Wiadomość gry na świecie 19 września 2016, 10:56

autor: Góral

PES 2017 z aktualnymi składami i oficjalnymi logami drużyn na PC i PS4

Pro Evolution Soccer 2017 cierpi przez brak licencjonowanych klubów, lig itd. Gra umożliwia jednak samodzielną podmianę tego typu szczegółów w wersji na PlayStation 4 i PC-ty.

Jak zapewne dobrze wiecie, przed kilkoma dniami na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach osobistych zadebiutowała gra Pro Evolution Soccer 2017. Produkcja bardzo przypadła do gustu recenzentom (wersja na PlayStation 4 i Xboksa One), ale jedną z większych wad tradycyjnie jest brak licencji. Część fanów zdążyła się przyzwyczaić do takiego stanu rzeczy już dawno temu, inni nie mogą tego zaakceptować i choć oficjalnie Konami nie może po prostu ot tak dodać oryginalnych nazw klubów, zawodników itd., to stara się nadrabiać braki w nieco inny sposób, pozwalając na samodzielne grzebanie w plikach. W najnowszej odsłonie cyklu (w zeszłorocznej zresztą też) można samemu zaktualizować składy, dodać oficjalne loga drużyn i nie tylko. Opcja ta działa nie tylko na PC-tach, ale i na konsoli PlayStation 4.

Pro Evolution Soccer 2017 broni się przed brakiem licencji, umożliwiając graczom samodzielną zmianę plików. - PES 2017 z aktualnymi składami i oficjalnymi logami drużyn - wiadomość - 2016-09-19
Pro Evolution Soccer 2017 broni się przed brakiem licencji, umożliwiając graczom samodzielną zmianę plików.

W serwisie PES-Patch opublikowano krótki poradnik importowania nowych danych. Przede wszystkim musicie sformatować pendrive'a do systemu plików FAT32 i utworzyć w nim katalog o nazwie „WEPES”. Teraz udajecie się na podlinkowaną przed chwilą stronę, by pobrać interesujące Was pliki, np. zestaw AGN Option Files, zawierający prawdziwe loga rozmaitych lig i turniejów, rzeczywiste nazwy drużyn itd.

W następnym kroku rozpakowujecie ściągnięty plik i kopiujecie jego zawartość do folderu „WEPES” na USB. Podłączacie urządzenie do PlayStation 4 / PC-ta i wchodzicie w menu gry, opcje i zakładkę „Edit”, gdzie znajdziecie „Data Management” i „Import/Export”. Po wejściu w ostatnią z wymienionych wybieracie „Import Team” i wybieracie wszystkie pliki (na konsoli wystarczy wcisnąć kwadrat na padzie). W następnym okienku zaznaczacie tylko „Apply player and squad data”, wciskacie „OK” i czekacie, aż proces się zakończy. Później zapisujecie zmiany i to tyle jeżeli chodzi o drużyny.

Z logami turniejów jest trochę więcej zachodu, gdyż importujecie je w zakładce „Import Images”, wybierając „Competition Emblems”, a następnie każdą grafikę z osobna. Po wczytaniu plików klikacie „OK”, wchodzicie w „Edit Menu” – „Competitions”, wybieracie ligę, następnie „Emblem” – „Load” i wskazujecie nową grafikę. Czynność powtarzacie dla całej reszty.

W razie problemów obejrzyjcie poniższe wideo. Pamiętajcie też, że w przypadku innych plików (zawierają np. prawdziwe nazwiska piłkarzy z wybranych lig, oryginalne nazwy stadionów itd.) należy dokonywać tych samych czynności.

