Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 stycznia 2021, 13:35

autor: AlexB

YouTube z funkcją tworzenia klipów, trwają testy

Nadchodzi funkcja tworzenia klipów ze streamów oraz opublikowanych filmów w serwisie YouTube. Jest ona obecnie testowana na ściśle limitowanej liczbie kanałów.

W SKRÓCIE
  1. Funkcja tworzenia klipów w serwisie YouTube znajduje się obecnie w fazie testów.
  2. Za jej pomocą można tworzyć maksymalnie 60-sekundowe filmiki z materiałów oraz streamów nie dłuższych niż 8 godzin dostępnych na stronie.
  3. Opcja ta jest na ten moment obecna na wybranych kanałach i można z niej korzystać na PC oraz urządzeniach mobilnych z systemem Android.

Czy zdarzyło Wam się kiedyś, że natrafiliście na jakiś interesujący fragment w filmiku bądź streamie na YouTubie, którym chcieliście się podzielić ze znajomymi? Do tej pory jedynym oficjalnym sposobem na to było wysłanie im całego materiału z odpowiednim markerem czasowym, co przy dłuższych produkcjach mogło być nieco uciążliwe. Wkrótce jednak taki stan rzeczy się zmieni. Ekipa zajmująca się stroną techniczną YouTube'a w końcu przygotowała bowiem długo oczekiwaną funkcję tworzenia klipów.

W chwili pisania tych słów opcja ta nie jest dostępna powszechnie. Jak na razie znajduje się ona w fazie testów na ściśle ograniczonej liczbie kanałów. Jeśli natraficie na jeden z nich, wejdźcie na dowolny z filmów na nim opublikowanych i odszukajcie ikonę nożyczek. Kliknijcie na nią, a otworzy się specjalne narzędzie, za pomocą którego możecie stworzyć minimalnie 5-sekundowe, a maksymalnie 60-sekundowe klipy, nadawać im tytuły, a później umieszczać na swoich kontach na YouTube i udostępniać na różnych stronach czy platformach społecznościowych. Wizualną prezentację tego jak to robić możecie zobaczyć na poniższym gifie:

Jeśli chcielibyście osobiście potrenować tworzenie własnych klipów, to możecie to zrobić na poniższym filmiku. Przy okazji dowiecie się z niego dodatkowych informacji na temat omawianej funkcjonalności.

Niestety, omawiana opcja ma kilka ograniczeń. Fragmentów nie można wycinać ze streamów mających ponad 8 godzin, transmisji na żywo bez DVR, trwających premier czy produkcji dla dzieci. Ponadto gdy oryginalny materiał zostanie usunięty, ustawiony jako prywatny lub zbanowany, stworzone na jego podstawie klipy również przestaną być dostępne.

Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że funkcja wycinania klipów jest obecnie dostępna jedynie na komputerach oraz urządzeniach mobilnych z systemem Android. Na iOS ma pojawić się w późniejszym, bliżej nieokreślonym terminie.

YouTube z funkcją tworzenia klipów, trwają testy - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.