy Wiedźmin będzie więc definitywną odsłoną drugiej części przygód Geralta, o czym świadczyć ma szereg ulepszeń względem pecetowego oryginału.

Wiedźmińska konferencja CD Projektu - szczegóły i data premiery xboksowej wersji gry - ilustracja #2

Konsolowa wersja gry zostanie wzbogacona o niewidziane wcześniej lokacje, takie jak rozbudowane podziemia Loc Muinne oraz las leżący w górach okalających to elfickie miasto. W czasie rozgrywki spotkamy też zupełnie nowe postacie, które uatrakcyjnią scenariusz gry i będą częścią dwóch zupełnie nowych przygód, mających zapewnić około czterech godziny zabawy.

Wiedźmińska konferencja CD Projektu - szczegóły i data premiery xboksowej wersji gry - ilustracja #3

Twórcy wprowadzili daleko idące zmiany w interfejsie, dopasowując go do wymagań konsolowych graczy. Zobaczymy więc na przykład całkowicie przemodelowany ekran postaci i ekwipunku. Sporym ułatwieniem będzie inteligentna kamera automatycznie podążająca za Geraltem i unikająca wszelkich przeszkód, wpływających na jej płynne działanie. Oczywiście będzie istniała też możliwość jej ręcznego sterowania, za pomocą prawej gałki analogowej pada. Jeżeli chodzi o walkę, wprowadzono system auto-celowania, który pozwoli nam na szybkie i skuteczne przełączanie się pomiędzy wieloma widocznymi na ekranie przeciwnikami i ułatwi zmagania z dużymi grupami oponentów. Xboksowy Wiedźmin zostanie też wzbogacony o zupełnie nowe 3,5-minutowe intro wyprodukowane w studiu Tomasza Bagińskiego oraz 33 minuty nowych przerywników filmowych oraz animacji.

Wszystkie ulepszania, o których wspomnieliśmy powyżej, zostaną również, zgodnie z tradycją kultywowaną przez CD Projekt, udostępnione komputerowym graczom i to zupełnie za darmo przy pomocy rozbudowanego patcha, który będzie można ściągać od 17 kwietnia.

Wiedźmińska konferencja CD Projektu - szczegóły i data premiery xboksowej wersji gry - ilustracja #4

W Polsce gra będzie sprzedawana w dwóch wersjach: w standardowej Edycji Rozszerzonej oraz w Mrocznej Edycji, wzbogaconej o liczne dodatki i bonusy. Pierwsza kosztować ma 129,99zł, drugą kupimy za 219,99zł. Niska cena konsolowego Wiedźmina jest specjalnym ukłonem w stronę rodzimych graczy, ponieważ za granicami naszego kraju, standardowo gra będzie sprzedawana w cenie 59 euro (ok.239zł.). Jak zauważył przedstawiciel producenta, Edycja Rozszerzona Wiedźmina 2, jest też zapewne najbardziej rozbudowaną standardową wersją xboksowej gry jaką kiedykolwiek zaoferowano graczom.

Wiedźmińska konferencja CD Projektu - szczegóły i data premiery xboksowej wersji gry - ilustracja #5

W Edycji Rozszerzonej znajdziemy:

 • Grę (2 płyty DVD)
 • Instrukcję
 • Poradnik
 • Mapę świata
 • Płytę z oficjalną ścieżką dźwiękową
Wiedźmińska konferencja CD Projektu - szczegóły i data premiery xboksowej wersji gry - ilustracja #6

W Mrocznej Edycji znajdziemy:

 • Grę (2 płyty DVD)
 • Instrukcję
 • Poradnik
 • Mapę świata
 • Artbook (przeszło 200 stron ze szkicami koncepcyjnymi, okładkami, grafikami i materiałami używanymi przy produkcji tytułu)
 • 3 naklejki
 • Metalowy wiedźmiński medalion
 • Płytę z oficjalną ścieżką dźwiękową
 • Płytę z dokumentem making-of (trailery, filmowe wywiady i wypowiedzi twórców)
 • Kolekcjonerskie kartonowe pudełko z grą
Wiedźmińska konferencja CD Projektu - szczegóły i data premiery xboksowej wersji gry - ilustracja #7