W Pro Evolution Soccer 2017 Konami wprowadziło szereg mniejszych i większych zmian usprawniających już znany (i lubiany) system rozgrywki. Deweloperzy zatroszczyli się m.in. o lepszą pracę bramkarzy, zmieniony system podań, usprawnione kontrolowanie piłki przez zawodników, dodatkowe animacje itd. Gra pełnię możliwości pokazuje jednak tylko na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

PES 2017 z aktualnymi składami i oficjalnymi logami drużyn - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
19.09.2016 11:19
Ragnarök
3
Chorąży

Na PC to chleb powszedni, ale bardzo fajnie, że jest możliwość wgrywania modów na PS4 ( na pewno nie w takim stopniu jak na PC, więc o jakimś dużym patchu z murawami, twarzami itp można raczej zapomnieć. ) Premiera FIFY tuż tuż, a ja wciąż napalony na tryb FUT, ale rozmyślam nad PES na PS4 bo naprawdę rozgrywka w PES pomimo słabej technologi dalej bawi tak samo jak za czasów ISS czy najlepszej części PES 06.

20.09.2016 03:02
odpowiedz
yadin
88
Senator

Zaraz wyciągam pendrive'a i zabieram się do roboty. Już mam wypieki na twarzy. Nie mogę się doczekać, jak będzie PES wyglądał po wgraniu tych wszystkich poukrywanych łatek.

@Ragnarök :: Rozgrywka PES 2017 a ta z czasów "ISS Pro Evolution Soccer", to dwie różne rzeczy. Zapewniam cię, że pamiętam świetnie tamte czasy. Byłem wtedy już co najmniej duży, żeby nie powiedzieć bardzo dorosły. ISS był rewolucją piłkarską w drugiej połowie lat 90. Aż do PES 6 ludzie sądzili, że już niebawem Konami zrobi symulator idealny. Stało się inaczej. Konami zwyczajnie się sknociło. To tak, jak po kilku zdolnych pokoleniach rodzi się kilka pokoleń średniaków albo nawet półgłówków. Vide polscy piłkarze na tle tych z lat 1972-1982. To, co dziś robi Konami, to nie jest ani symulator, ani porządna piłka, lecz pełną gębą "Call of Duty" na piłkarskim boisku. Nie mam pojęcia, dlaczego PES to dziś kompletne dno i gra odstająca technicznie od tego, co dziś oferuje technologia.

post wyedytowany przez yadin 2016-09-20 03:04:28
21.09.2016 01:27
odpowiedz
Rondell
1
Junior

Wie ktoś może jak reprezentacje zaktualizować?? Zrobiłem tak jak w filmiku na ps4 wszystkie ligi są ale w reprezentacji dalej się nic nie zmieniło, może coś źle zrobiłem......

29.09.2016 15:58
odpowiedz
1 odpowiedź
GrubyTheDon
1
Junior

Wie ktoś może czemu składy różnią się w poszczególnych rozgrywkach ? Jak gram zwykły mecz to składy są uaktualnione ,a jak gram w ligę mistrzów to są dalej stare :) może mi ktoś pomóc to zniwelować ?

03.10.2016 04:57
yadin
88
Senator

Może to dlatego, że na Ligę Mistrzów jest licencja? Nie wiem dokładnie, ale tak może być. Albo źle wgrałeś dane.

15.10.2016 13:59
odpowiedz
jaro198818
1
Junior

a jak do dodac to dla wersji pc

04.12.2016 19:16
odpowiedz
Bosser97
1
Junior

Ja mam problem bo wchodzę w "Import Team" i wyskakują mi takie jakby miejsca na save. Klikam na jeden z nich i nic się nie dzieje. Wie ktoś o co chodzi??

04.12.2016 19:16
-1
odpowiedz
blackQing
3
Pretorianin

No a Xbox?

05.12.2016 09:08
odpowiedz
NicoMarcin
32
Pretorianin

Szacunek dla ludzi poświęcających czas na stworzenie takich modyfikacji - do tego udostępniają to za darmo, choć na PC jest to mało opłacalne przez niewielką liczbę graczy.

06.12.2016 11:25
odpowiedz
messias
33
Konsul

Te modyfikacje zrobili sami twórcy PESa, nie dodali jej oryginalnie poniewaz prawnie nie mają tych licencji więc pozostało im wydać ją chwile po premierze jako anonimowy mod

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze