Wiadomość gry na świecie 12 listopada 2016, 12:08

autor: Góral

Planet Explorers - kosmiczny survival doczekał się dema

Przed kilkoma dniami gra Planet Explorers doczekała się premiery pełnej wersji. Natomiast wczoraj deweloperzy ze studia Pathea Games opublikowali wersję demonstracyjną, pozwalającą na zabawę w kampanii fabularnej, trybie budowania oraz edytorze światów.

Pamiętacie jeszcze taką grę jak Planet Explorers? Dwa lata temu produkcja pojawiła się w ramach Steam Early Access, gdzie przyciągnęła uwagę wielu osób. Od tamtej pory było o niej dość cicho, ale przed kilkoma dniami wreszcie ukazała się pełna wersja, a dodatkowo deweloperzy wypuścili demo, które znajdziecie na Steamie. Pozwala ono się pobawić przez około dwie godziny w kampanii fabularnej, a poza tym umożliwia rozgrywkę w trybie budowania oraz edytorze światów. Jeżeli spodoba Wam się, to co oferuje projekt studia Pathea Games, to możecie zakupić pełne wydanie w cenie 22,99 euro, czyli około 100 zł.

Planet Explorers - kosmiczny survival doczekał się dema - ilustracja #1
Planet Explorers w skrócie:
  • przygodowa gra akcji z dużym naciskiem na survival;
  • pełna wersja ukazała się 8 listopada bieżącego roku;
  • za tytuł odpowiada studio Pathea Games;
  • na Steamie dostępne jest demo gry.

Planet Explorers to survivalowa gra przygodowa, w której trafiamy na planetę Maria. Akcja rozgrywa się w 2287 roku, a naszym zadaniem jest skolonizowanie nowego świata. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem i podczas lądowania dochodzi do wypadku. Części osób udaje się przeżyć, ale szybko okazuje się, że planeta nie jest zbyt bezpiecznym miejsce, więc jesteśmy zmuszeni do walki o przetrwanie.

Podczas rozgrywki trzeba zwiedzać kolejne lokacje, zbierać surowce, wytwarzać narzędzia i bronie czy też stawiać rozmaite budowle. Zabawa odbywa się w trzech głównych trybach – kampanii fabularnej, Adventure Mode z losowymi misjami i trybem versus oraz Build Mode, skupiającym się wyłącznie na budowaniu (brak przeciwników).

Planet Explorers zostało ufundowane w serwisie Kickstarter. Przed kilkoma laty deweloperom udało się uzbierać około 138 tysięcy dolarów od przeszło 4,5 tysiąca osób. Kwota ta pozwoliła twórcom dopracować projekt na tyle, by ukazał się on w ramach wczesnego dostępu. Po ponad dwóch latach rozwoju zadebiutowała wersja 1.0, ale to nie koniec przygody Pathea Games z tym projektem, gdyż jest on cały czas ulepszany. Po premierze deweloperzy zdążyli wypuścić już trzy łatki, eliminujące kolejne błędy.

Samiec Alfa #14 – kosmos jest nasz dzięki Planet Explorers

Samiec Alfa #14 – kosmos jest nasz dzięki Planet Explorers [14:33]

Planet Explorers to survivalowy sandbox o kolonizowaniu obcych planet. Budowanie, tworzenie przedmiotów, szukanie surowców, walka – znajdziecie tu wszystko. Jak gra wypada w akcji? Testujemy ją w kolejnym odcinku serii Samiec Alfa.

Planet Explorers - kosmiczny survival doczekał się dema - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Planet Explorers

Planet Explorers

Zagraj w najlepsze gry!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
12.11.2016 21:37
-2
Shrinivas.exe
2
Chorąży

Jak widze slowo "survival" to juz mnie mdli...teraz kazda gra musi miec cos z survivalu. Moze przez te kaszany early access..

post wyedytowany przez Shrinivas.exe 2016-11-12 21:37:48
13.11.2016 18:59
-2
odpowiedz
DanuelX
70
Kopalny

"Po ch*" to się w wodzie stoi.
Niestety surwiwal, erli akces i ope world to największy rak współczesnych gier. Nudne to i głupie.