Ale to nie wszystko. Dzięki współpracy CD Projektu i lokalnego oddziału Microsoftu, do sklepów zawitają też specjalne wiedźmińskie zestawy. W pierwszym znajdziemy grę oraz konsolę Xbox 360 z dyskiem 250GB, w sugerowanej cenie 1099zł, w drugim xboksowy pad oraz grę, w cenie 229zł.

Komentarze Czytelników (38)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
26.01.2012 21:58
odpowiedz
Stra Moldas
93
Wujek Samo Stra

Konsolowa gra w takiej cenie i z bonusami - naprawdę jestem pod wrażeniem, brawo.

26.01.2012 22:03
odpowiedz
xanat0s
169
Wind of Change

IMO okładka jakaś taka nieciekawa - gryzie mi się ten zielony z czarnym. Ale może to tylko tak wygląda na małym obrazku w niskiej rozdzielczości, zobaczymy.

A szacunek za zawartość podstawki - niestety na konsolach standardem jest płytka + świstek papieru...

26.01.2012 22:04
odpowiedz
Capibarez
12
Legionista

Najpierw CD Projekt sprzeciwia się ACTA, teraz pokazuje klasę z Wieśkiem na Xboxa, naprawdę urośli w moich oczach. Oby tak dalej!

26.01.2012 22:30
odpowiedz
lynn
38
Centurion

Bardzo pozytywne wieści z konferencji. Niby wiadomość, że dodatki z wersji konsolowej mają być za darmo na PC, to żadna nowość, ale cena w Polsce zrobiła wrażenie.

Cieszy mnie polityka CDP. Gdyby za grę odpowiadało EA, czy jakikolwiek inny duży wydawca typu Acti czy Ubi, to już za DLC "Kłopoty z trolem" kazaliby sobie płacić. Nie mówiąc już o wersji 2.0. Arena, mroczny tryb, za darmo? Przecież można było wystawić to jako dwa dlcki po 5-10 euro a może i 15 na steamie i ludzie by kupili. A jakby tego było mało to teraz gracze PC mają dostać intro i 4h dodatkowej rozgrywki za darmo i to nie 2 tygodnie, czy miesiąc po premierze wersji konsolowej, a tego samego dnia. Miodzio!

26.01.2012 22:42
odpowiedz
wcogram
78
Generał

Akurat będzie co przejść w na poziomie DARK xD do premiery MP3.
CDP:R bardzo dobrze postępuje na rodzinnym rynku czego niestety nie można powiedzieć o innych polskich deweloperach. Cena super zawartość super, poprawki będą.
Dokładnie EA, Acti, wszyscy walnęli by 10-15$ za każdą jedną rzecz którą już CDPR dało w patchach na PC. To jest postawa, którą ostatnio pamiętam z COD4 i BFBC2 mapy w patchach. Mam nadzieje, że otworzą tym chodź trochę oczy innym wydawcą.
Nic tylko czekać do kwietnia i później jakiegoś wielkiego dodatku kilku godzinnego na wakacje.
Niech się namco i WB weźmie za reklamę bo powinni wpakować w nią kasę.
Ciekawie czy Wiesiek znów będzie walczył o tytuł najlepszej gry roku tym razem 2012 xD.

26.01.2012 22:43
odpowiedz
PePe PL
86
Pretorianin

Jeżeli tylko nie zawalili czegoś w temacie płynności animacji (przy portach z PC różnie z tym bywa) to za taką cenę kupuje w okolicach premiery :) BTW. Też mi się okładka wydaje jakaś taka nieciekawa i niezbyt dobrze zrobiona (kolorystyka, kompozycja, ogólnie wszystko ^^) - bardziej jak z jakiejś gry indie czy klasy B niż tytułu AAA.

26.01.2012 22:48
odpowiedz
lynn
38
Centurion

Okładka, jak okładka. Dzieło sztuki to to nie jest. Ale i tak brzydoty okładki ME2 nic nie pobije.

Za to okładka wersji dark jest lepsza do EK PC.

26.01.2012 23:08
odpowiedz
Drau
82
Legend

Szacun dla CDPRED za cene konsolowej wersji oraz zawartosc :)

26.01.2012 23:11
odpowiedz
CHESTER80
92
Nintendomaniak

Szacun dla CDP. W dzisiejszych czasach takie podejście do klienta to coś niezwykłego. Zagięło mnie jak zobaczyłem cenę zwykłej edycji. Zamówiłem sobie limitkę.

27.01.2012 00:03
odpowiedz
Maverick
67
Konsul

Czyli jednak mozna wydawac taniej i lepiej gry nie oszukujac klientow na kazdym kroku?
Eh... no nic, skoro na PC mam Wiedzmina 2 z pierwszego wydanego 1000, to i na Xboxa wypadalo by kupic wypasiona wersje i dac chlopakom zarobic.

Zdecydowanie bardziej wole byc w ten sposob motywowany do zakupow, a nie rzniety na kazdym kroku przez jakies online passy i inne badziewia.

27.01.2012 00:11
odpowiedz
Yaev
37
Pretorianin

Pre-order Mrocznej Edycji zamówiony

27.01.2012 08:35
odpowiedz
Andre25
80
Konsul

Bombka faktycznie.Więc cóż mogę powiedzieć super gra więc życzę dobrej a nawet lepszej sprzedaży.

27.01.2012 09:47
odpowiedz
Piole
44
Przyjezdny

Same plusy! CDP to wzór dla wszystkich innych wydawców. Tak trzymać! Naprawdę, czapki z głów i pełen szacun. Wzrusza mnie, że są jeszcze firmy, które wiedzą jak - i chcą - zapracować na szacunek graczy, a nie okraść ich z maksymalnej ilości kasy.
Tak btw, nie mam najmniejszych wątpliwości, że Acti i EA mieli swoich przedstawicieli na negocjacjach dot. SOPA i ACTA, i robili co w ich mocy żeby brzmiały tak jak brzmią teraz.

27.01.2012 09:48
odpowiedz
MartyAlencar
19
Chorąży

Brawo CDPRed piękny gest dla polskich graczy

27.01.2012 09:54
odpowiedz
Mr. JaQb
37
Diego

Pad + gra = 229zł? Pad za 100 zł? Chyba się skuszę

27.01.2012 11:33
odpowiedz
Matekso
94
Generał

Bardzo piękna niespodzianka okraszona mnóstwem znakomitości, szacun w stronę CDP. Konsolowy zestaw wisienka na torcie, proszę proszę ale postępy. Osobiście po grę z regału już nie sięgnę, i nie wezmę Xbox'a z grą, ale przez to Co Oni zrobili tym bardziej czekam na zapowiedź Wiedźmina III - a dzięki tym kolekcjonerką podsycają mój apetyt na kolejną część gry - oczywiście pudełkową, i oczywiście na PC!!!

27.01.2012 12:15
odpowiedz
kaganpwnz
43
Generał

Kupilem kolekcjonerke na PC to nie omieszkam kupic i kolekcjonerki na X360, a co mi tam, za taka cene bardzo chetnie. Trzeba pomoc naszemu studiu :D.

PS. Sciagniecie gry ktora w premiere bedzie miala taka cene to juz na prawde spore kurest*o.

27.01.2012 12:16
odpowiedz
mati1070
33
Pretorianin

Kolekcjonerka w cenie zwykłej gry na konsole? Bardzo chętnie o.o

27.01.2012 12:43
odpowiedz
spec1345
39
Pretorianin

każda konsolowa gra powinna kosztować 129 zł u nas w kraju ; ) dla tego szacun dla CD Projektu

27.01.2012 15:40
odpowiedz
Marcines18
59
Senator

Genialna gra, genialny wydawca:D

27.01.2012 17:25
odpowiedz
janosik6
41
Pretorianin

I znów się zaczyna. Teraz wszyscy ukłony w stronę CD Projekt, a jak coś nie wypali to znowu będą wyzwiska co drugi post.

27.01.2012 18:03
odpowiedz
Rick24
75
Generał

raziel88ck ---> Wątpię czy ty w ogóle w tego Skyrima grałeś, a już wiesz co jest lepsze a co gorsze.
A cena gry rzeczywiście atrakcyjna, ale nie zapominajmy że ta gra ma już rok. Pochwalić na pewno trzeba bogatą zawartość edycji podstawowej.

27.01.2012 18:18
odpowiedz
BossManPL
71
Generał

@kęsik: Ja dostałem taki medalion kupując w Saturnie. W dodatku wersję podstawową bez dupereli ;p

27.01.2012 18:19
odpowiedz
Rick24
75
Generał

Mój post który napisałem powyżej miał się znaleźć w innym temacie. Niestety czas na edycje już minął :|

27.01.2012 18:53
odpowiedz
Mortalking
90
Senator

Dla CDProjektu stworzenie gry na X360 to chyba najważniejsze wydarzenie w dziejach tej firmy.Ciekaw jestem czy Wiedźmin 2 będzie widniała w czołówce gier pre-order na VGChartz.
P.S - intro po prostu wgniata w fotel i wypala oczy, nie zdziwił bym się jak by na na YouTube zrobiło taka furorę jak zwiastun Dead Island.

27.01.2012 20:40
odpowiedz
gameboywik
83
Generał

A cena gry rzeczywiście atrakcyjna, ale nie zapominajmy że ta gra ma już rok.

No i co z tego ? Wyszła wcześniej na konsole ? Chyba nie.Poza tym cena za oceanem to 60 $/Euro więc tylko My mamy ją taką atrakcyjną ;] Jak widać można jak się tylko chce.Teraz przynajmniej wiemy,że inni wydawcy ciągną od Nas kasę żądając po 230/240 zł za nową grę.Chciałbym teraz zobaczyć ich miny ;]

ps.Do 150 zł za nówkę za edycje konsolową w Naszym kraju to naprawdę niezła cena.Spadło by piractwo,a sprzedaż wzrosła. ;]

27.01.2012 23:45
odpowiedz
Rick24
75
Generał

gameboywik: No i co z tego ? Wyszła wcześniej na konsole ? Chyba nie.

Kilka dni temu był tutaj jakiś news o grze Alan Wake na PC i tam były nawet komentarze iż z racji tego że gra jest już nie pierwszej nowości to pewnie będzie tania. Pojawiały się nawet takie kwoty jak 50zł na starcie. Ja akurat uważam że to realne nie jest, ale 99zł, czemu nie?

Poza tym cena za oceanem to 60 $/Euro więc tylko My mamy ją taką atrakcyjną ;] Jak widać można jak się tylko chce.

Właśnie słyszałem, że ta cena to obowiązuje tylko w Polsce. Mówisz że można jak się tylko chce? No jasne, jakby każdy robił promocje tylko dla "swoich" (tak jak to teraz zrobił CDP) to i tak byś na tym nic nie skorzystał.

27.01.2012 23:50
odpowiedz
gameboywik
83
Generał

Mówisz że można jak się tylko chce? No jasne, jakby każdy robił promocje tylko dla "swoich" (tak jak to teraz zrobił CDP) to i tak byś na tym nic nie skorzystał.

Masz racje,nie patrzyłem na to w ten sposób.

28.01.2012 01:28
odpowiedz
APTS
18
Legionista

Ciekawe ile CDP ma do powiedzenia w sprawie ceny W2 za oceanem.

28.01.2012 07:35
odpowiedz
piniu24
23
Chorąży

Dość fajne intro zrobił im Bagiński

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze